Ile kosztowały imprezy z TVP na błoniach?

Image

Mieszkańcy Stalowej Woli jak dotąd nie poznali wszystkich kosztów organizowanych imprez na błoniach nadsańskich w 2018 i 2019 roku. Przypomnijmy, że były to m.in.: 3 duże uroczystości organizowane głównie przy współpracy z TELEWIZJĄ POLSKĄ S.A. oraz POLSKIM RADIEM pt. „LATO MUZKA ZABAWA – WAKACYJNA TRASA DWÓJKI” w 2018 i 2019 roku oraz „LATO Z RADIEM” w 2019 roku. Wiadomo, że koszty wszystkich imprez na błoniach w 2018 i 2019 roku poniesionych przez gminę Stalowa Wola zamknęły się kwotą 953 tys. zł, natomiast „LATO Z RADIEM” było finansowane przez PEC w Stalowej Woli kwotą 300 tys. zł.

Według stowarzyszenia „Nasze Miasto” kontrolne wnioski odnośnie kosztów wszystkich imprez w 2018 i 2019 na błoniach nadsańskich wykazały, że nie były to miliony jak sugerowano, a kwota za te dwa koncerty w 2018 i 2019 roku, w ramach TRASY LATO MUZYKA ZABAWA, nie przekroczyła łącznie 700 tys. zł (max 300- 400 tys. zł. na umowie). Sprawdzono również, że spółki miejskie nie partycypowały bezpośrednio w kosztach tych imprez. Poniesione koszty przez MZK związane były z udostępnieniem komunikacji i usuwaniem nieczystości.

Jak czytamy w komunikacie stowarzyszenia po trzech latach klinczu administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w ostatnich dniach skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu w sprawie ujawnienia kwot zamieszczonych w umowie między gminą Stalowa Wola a Telewizja Polską w ramach koncertu LATO MUZYKA ZABAWA w 2018 na błoniach. Natomiast w sprawie tego samego koncertu w 2019 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu po prawie dwóch latach zawiesiło postępowanie na czas toczącej się sprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w obszarze bezczynności.

- Odnosząc się do wydatków ponoszonych przez gminę w związku z organizowanymi uroczystościami na błoniach należy wskazać, że nasza walka o jasność i transparentność odnosi się do kosztów tylko w części podejmowanych działań na drodze sądowo- administracyjnej. Są one również w dużej części ukierunkowane na fakt, że w umowach zawartych pomiędzy podmiotami publicznymi zamieszczono wiążące gminę Stalowa Wola i Telewizję Polską klauzulę poufności – według nas dość problematyczną dla osób chcących się zapoznać z wydatkami gminy, jak i samych mieszkańców czy prezydenta. Trzeba również zaznaczyć, że zawieranie takich klauzul przez samorząd powoduje mocne podgrzewanie dyskusji o poniesionych kosztach oraz pobudza wodze fantazji, co nie sprzyja transparentności władzy. Według na,s pomiędzy podmiotami tak ściśle publicznymi, nie powinno zawierać się takich umów ponieważ zaburzają one i zniechęcają do sprawowania kontroli społecznej nad wydatkami gminy przez jej mieszkańców- mówi Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Poniżej przedstawiamy jak prezentowały się koszty imprez w 2017 i 2019 roku (wg danych stowarzyszenia „Nasze Miasto”:

- Wizyta Andrzeja Dudy i Ognisko Patriotyczne 11 listopada 2017 roku.- Koszt 60 tys.163 zł,

- Dni Miasta w Stalowej Woli w 2017 roku- 331 tys. 91 zł,

- Sylwester Miejski w 2017 roku- 188 tys. 459 zł,

- Obchody COP w 2017 roku- 1 mln 46 tys. zł (w tym MZK i PEC po 150 tys.),

- Strefa Kibica Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w czerwcu 2018 roku. Koszty poniósł głównie MOSIR - łącznie 155 tys. 830 zł,

- Dni Flagi i wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w 2018 roku- 264 tys. 626 zł,

- Dni Miasta w 2018 roku- 384 tys. 466 zł,

- Lato Muzyka Zabawa w 2018 i 2019 roku- około 650-700 tys. zł

- Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2019 roku– 179 tys. 623 zł,

- Lato z Radiem w 2019 roku- 300 tys. zł (partycypacja PEC).

