W Rozwadowie na rynku wielkie przesadzanie drzew

Image

Zdjęcia: screen, relacja Lucjusz Nadbereżny, fb

Prezydent chce „odkłamać rzeczywistość”. W tym celu pokazał jak mają wyglądać zmiany, na które od dawna wszyscy czekamy.

Na rozwadowskim rynku trwa proces rewitalizacji. Teren otoczony jest już ogrodzeniem. To, co dziś się tam dzieje, zaciekawi wszystkich tych, którzy cierpieli z powodu utraty drzew i likwidacji zielenie. W środowy ranek prezydent Lucjusz Nadbereżny pojechał do Rozwadowa żeby udowodnić, że nie będzie betonozy i nie będzie też wycinki wszystkich drzew w Stalowej Woli. Bo oto w centrum rynku przesadzane są dziś drzewa.

- W Rozwadowie zostaje bardzo, bardzo dużo drzew. Wszystkie one są odpowiednio zabezpieczone, a te które z różnych powodów muszą zmienić swoją lokalizację, są przesadzane- relacjonował na żywo prezydent.

Wyspecjalizowana firma specjalnymi maszynami wyciąga z ziemi drzewa i będzie je przenosić w inne miejsca. Prace widać na filmie przygotowanym przez włodarza Stalowej Woli.

Lipa, którą przesadzano około godziny 10:30 będzie rosła kilkanaście metrów dalej. Mamy nadzieję, że się przyjmie, bo lipiec, upały to nienajlepsza pora na przesadzanie drzew. Drzewa liściaste powinno w końcu przesadzać się późną jesienią. Optymalny termin to początek października- koniec listopada, a także wczesna wiosna, czas od kiedy ustąpią przymrozki- do końca kwietnia. Wynika to z warunków panujących na zewnątrz. Umiarkowana temperatura i często padające deszcze, a także zmniejszone parowanie wody sprzyja adaptacji drzew w nowych warunkach.

Przesadzanie odbywa się pod okiem arborysty. Lipa ma być nawadniana i pielęgnowana. Pozostałe drzewa są zabezpieczone przed uszkodzeniem, do których mogłoby dojść kiedy wokół będa toczyły się prace remontowe. Docelowo ma być jeszcze dosadzonych około 150 drzew. Będą też kwiaty i krzewy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Piasek

Jezu jakie marne show dla plebsu smiech2

e2rds

~dobrarada vel pseudointeligent, wrócił do nicka kiedyś już używanego, nie wszystkich głąbie, tylko jednego pseudointeligenta piszącego pod ponad 70 nickami zatrudnionego jako hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura, a w gruncie rzeczy to krzywego niemytego kikuciego łba.

~dobrarada

Ten erdesik ,tak bardzo lubi wszystkich obrażać widać hejter nie ma co robić na emeryturze. Dziadku idź lepiej na ryby i daj se siana ze swoimi wypocinami bo nikogo one nie interesują.

~wkurzony

no jak to robi ekipa podobna do tej co obłożyła po sam pień kostką sosnę na okulickiego to te drzewa są juz historią. powolna śmierć. a potem powiedzą ze no cóż.... nie chciały rosnąć ups... i piły w dłoń!!!

~dai

Bardzo dobry pomysł panie prezydencie z ochroną tych drzew.

e2rds

~no comment vel doktor vel pseudointeligent jest po to ten głąb zatrudniony za pieniądze podatnika by to ten głąb to wyjaśniał a nie pie.dział w stołek i pisał te swoje idiotyzmy trutniu, a te taczki to będą na ciebie bo gnój najlepiej wywozić taczkami. Jak tak ta twoja czteropasmówka, już zwęziłeś ją głąbie o te cztery metry.

maszynista

Ta maszyna to propaganda pis po tym jak wycieli na Popieluszki nie tylko topole ale i klony.W takich upalach nie wolno przesadzac drzew bo sie nie przyjma .Podejrzewam ze kilka drzew przesadza ale tylko po to zeby byly zdjecia dla luda ze towarzysze dbaja o drzewa.Cala ta akcja to cyrk ,ja tego nie polykam jak pelikan.Trzeba bylo pogadac z tym operatorem tej maszyny czy sa jakies szanse na to ze drzewo odrzyje po takim przesadzaniu.

~no comment

ty masz czas e2.. a Zbych nie ma pojecia co i gdzie ostatnio sie w miescie wybudowało ostatnio wiec w czym problem????. Masz czas i znawca od wszystkiego wiec licze że pokażesz i uświadomisz goscia jak trzeba.A że taczkami a to dlatego ze to pojazd wolnobieżny i nie ominiecie za szybko obiektów a i dlatego że tym pojazdem ostatnio ci najlepiej idzie jazda.

~zielony

A gdzie te 150 drzew posadzą? Na razie wycinają, oj wycinają. A sadzą trzmielinę.

~Dodo

Już hejterom totalnej coś nie pasuje, już szczekanie...
Co trzeba mieć we łbie żeby wiecznie narzekać??

e2rds

~no comment vel ~doktor vel pseudointeligent, te taczki to na ciebie czekają i pryncypała co zatrudnił na urzędzie takiego głąba.

Andrzejwts

Przecież przesadzili tylko jedno drzewo smiech2

wopin

Ciekawe ile extra dopłacił
I widać po obrazkach ze bardzo ciężko pracuje , rączka jak u dziecka a brzuszek jak u dziadka
Stereotypowy Polak

~no comment

Proponuje aby e2rdest taczkami poobwoził Zycha pp miescie...korzysc obopulna dla obu.

~doktor

Do zbych, zgłoś się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO dostaniesz na dzień dobry lewatywę i dobre okulary hejterze. Czy ty idioto użyteczny mnie widzisz ile nowych przepięknych obiektów użyteczności publicznej w ostatnich 6 latach powstało , chyba najwięcej w całej POLSCE.

~Zbych

Niech LN przrstanie już realizować te swoje mądre inaczej pomysły. Po poprzedniej ekipie zostały obiekty użyteczności publicznej a po nim tylko beton , pustka i rachityczna flora

~Babcia

Ma bolec i skrecać i tak trzymać....aport...hauu..hauuu

e2rds

~ he he.. rżący kopytny, zobacz głąbie co zostało zrobione na przedszkolu, dlaczego te wspaniałe lipy nie zostały przesadzone, tylko wycięte, ty głąbie potrafisz tylko rżeć dla lansu, rżyj dalej, tyle zostało.

~UBEK

NIE MIAŁ KASKU,A TO JEGO GŁOWA-PRZEPRASZAM -POMYŁKA

~MottodlaElyty

Uprzejmie donoszę do Inspektora Nadzoru Budowlanego, że Kudłaty osobnik przebywał na placu budowy w Rozwadowie bez kamizelki odblaskowej i ka-ka-kasku! Czy baronów z PIS-u nie obowiązują przepisy BHP? Jaki on daje przykład mieszkańcom? Wstyd Kudłaty pajacu!

~Wypad

Luna. A ja mam szokującą informację, że ciebie zrobili na próbę tylko zapomnieli udusić. Jeśli się potwierdzi to powinni dokończyć.

~Ma-rian

Mnie najbardziej cieszy, że wiele pozostałych drzew ogrodzono, żeby nie uszkodziły ich maszyny pracujące podczas rewitalizacji rynku.

~Reflux

Po komentarzach ekoterroru można dojść do wniosku, że jednak prezydent powinien wyciąć to drzewo smiech2 smiech2

~luna

Mam szokujące informacje o liczbie wyszczepionych ……… z ulicy Wiejskiej – poziom wyszczepienia posłów i senatorów ( nawet trudno mi pisać o nich że są posłami i senatorami) wynosi , zgadnijcie ile: podam tylko wybrane przykłady – zjednoczona prawica – 29/232, koalicja obywatelska -37/127, senatorowie -pis -5/48, klub parlamentarny koalicja obywatelska – 16/41 – jeśli to się potwierdzi to mamy dowód na zdradę naszej Ojczyzny. Karzą się szczepić a sami wiedzą że to nie szczepionka tylko trucizna….. ta tyrania musi upaść, trzeba zrobić im procesy karne… zmarło już tysiące Polaków, to celowe działanie…..

~Irys

Trzeba teraz obficie podlewać, bo spiekota z nieba konkretna, no ale akurat w nocy konkretnie padało. Fajnie że ogrodzili te drzewa.

~Krzyś

Jak dla mnie spoko, że tak zrobili.

~Pikarz

Totalniackie trolle ujadają bo ochronili drzewa, a jedno przesadzili...
Hmmm...
Panie prezydencie, następnym razem proszę ciąć, skoro im nie pasuje!!

~maryjan

pic na wode fotomotarz jedno naprawiaja dziesiec partacza ale dzieje sie i ludziom zyje sie dostatniej

~www

Wielkie przesadzanie jednego drzewa, a lada moment zacznie się wielkie rżnięcie na Okulickiego i Wyszyńskiego

~....ja...

Tylko żeby te drzewa się przyjęły a nie skończyły tak ja te przesadzane na szpitalu