Ile kosztowały imprezy z TVP na błoniach?

Image

Mieszkańcy Stalowej Woli jak dotąd nie poznali wszystkich kosztów organizowanych imprez na błoniach nadsańskich w 2018 i 2019 roku. Przypomnijmy, że były to m.in.: 3 duże uroczystości organizowane głównie przy współpracy z TELEWIZJĄ POLSKĄ S.A. oraz POLSKIM RADIEM pt. „LATO MUZKA ZABAWA – WAKACYJNA TRASA DWÓJKI” w 2018 i 2019 roku oraz „LATO Z RADIEM” w 2019 roku. Wiadomo, że koszty wszystkich imprez na błoniach w 2018 i 2019 roku poniesionych przez gminę Stalowa Wola zamknęły się kwotą 953 tys. zł, natomiast „LATO Z RADIEM” było finansowane przez PEC w Stalowej Woli kwotą 300 tys. zł.

Według stowarzyszenia „Nasze Miasto” kontrolne wnioski odnośnie kosztów wszystkich imprez w 2018 i 2019 na błoniach nadsańskich wykazały, że nie były to miliony jak sugerowano, a kwota za te dwa koncerty w 2018 i 2019 roku, w ramach TRASY LATO MUZYKA ZABAWA, nie przekroczyła łącznie 700 tys. zł (max 300- 400 tys. zł. na umowie). Sprawdzono również, że spółki miejskie nie partycypowały bezpośrednio w kosztach tych imprez. Poniesione koszty przez MZK związane były z udostępnieniem komunikacji i usuwaniem nieczystości.

Jak czytamy w komunikacie stowarzyszenia po trzech latach klinczu administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w ostatnich dniach skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu w sprawie ujawnienia kwot zamieszczonych w umowie między gminą Stalowa Wola a Telewizja Polską w ramach koncertu LATO MUZYKA ZABAWA w 2018 na błoniach. Natomiast w sprawie tego samego koncertu w 2019 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu po prawie dwóch latach zawiesiło postępowanie na czas toczącej się sprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w obszarze bezczynności.

- Odnosząc się do wydatków ponoszonych przez gminę w związku z organizowanymi uroczystościami na błoniach należy wskazać, że nasza walka o jasność i transparentność odnosi się do kosztów tylko w części podejmowanych działań na drodze sądowo- administracyjnej. Są one również w dużej części ukierunkowane na fakt, że w umowach zawartych pomiędzy podmiotami publicznymi zamieszczono wiążące gminę Stalowa Wola i Telewizję Polską klauzulę poufności – według nas dość problematyczną dla osób chcących się zapoznać z wydatkami gminy, jak i samych mieszkańców czy prezydenta. Trzeba również zaznaczyć, że zawieranie takich klauzul przez samorząd powoduje mocne podgrzewanie dyskusji o poniesionych kosztach oraz pobudza wodze fantazji, co nie sprzyja transparentności władzy. Według na,s pomiędzy podmiotami tak ściśle publicznymi, nie powinno zawierać się takich umów ponieważ zaburzają one i zniechęcają do sprawowania kontroli społecznej nad wydatkami gminy przez jej mieszkańców- mówi Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Poniżej przedstawiamy jak prezentowały się koszty imprez w 2017 i 2019 roku (wg danych stowarzyszenia „Nasze Miasto”:

- Wizyta Andrzeja Dudy i Ognisko Patriotyczne 11 listopada 2017 roku.- Koszt 60 tys.163 zł,

- Dni Miasta w Stalowej Woli w 2017 roku- 331 tys. 91 zł,

- Sylwester Miejski w 2017 roku- 188 tys. 459 zł,

- Obchody COP w 2017 roku- 1 mln 46 tys. zł (w tym MZK i PEC po 150 tys.),

- Strefa Kibica Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w czerwcu 2018 roku. Koszty poniósł głównie MOSIR - łącznie 155 tys. 830 zł,

- Dni Flagi i wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w 2018 roku- 264 tys. 626 zł,

- Dni Miasta w 2018 roku- 384 tys. 466 zł,

- Lato Muzyka Zabawa w 2018 i 2019 roku- około 650-700 tys. zł

- Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2019 roku– 179 tys. 623 zł,

- Lato z Radiem w 2019 roku- 300 tys. zł (partycypacja PEC).