Łącznie to około 3 mln 564 tys. 304 zł

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie odbywały się żadne masowe imprezy, poza piknikiem rodzinnym, który miał miejsce w czerwcu w parku miejskim, w ramach kampanii prezydenckiej i spotkania z Andrzejem Dudą. Koszty związane z organizacją tego wydarzenia poniósł Komitety Wyborczy partii PIS.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~munieco

w Stalowej Woil nie istnieje NIC po za PIS-em [banda kota]-ktory rzady przypominaja czasy Kargula z Pawlakiem klotnie ,klotnie

~TVN24

Naprawdę tłumy dzikie bawiły się na tych imprezach.
Czy zdaniem opozycji i tego stowarzyszenia tych wydarzeń nie powinno być?
Ludzie tylko w domach mają siedzieć i najlepiej TVN 24 oglądać?

maszynista

A zobaczcie ze w 2020 na polewanie ulic srodkami dezynfekujacymi pandemie covid wydali ponad 350 tys PLN.Teraz okazuje sie ze nie potrzebnie ,to byla pomylka wladz.Firmy tej kasy nie oddadza.Za ta kase mozna bylo spokojnie zorganizowac dni miasta.Kasa miasta teraz pusta ,nic sie nie organizuje.

~blamaż PO

Czyli co? Wyszło w sumie że to nasze miasto stalowawola kłamało przez parę lat w tej sprawie...
Ech żałosne to niesamowicie.
Wszystcy wiedzą że to kumple i sąsiedzi PO-wców i w zasadzie jedyny cel tego pożal się boże stowarzyszenia to plucie na Nadbereżnego, bo oficjalnie taka Reńka niby brzydzi się hejtem.
Ciekawe czy Darek jej tam mówi co on robi w internecie...

~PRZEPROŚCIE

Świetne te imprezy były!
Szkoda że obecnie nie ma, bo ujadacze ze Stowarzyszenia Nasze Miasto wiecznie szczują przeciwko takim inicjatywom.
A teraz wyszły ich kłamstwa na jaw.

~@Stworek

Juras milicyjny Owsiak ma ponad 40 milionów majątku z ratowania dzieci.
To oficjalnie wiadomo ' a ile ma nieoficjalnie?

~adwokat

Panie Banasik, Pani Linkowa... z tego stowarzyszenia.
Skoro nie miliony na TVP poszły jak mówiliście, to jedna rada:
Do kwiaciarni lecieć, duży bukiet i publicznie przepraszać za łgarstwa i manipulacje prezydenta miasta!

~Stworek

Owsiak ratuje ciężko chore dzieci. Ty i Pisowcy się bawicie za kradzione pieniądze.

~Tworek

Nawet Owsiak za darmo nie występuje. Co dopiero artyści.

~PRAWDA

I wyszło pięknie jak to całe Nasze Miasto kręci i kłamie.
Leserzy i lanserzy, kumple PO - jedyny cel zniszczyć Nadbereżnego, nawet kłamstwem.

~Do gites

Huta to był kołchoz w jego najprawdziwszym wydaniu.

~Do gites

Huta Stalowa Wola to była dobra marka ?. Kto ci takie głupoty wmówił. Przecież to były czasy - czy się stoi czy się leży ....
Widzę, że albo nie żyłeś za komuny a bardzo tęsknisz za tym dziadostwem i chcesz aby towarzysz partyjny decydował o wszystkim.
Co do tego rozkradania huty to się zgodzę z tobą. Beznadziejny kołchoz zarządzany przez partyjnych kolegów w dodatku rozkradany przez jego własnych pracowników.
Huta Stalowa Wola funkcjonowała nie dlatego że była super nowoczesnym zakładem a dlatego żeby robić na wschód mało skomplikowane rzeczy za pół darmo.

~POWIEC

Sami teraz widzicie ile warte jest to stowarzyszenie.
Bili piane od lat że miliony na to poszły a tu ceny normalne jak za każdą tego typu imprezę.
Wstyd! Powinni przeprosić mieszkańców za sianie zamętu, a prezydenta że kłamali i go obmawiali.

Wódz

Mieszakniec naucz się czytać ostatnie zdanie był finansowany z budżetu komitetu wyborczego

~!!!

Wódz -I co ta promocja dała? Mamy najazd turystów? Drzwi muzeów się nie zamykają od ich nadmiaru? W hotelach brakuje miejsc? Knajpy nie wyrabiają z ilością wydawanego jedzenia? Powstrzymała kolejnych młodych od wyjazdu? Nie jesteśmy miastem turystycznym żeby się tak reklamować, to były zwykłe imprezy aby zabłysnąć przed mieszkańcami i tyle, dopisywanie Bóg wie jakich ideologii nie jest potrzebne tak jak i robienie z tego tajemnic bo to z naszych podatków i za nasze kredyty do spłacenia.

~.....

