Ile kosztowały imprezy z TVP na błoniach?

Image

Mieszkańcy Stalowej Woli jak dotąd nie poznali wszystkich kosztów organizowanych imprez na błoniach nadsańskich w 2018 i 2019 roku. Przypomnijmy, że były to m.in.: 3 duże uroczystości organizowane głównie przy współpracy z TELEWIZJĄ POLSKĄ S.A. oraz POLSKIM RADIEM pt. „LATO MUZKA ZABAWA – WAKACYJNA TRASA DWÓJKI” w 2018 i 2019 roku oraz „LATO Z RADIEM” w 2019 roku. Wiadomo, że koszty wszystkich imprez na błoniach w 2018 i 2019 roku poniesionych przez gminę Stalowa Wola zamknęły się kwotą 953 tys. zł, natomiast „LATO Z RADIEM” było finansowane przez PEC w Stalowej Woli kwotą 300 tys. zł.

Według stowarzyszenia „Nasze Miasto” kontrolne wnioski odnośnie kosztów wszystkich imprez w 2018 i 2019 na błoniach nadsańskich wykazały, że nie były to miliony jak sugerowano, a kwota za te dwa koncerty w 2018 i 2019 roku, w ramach TRASY LATO MUZYKA ZABAWA, nie przekroczyła łącznie 700 tys. zł (max 300- 400 tys. zł. na umowie). Sprawdzono również, że spółki miejskie nie partycypowały bezpośrednio w kosztach tych imprez. Poniesione koszty przez MZK związane były z udostępnieniem komunikacji i usuwaniem nieczystości.

Jak czytamy w komunikacie stowarzyszenia po trzech latach klinczu administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w ostatnich dniach skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu w sprawie ujawnienia kwot zamieszczonych w umowie między gminą Stalowa Wola a Telewizja Polską w ramach koncertu LATO MUZYKA ZABAWA w 2018 na błoniach. Natomiast w sprawie tego samego koncertu w 2019 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu po prawie dwóch latach zawiesiło postępowanie na czas toczącej się sprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w obszarze bezczynności.

- Odnosząc się do wydatków ponoszonych przez gminę w związku z organizowanymi uroczystościami na błoniach należy wskazać, że nasza walka o jasność i transparentność odnosi się do kosztów tylko w części podejmowanych działań na drodze sądowo- administracyjnej. Są one również w dużej części ukierunkowane na fakt, że w umowach zawartych pomiędzy podmiotami publicznymi zamieszczono wiążące gminę Stalowa Wola i Telewizję Polską klauzulę poufności – według nas dość problematyczną dla osób chcących się zapoznać z wydatkami gminy, jak i samych mieszkańców czy prezydenta. Trzeba również zaznaczyć, że zawieranie takich klauzul przez samorząd powoduje mocne podgrzewanie dyskusji o poniesionych kosztach oraz pobudza wodze fantazji, co nie sprzyja transparentności władzy. Według na,s pomiędzy podmiotami tak ściśle publicznymi, nie powinno zawierać się takich umów ponieważ zaburzają one i zniechęcają do sprawowania kontroli społecznej nad wydatkami gminy przez jej mieszkańców- mówi Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Poniżej przedstawiamy jak prezentowały się koszty imprez w 2017 i 2019 roku (wg danych stowarzyszenia „Nasze Miasto”:

- Wizyta Andrzeja Dudy i Ognisko Patriotyczne 11 listopada 2017 roku.- Koszt 60 tys.163 zł,

- Dni Miasta w Stalowej Woli w 2017 roku- 331 tys. 91 zł,

- Sylwester Miejski w 2017 roku- 188 tys. 459 zł,

- Obchody COP w 2017 roku- 1 mln 46 tys. zł (w tym MZK i PEC po 150 tys.),

- Strefa Kibica Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w czerwcu 2018 roku. Koszty poniósł głównie MOSIR - łącznie 155 tys. 830 zł,

- Dni Flagi i wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w 2018 roku- 264 tys. 626 zł,

- Dni Miasta w 2018 roku- 384 tys. 466 zł,

- Lato Muzyka Zabawa w 2018 i 2019 roku- około 650-700 tys. zł

- Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2019 roku– 179 tys. 623 zł,

- Lato z Radiem w 2019 roku- 300 tys. zł (partycypacja PEC).

Łącznie to około 3 mln 564 tys. 304 zł

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie odbywały się żadne masowe imprezy, poza piknikiem rodzinnym, który miał miejsce w czerwcu w parku miejskim, w ramach kampanii prezydenckiej i spotkania z Andrzejem Dudą. Koszty związane z organizacją tego wydarzenia poniósł Komitety Wyborczy partii PIS.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jaa

No a ile zarobili ?. Ilu inwestorów ściągnęli do miasta. Wynik netto na olbrzymim minusie. Za takie działanie w firmie zostaliby wyklęci na lata z branży.
Ale za cudze ( mieszkańców) można się bawić a jak. KIEDY WSZYSCY MIESZKAŃCY ZROZUMIEJĄ ŻE TO SA ICH WŁASNE PIENIĄDZE.

Andrzejwts

3,5 bańki wyrzucone w propagowanie idealnego miasta PiSu.

~stempel

bardzo dobrze, ujawniać, gdyby nie było pandemii to mielibyśmy już może z 5 milionów na imprezy od 2017 roku, na których lansuje się lokalna władza. Jawność i jeszcze raz jawność !

~Nieuki

pisowskie trole już w akcji kłamią, że stowarzyszenie coś ujawniało, jak sprawy toczą się od trzech lata w sądach, barany.

~aaa

nauczcie się czytać ze zrozumieniem - danych Lucek wciąż nie udostępnił i nie jest wykluczone, że były to miliony.
Kwoty podane w artykule dotyczą wyłącznie danych udostępnionych przez podmioty, które zostały już zmuszone do ich ujawnienia.
Lucek jeszcze walczy w sądach, żeby pozostałe wydatki skrywała tajemnica.

~PRZEPROŚCIE

Świetne te imprezy były!
Szkoda że obecnie nie ma, bo ujadacze ze Stowarzyszenia Nasze Miasto wiecznie szczują przeciwko takim inicjatywom.
A teraz wyszły ich kłamstwa na jaw.

~jojo

Pan łukaszek ze stowarzyszenia tak się burzył że miliony poszły...
I co?
Przepraszaj teraz prezydenta i ludzi za sianie pomówień i kłamstw!!!

krysz

taki koncert to powinien być co roku ale malkontentom typu manukun i jemu podobnym nic nie pasuje. Ja na miejscu prezydenta miałbym teraz w życi organizowanie imprez niech to "nasze mniasto" zorganizuje i pokaże jak to się oszczędnie robi.

Teraz będą krzyczeć że w mieście nic się nie dzieje. Niech krzyczą.

~DOM

Rozliczenie imprez z 2017 roku...
ale odgrzewany kotlet!

~Stalowy

Gdzie te miliony na TVP, o czym tak się rozpisywali na niektórych portalach redaktorzy. Zatkało teraz ?

zlopec

i po co do tego wracac? byly imprezy? byly. ludzie skorzystali? skorzystali.
pytanie kiedy nastepny jakis koncert - pobawilby