Łącznie to około 3 mln 564 tys. 304 zł

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie odbywały się żadne masowe imprezy, poza piknikiem rodzinnym, który miał miejsce w czerwcu w parku miejskim, w ramach kampanii prezydenckiej i spotkania z Andrzejem Dudą. Koszty związane z organizacją tego wydarzenia poniósł Komitety Wyborczy partii PIS.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wiemy

Do amen, ćwierć analfabeto Pan Prezydent L. Nadbereżny będzie rządził naszym miastem przez najbliższe 8 lat. Masz to od mnie zagwarantowane jak pies budę bo mieszkańcy naszego miasta nie pozwolą obecnemu prezydentowi w najbliższych 8 latach nigdzie odejść. Bo gdyby odszedł to nic w Stalowej nie będzie. My wiemy , że ćwierć debilom z opozycji to się marzy odejście obecnego prezydenta dlatego tak się w najbliższych 8 latach nie stanie. Gdyby nie było 2 kadencyjności to obecny PREZYDENT rządził by do śmierci naszym miastem.

~wiemy

Do amen, ćwierć analfabeto Pan Prezydent L. Nadbereżny będzie rządził naszym miastem przez najbliższe 8 lat. Masz to od mnie zagwarantowane jak pies budę bo mieszkańcy naszego miasta nie pozwolą obecnemu prezydentowi w najbliższych 8 latach nigdzie odejść. Bo gdyby odszedł to nic w Stalowej nie będzie. My wiemy , że ćwierć debilom z opozycji to się marzy odejście obecnego prezydenta dlatego tak się w najbliższych 8 latach nie stanie. Gdyby nie było 2 kadencyjności to obecny PREZYDENT rządził by do śmierci naszym miastem.

~mądry

No to już wiemy gdyby WALEENIZM wrócił do naszego miasta to nic by w mieście nie było. Piszę to do młodych naiwnych ludzi którzy wierzą w bajki opowiadane przez opozycję. A gdyby oni wrócili do koryta to nic nie będzie . Jedyne czego możecie się spodziewać to podwyżek i wysokich kosztów życia. Tak jak mają teraz warszawiaczki gdzie wybrali sobie prezydenta z opozycji i dziś bardzo żałują bo podniósł im koszty życia na poziom krajów z zachodu. A zarobki mają dalej ze wschodu ale sami tego chcieli a dziś plują sobie w brodę.

~Kot

Czy jest cokolwiek w mieście co się opozycji podoba? ?

~amen

nie wierzcie Kudłatemu,on ma plan ucieczki ze Stalowej Woli.
Wiem co mówię.

~cst

Dobrze, że kwoty zostały ujawnione, bo o to wnioskowano od dawna. Akurat w dobrym momencie ten artykuł się ukazał, bo jest dobrym tłem dla szczepionkowego apartheidu, który się na naszych oczach rozgrywa, w PL i na świecie: osoby kupujące bilety na koncert otrzymują formularze do wypełnienia - osobny dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Już niektórzy artyści światowego formatu (np. Eric Clapton), a w PL np Kazik buntują się przeciwko takiej segregacji swojej publiczności i odmawiają grania na koncertach dla "posegregowanych". Oczywiście tego się nie dowiecie w oficjalnych mediach, bo "gugle i spółka" stara się ten bunt niektórych artystów zamilczeć. A jak będzie w STW? Czy posłuszny pracownik swojego szefa w Warszawie, L.N. wprowadzi taką segregację na naszym podwórku?

~taka prawda

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski zostali uznani przez badanych za najinteligentniejszych i najbardziej nowoczesnych polityków - wynika z sondażu. Na kolejnych miejscach są Donald Tusk i Robert Biedroń. Za najmniej inteligentnego i nowoczesnego uznany został Jarosław Kaczyński.
***** zbereźnego i bandę jego

~ubek

TYLKO KRYSTALICZNY BANAŚ,OJ BOŻE ON POMOŻE.

~Stalowowlanka

daje swoją ciężko zarobione pieniądze każdemu, kto wyczyta z tego tekstu, że stowarzyszenie napisało, że impreza była do bani, albo, że źle że się odbyła albo, że była za droga lub, że krytykuje się prezydenta za jej zorganizowanie. Krytyka związana jest z klauzulą poufności między podmiotami publicznymi. Pozdrawiam hejterów co nie potrafią czytać, może nawet nie potrudzili się, aby przeczytać chociaż jedno zdanie. Taki niestety w mieście elektorat prezydenta, nieuctwo, hejt i strach przed utratą przywilejów.

jusek

To imprezy za moje pieniądze-z podatków.I przez sąd dopiero mogę dowiedzieć się, ile kasy i komu wyj#bał Lucyjusz!To jest chore.Prywatnie,najpewniej sąd mnie by olał,pomimo że jestem prawnikiem.Powiedzieliby iże "nie jestem stroną w postępowaniu".
Zasada państwa prawa-Pytam,odpowiadasz i wiem.Jak coś ukrywacie-COŚ JEST NIE TEGES!!!Ale przy władzy jest Pi S -Prezes i Sitwa.

~Kot

Czy jest cokolwiek w mieście co się opozycji podoba? ?

~Foks

Przypominam że nawet bezdomny menel nie bawi się na kredyt. Najpierw musi oddać złom żeby móc wydać kasę na rozrywki. Ilu z was się tak prowadzi jak Lucjusz z finansami miasta?

~Bąk

CZY ISTNIEJE JESZCZE liugong dressta ....???

~Licealista

Ja tam czekam na imprezę "Korwin z TVN w Naszym Mieście" :-)

~Mieszkaniec

Kiedy następna impreza z TVP?

~Do gites

Jasne mieliśmy najlepsze walcownię, nie mówiąc już o zbrojeniówce. Tak, tak to prawda bo ty tak mówisz - typowym pisior (zero wiedzy, ciemnogród) powtarzasz rzeczy po innych bo sam nie wiesz nic o świecie poza tym co ci powiedzą w reżimówce TVP.
Człeku marny dla twojej wiadomości nie kradłem i pracuje uczciwie przez całe swoje życie. W latach 90 byłem studentem i zdobywałem wiedzę a ty pewnie zapierd.... na maszynie w kołchozie a teraz płaczesz za tamtymi czasami jak to było dobrze i wspaniałe a Stalowa była dolina krzemową.
Nigdy nie była i nie będzie z prostego powodu, ponieważ 90% mieszkańców Stalowej to klasa robotnicza. Dla twojej wiadomości nie mam nic przeciwko ludziom pracującym przy maszynach.

~MArcelina

Osobiście żałuję, że w tym roku jeszcze nic nie udało się zrobić.
mam nadzieję, że to nie przez tych "pilnujących kasy"/

~Kąta

Radni opozycji bawili się dobrze na tych imprezach.
Tak tylko przypominam.

~Xyz

A ja bym chciał wiedzieć, czemu trzy lata i kilka sądów musiało się zaangażować, żeby wreszcie dowiedzieć się ile za to zapłaciliśmy. Skoro to nie miliony, to czemu nasz pracownik Nadberezny tak to ukrywał? Zadał mu ktoś to pytanie? Finansowany przez nas samorząd utajnił sobie umowę z finansowaną przez nas telewizją? a
DLACZEGO?!

~Ciekawy

Ciekawe, czy taki Gdańsk też dostanie taką fajną umowę z TVP. A nie, Gdańsk nie głosuję jak trzeba, to niech tylko płaci na TVP. Jak za starych dobrych czasów wspiera się tylko tych, co przyklaskują linii partyjnej.

~Czesłaf

3,5 MILIONA ZŁOTYCH przepieprzone na festyny. Brakuje tu informacji ile ten as zarobił w tym czasie dla miasta.

~Liljana

Jasne, po co mamy wiedzieć, ile nas kosztuje umowa pisowskiego prezydenta z pisowska tv. My jesteśmy tylko od płacenia podatków. Ale nie ma wolnych sądów, to nie ma też jawności.

~Natalia

3,5 mln przejedzobe z kieszeni podatnika. Jak przejdę się tyle hajsu to mniej będzie na remonty orlikow, osiedli i wyposażenia szkół. Ale oczywiście mieszkańcy cieszą się z zabawy. Po drugie wszystko na kredyt, 200 mln zadłużenia. Sami będzie spłacać ten publiczny dług z własnych podatków, a Lucjana już tu nie będzie

~BLI

==jak się niema co się lubi -to się lubi co się ma==czasem taka rozrywka daje nam do myślenia :::co ja robię tu i co Ty tutaj robisz?;;

~Stefan

Dyżurny troll pisowski już ujada, wazeliniarz, wszystkie komentarze na jedno kopyto

krysz

Andrzejwts

może pokażesz jak robić darmowe imprezy, póki co to szczekacie razem z manukunem

~Karolaaaa88

I co w tym roku również nic bo pandemia?? A na wioskach się bawią. Żałosne

~.....

"do gites" huta dysponowała jedną z lepszych walcowni, produkcji stali, maszyn nie wspominając o zbrojeniówce. Dysponowała jak na tamte czasy nowoczesnymi programami projektowymi jak na tamte czasy na licencji USA czy jap. Chyba należałeś do tej grupy co leżeli i kradli, a po 90 kradli i sprzedawali. To by tłumaczyło dlatego ministra Bronek nie chciał kraba i udupil go na lata bo jak sam stwierdził lepiej kupić za granicą. Typowe wasze myślenie własny przemysł udupic za odpowiednią kasę....

~Kinia

Jak się opozycji nie podoba, to niech nie chodzą na te imprezy.
Ale widziałam co najmniej 2 radnych z opozycji jak się tam bardzo dobrze bawili...

~anon

Place podatki, i cieszy mnie to ze są za to organizowane imprezy. Nie samymi inwestycjami czlowiek zyje.