"Do gites" problem w tym, że ty jesteś na poziomie tych speców co rozkradli majątek narodowy sprzedając za bezcen, ale urządzając siebie i swoje rodziny. Wszyscy pamiętają, no może oprócz ciebie bo byłeś za mały, jak w latach 90 stwierdzono że dobrze prosperująca huta, ceniona marka w świecie nie jest potrzebna w "nowoczesnej" Polsce. A gdzie oni wypłynęli jeśli nie w rządzie PO-PSL? Można powiedzieć smiało o tobie, przyganiał kocioł (opozycja) garnkowi (pis),a sam smoli

~Mieszkaniec

A piknik rodzinny z 2019r z udziałem prezesa wszystkich prezesów?

~wiemy

Prawie całe miasto [wszyscy mieszkańcy Stalowej] się wspaniale na tych imprezach bawili a nieudańcy ze stowarzyszenia szukają ofiary. Pamiętajcie ćmoki ze stowarzyszenia wasze szczucie skończy się tym , że wszyscy mieszkańcy w następnych wyborach zagłosują na PANA PREZYDERNTA LUCJUSZA NADBERREŻNEGO na 100 procent. Tylko dzięki PIS nasze miasto się wspaniale rozwija bo za nierządu PO się tylko zwijało.

~mądry

Przez tych idiotów z tego pseudo stowarzyszenia nie mamy już od 2 lat żadnej godnej wspaniałej imprezy. Takie dziury zapraszają lato z radiem do siebie jak np. ŻYWIEC i mieszkańcy tego miasta się wspaniale bawią. Ale już niebawem to stowarzyszenie zostanie przez mieszkańców naszego miasta rozliczone a wtedy będą płakać , że to nie przez nich nie mamy żadnych porządnych imprez w mieście.

~Tubisie

No i Nasze Miasta zapytalo Szlęzak ile I komu darowal podatków.

Dlaczego wiemy.

Wódz

NSA przyznał rację prezydentowi i co zatkało kakao ?

~Do gites

Mają prawo do wiejskiego wstrząsu i promocji PiS, chyba żartujesz. Przeciez impreza na Błoniach to kicz w największym wydaniu. Zwieziono chłopów z okolicznych wsi na disco polo show za które zapłaci podatnicy że Stalowej Woli. Przy okazji lokalni politycy się ogrzali i przepuścili na konto Jacka Kurskiego i jego szczujni kupię pieniędzy.
Podobnie roztrwonione ogromne pieniądze mieszkańców na stadion dla zespołu z IV ligi rozgrywkowej, w której kopia galę chłopaki z wólek pekińskich, Sieniawy i innych wiosek po godzinach pracy.
Ty chyba jesteś jednym z tych chłopaków co myślą że pieniądze biorą się z bankomatu a skoro są wszystkich to raczej niczyje.
Kończę bo nie jesteś na moim poziomie.

~Marylka

Gdy skonczy sie wirus to miasto powinno zorganizowac dużą impreze na błoniach.

~xxx

Czy policzono koszty jakie poniosła Policja z tytułu zabezpieczenia imprez? Podane kwoty to tylko ogólniki mydlące oczy, a diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Wódz

Banasik miała być afera i jej nie ma. Teraz powinieneś uklęknąć przed prezydentem i go przeprosić

~.....

"Do gites", skoro płacą podatki to mają i prawo do zabawy z tych podatków? Z tego co widać podczas imprez frekwencja dopisuje, to za kogo uważasz tych ludzi, za gorszych od siebie? Jedyne do czego doszedłeś przez 30 lat to rozkradziony majątek i upadłe zakłady z dobrą marką jak HSW. Za grosze wyprzedaliście majątek

Wódz

Zatkało Dareczka miały być miliony a tutaj tylko 700 tyś za promocję miasta w krajowej TV to wcale nie duża cena

~Do gites

Szczujnią nazywasz mieszkańców którzy za wszystko płacą a nie popierają niegospodarności lokalnych władz ?
Za komuny też niszczono osoby które miały własne zdanie. Nie pozwolę aby te czasy powróciły. Nigdy nie głosowałem i nie będę głosował na PiS. To populiści którzy niszczą to wszystko do czego doszliśmy przez 30 lat

~nowa

A przepraszam , PEC ma "SWOJE" pieniądze że sponsoruje imprezy ? Bo z tego co wiem to My podatnicy płacimy za wszystko - nawet do PEC-u . Za wszystko My płacimy . Co po za prądem sprzedaje PEC że generuje zyski ? Usługi płatne ?

~Gites

Świetne te imprezy, oczywiście szczujnia opozycyjna ujada jak oszalala