Kolejne Raki z HSW dostarczone

Materiał zewnętrzny Image

Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła do 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie kompanijny moduł ogniowy RAK w ukompletowaniu: 8 egz. 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu kołowym oraz 4 egz. artyleryjskiego wozu dowodzenia.

Odebrany przez wojsko KMO to trzeci z kolei na wyposażeniu szczecińskiej brygady. Umowa na dostawy w latach 2020 – 2021 wybranych elementów składowych do dwóch modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych RAK zawarta została z Inspektoratem Uzbrojenia w 2019 r. W ramach realizacji ww. umowy do dnia 30.07.2021 r. HSW miała przekazać pierwszy kompanijny moduł ogniowy RAK.

- To już dziewiąty z kolei kompanijny moduł ogniowy RAK wyprodukowany w Hucie Stalowa Wola i dostarczony zgodnie z harmonogramem umowy – przypomina Bartłomiej Zając, Prezes HSW S.A. - Jeszcze w tym roku dostarczymy dziesiąty KMO. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Huta Stalowa Wola zawarła kolejną umowę na dostawę w latach 2022-2024 następnych pięciu kompanijnych modułów ogniowych. W sumie Wojsko Polskie dysponować będzie 15 kompanijnymi modułami ogniowymi z HSW – dodaje Prezes Zając.

Dziesiąty KMO RAK otrzyma 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

www.hsw.plKomentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona