Ile kosztowały imprezy z TVP na błoniach?

Image

Mieszkańcy Stalowej Woli jak dotąd nie poznali wszystkich kosztów organizowanych imprez na błoniach nadsańskich w 2018 i 2019 roku. Przypomnijmy, że były to m.in.: 3 duże uroczystości organizowane głównie przy współpracy z TELEWIZJĄ POLSKĄ S.A. oraz POLSKIM RADIEM pt. „LATO MUZKA ZABAWA – WAKACYJNA TRASA DWÓJKI” w 2018 i 2019 roku oraz „LATO Z RADIEM” w 2019 roku. Wiadomo, że koszty wszystkich imprez na błoniach w 2018 i 2019 roku poniesionych przez gminę Stalowa Wola zamknęły się kwotą 953 tys. zł, natomiast „LATO Z RADIEM” było finansowane przez PEC w Stalowej Woli kwotą 300 tys. zł.

Według stowarzyszenia „Nasze Miasto” kontrolne wnioski odnośnie kosztów wszystkich imprez w 2018 i 2019 na błoniach nadsańskich wykazały, że nie były to miliony jak sugerowano, a kwota za te dwa koncerty w 2018 i 2019 roku, w ramach TRASY LATO MUZYKA ZABAWA, nie przekroczyła łącznie 700 tys. zł (max 300- 400 tys. zł. na umowie). Sprawdzono również, że spółki miejskie nie partycypowały bezpośrednio w kosztach tych imprez. Poniesione koszty przez MZK związane były z udostępnieniem komunikacji i usuwaniem nieczystości.

Jak czytamy w komunikacie stowarzyszenia po trzech latach klinczu administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w ostatnich dniach skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu w sprawie ujawnienia kwot zamieszczonych w umowie między gminą Stalowa Wola a Telewizja Polską w ramach koncertu LATO MUZYKA ZABAWA w 2018 na błoniach. Natomiast w sprawie tego samego koncertu w 2019 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu po prawie dwóch latach zawiesiło postępowanie na czas toczącej się sprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w obszarze bezczynności.

- Odnosząc się do wydatków ponoszonych przez gminę w związku z organizowanymi uroczystościami na błoniach należy wskazać, że nasza walka o jasność i transparentność odnosi się do kosztów tylko w części podejmowanych działań na drodze sądowo- administracyjnej. Są one również w dużej części ukierunkowane na fakt, że w umowach zawartych pomiędzy podmiotami publicznymi zamieszczono wiążące gminę Stalowa Wola i Telewizję Polską klauzulę poufności – według nas dość problematyczną dla osób chcących się zapoznać z wydatkami gminy, jak i samych mieszkańców czy prezydenta. Trzeba również zaznaczyć, że zawieranie takich klauzul przez samorząd powoduje mocne podgrzewanie dyskusji o poniesionych kosztach oraz pobudza wodze fantazji, co nie sprzyja transparentności władzy. Według na,s pomiędzy podmiotami tak ściśle publicznymi, nie powinno zawierać się takich umów ponieważ zaburzają one i zniechęcają do sprawowania kontroli społecznej nad wydatkami gminy przez jej mieszkańców- mówi Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Poniżej przedstawiamy jak prezentowały się koszty imprez w 2017 i 2019 roku (wg danych stowarzyszenia „Nasze Miasto”:

- Wizyta Andrzeja Dudy i Ognisko Patriotyczne 11 listopada 2017 roku.- Koszt 60 tys.163 zł,

- Dni Miasta w Stalowej Woli w 2017 roku- 331 tys. 91 zł,

- Sylwester Miejski w 2017 roku- 188 tys. 459 zł,

- Obchody COP w 2017 roku- 1 mln 46 tys. zł (w tym MZK i PEC po 150 tys.),

- Strefa Kibica Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w czerwcu 2018 roku. Koszty poniósł głównie MOSIR - łącznie 155 tys. 830 zł,

- Dni Flagi i wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w 2018 roku- 264 tys. 626 zł,

- Dni Miasta w 2018 roku- 384 tys. 466 zł,

- Lato Muzyka Zabawa w 2018 i 2019 roku- około 650-700 tys. zł

- Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2019 roku– 179 tys. 623 zł,

- Lato z Radiem w 2019 roku- 300 tys. zł (partycypacja PEC).

Łącznie to około 3 mln 564 tys. 304 zł

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie odbywały się żadne masowe imprezy, poza piknikiem rodzinnym, który miał miejsce w czerwcu w parku miejskim, w ramach kampanii prezydenckiej i spotkania z Andrzejem Dudą. Koszty związane z organizacją tego wydarzenia poniósł Komitety Wyborczy partii PIS.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~czekamy vel pseudointeligencie, to czekajcie na te taczki, do taczek troszkę gnoju dołożymy by wam było lepiej siedzieć.

~Stalowy

~czekamy skąd ta histeria i krzyk niemocy ? ze strachu

~czekamy

Do hejterów, z opozycji to wy będziecie się spowiadać za wszystkie brednie , kłamstwa i FAKE informacje co na tym portalu produkujecie. Ze wstydu każdy z was się spali jak pokażemy wasze maski wszystkim mieszkańcom naszego miasta.

~Do gites

Niech żyje wazelina i głupota pisorów. Za parę lat będziesz się wypierał swojej przynależności i kłamst partyjniaku pisiorowy.

e2rds

~brawo vel pseudointeligent vel kłamca, nie prawie 100 mln, tylko 72 mln, a obecnie jest 200 mln, nadal głąbie i wazeliniarzu kłamiesz.
W tym artykule to przeszedłeś samego siebie pod nickami: ~mądry, ~wiemy, ~uczony, może byś coś napisał pod nickiem "Wódz", to takie władcze Wodzu, a w gruncie rzeczy wazeliniarzy i naczelny hejterze i trollu stalowowolskiego Palca i Sznura piszącego na państwowej posadzie za pieniądze podatnika w godzinach urzędowania, to nie okradanie podatnika przypadkiem przez dojną zmianę.

~Cop

Obchody cop milion zł szok

~luna

Mam szokujące informacje o liczbie wyszczepionych ……… z ulicy Wiejskiej – poziom wyszczepienia posłów i senatorów ( nawet trudno mi pisać o nich że są posłami i senatorami) wynosi , zgadnijcie ile: podam tylko wybrane przykłady – zjednoczona prawica – 29/232, koalicja obywatelska -37/127, senatorowie -pis -5/48, klub parlamentarny koalicja obywatelska – 16/41 – jeśli to się potwierdzi to mamy dowód na zdradę naszej Ojczyzny. Karzą się szczepić a sami wiedzą że to nie szczepionka tylko trucizna….. ta tyrania musi upaść, trzeba zrobić im procesy karne… zmarło już tysiące Polaków, to celowe działanie…..

~KRZYS

Tym mistrzem co sprzedaje meble ok powinien się zainteresować sanepid sprzedaje z pluskwami nie polecam

~Mirek

PiSiory ręce precz od wolnych mediów. ***** ***

krysz

mądry, wiemy i uczony = wazelina

~E2rds

Piniondze sa to sie bawimy.....za peło piniendzy na nic nie bylo i była ciemnota....bawmy sie....cieszmy sie..precz ze zlodziejami z peło...

art2deco

Ludzie za powrót Donka krew na ochotnika oddawali umiech

~.....

~Do gites, widać nie jesteś normalny ani inteligentny. Zdarza się. Nie przejmuj się

~momi

Podpisujący się "brawo" - zmuszasz mnie do wprowadzenia sporych korekt do swojego wpisu. Od razy przypisałeś panu Szlęzakowi dług na koniec 2014 roku 100 milionów gdy tymczasem zostawił ok 60 mln. zł(można sprawdzić w historii BIP-u). Co u licha wyprzedał ten b. prezydent ? Mów konkretami a nie okrąglakami. Szkoda, że ten obecny zdaniem twoim superman nie sprzedał ani jednej działki budowlanej osobie fizycznej. Powiedz kiedy były takowe przetargi na zbycie mienia komunalnego? To "trochę" powiększenie długu to już prawie 200 mln tj. o 3,2 razy więcej niż poprzednik. Jadąc rowerem(może jednak hulajnogą?) przez miasto widzisz na każdej ulicy inwestycje pana LN, proszę zdejm różowe okulary i popatrz na szarą rzeczywistość taką jaką ona jest. Te groszowe spłaty mają się do faktycznych jak pięść do nosa. Przypomnę, że w br. będzie emisja obligacji(dlaczego nie kredyty czy pożyczki?) na wartość 16 mln. złotych z przeznaczeniem na spłatę... długów i odsetek! Takie przynajmniej jest uzasadnienie oficjalne. Znowu jak opętany wracasz do plucia na poprzednika, że coś wyprzedał tylko brakuje szczegółów co konkretnie, ze ten musi zaciągać długi? Powiedz i nie zostawiaj niedopowiedzeń. Nie patrz na wielkie miasta bo Stalowa Wola to grajdoł, który za sprawowania nieudolnie funkcji z wyboru przez LN płaci frycowe będąc w ogonie rankingów pod względem gospodarki finansowej czy utraty funkcji miejskich. Przecież te wyliczenia nie są tendencyjne a wręcz rzetelne w oparciu o sprawozdawczość magistratu do róznych instytucji w tym do GUS. Masz rację, że za tego prezydenta mamy tyle betonu i asfaltu , że żaden poprzedni mu nie dorównał. Uważasz, że wycinanie drzew bez opamiętania jest dobre dla mieszkańców? To tak samo dobre jak to co dwukrotnie udało ci się przypisać poprzednikowi, sprzedaży czegoś w dużych ilościach tylko nie piszesz czego?

~koko-spoko

Ja chcę Zenka Martyniuka, Martyniuka... disco polo to jest to a tego jeszcze na Błoniach nie było. Nie ważne ile Martyniuk chce, ważne by był i grał do białego rana. Panie prezesie LN niech pan załatwi nam disco polo prosim my bardzo.

~Roru

O widzę za jakiś nowy fundusz dla troli został uruchomiony, bo się funkcjonariuszka uaktywniła smiech2

art2deco

A mogło być piękne rondo przy następnej Galerii albo ulga podatkowa dla prężnych przedsiębiorców.

~Do gites

Jeszcze raz przeczytaj twój post i postaraj się go zrozumieć. Wygląda na to, że tylko pisior może to zrozumieć. Normalni inteligentni ludzie tego nie zrozumieją.

~Do gites

Napisałeś dużo ale bardzo nieskładnie i nic z tego nie wynika. Widać, że pisior z ciebie po szkole średniej lub co najwyżej KUL - u (zaocznie) a może szkole w Przemyślu dla towarzyszy pisiorów.
Napisałem o wikipedii, ale wszyscy poza tobą rozpoznali ironię. No cóż rozmowa trwa faktycznie za długo. Włącz sobie TVP lub radio Maryja albo posłuchaj ulubionej muzyki disco polo. I pamiętaj o niegospodarności twojego idola jak będziesz płacił podatki (jeżeli wogóle płacisz).

~.....

~Do gites, wygląda na to, że najstarszy uniwerek nie dał rady nauczyć cię czytania ze zrozumieniem, które dzieci poznają w podstawówce? napisałem, że "wszystkim innym byś przypisał swoje zachowanie" widzisz gdzieś tu słowa "ktoś kradnie"? Jak wikipedie polecasz, no to już wiemy jaką i wiedzą błyszczysz hehe I nie "powiedziałeś", a "napisałeś". Widzisz różnice czy dla najstarszego uniwerku bez różnicy skoro dali ci dyplom? Komentarz piszemy, nie mówimy!
Widać, uderz w stół, a..... dokończ sam przysłowie.... Ja o zachowaniu, a ty o kradzieży. No coś jednak o sobie napisałeś, a raczej o kulturze i inteligencji swojej.
Reasumując, wszystko jedno kto był z jakiej opcji na imprezie, ale był i frekwencja dopisała, co jest sygnałem dla samego rządzącego. Z tym dowożeniem z okolicznych miejscowości, to chyba pomyliłeś protesty pod sądem hehe Możesz być niezadowolony, masz do tego prawo, ale nie rób już z ludzi głupszego niż tu o sobie dałeś świadectwo, bo nawet w 1% ich nie znasz, a tylko idiota wydaje osąd o tych co nie zna.
Dobra, wystarczy, nie będę z koniem kopał się

~Zenek

No przydałaby się impreza z prawdziwego zdarzenia z przytupem. Znowu oglądałbym w telewizji relacje o fajnym miescie, zamiast relacji o plaskoziemcach z Jezowego nakrecanych przez pieniaczy korwinistow.

~Deresta

ciekawe ile płacą temu hejterowi. który pisze z 15 nicków hehehe ciekawe kto to jest, pewnie Tubielewka albo Pawełek Kornik co cała rodzina obsadzona na stołkach w gminie. Może jeszcze jakiś donosik do instytucji wyslesz. A Tubielawka wiadomo, ciagnie kase za dmuchane zabawki z Mriuszkiem

~brawo

Do ola , po co się totalnie kompromitujesz i wchodzisz w pupę byłemu prezydentowi. Gdyby on coś dla miasta zrobił do dziś byłby prezydentem. A zrobił dużo bo zadłużył mieszkańców prawie na 100 milionów i wyprzedał w mieście wszystko co się dało sprzedać. Ty nie masz pojęcia o administrowaniu miastem przez SZREKA. A obecny prezydent owszem powiększył trochę ten dług ale ile zrobił dla miasta. Jechałem dziś rowerem przez miasto i na każdej ulicy powstają potężne inwestycje. A wiadomo , że na wszystko nie dostajemy dopłat , część musimy mieć swoje a że wszystko SZREK sprzedał to musimy pożyczać. Ale w stosunku do wielkich miast mamy groszowe pożyczki. Takiej rewitalizacji naszego miasta jeszcze nigdy nie było i za to wszyscy mieszkańcy okazują największy szacunek obecnemu prezydentowi.

~Do gites

W którym momencie powiedziałem że ktoś kradnie ?. Czy jesteś na tyle inteligenty, żeby przeczytać ze zrozumieniem parę prostych zdań. Jeżeli sprawia ci to problem zobacz w wikipedii co oznacza słowo niegospodarność a co oznacza złodziejstwo (tyle jesteś w stanie znaleźć).
W odróżnieniu od ciebie myślę sam i nie muszę słuchać innych głupszych ode mnie.
Jestem absolwentem najstarszej polskiej uczelni a nie jak większość stalowowolskiej pseudo elity co najwyżej KUL (zaocznie) bądź szkółek w Przemyślu.
W każdym razie nie o mnie tutaj chodzi a raczej o niegospodarność i zadłużanie naszego miasta.

~ola

Jest kilka wpisów komentatorów wskazujących, że pisała to jedna osoba. Piszacy z wielkim "uznaniem" o obecnym prezydencinie z dużych liter wydają swiadectwo swojej służalczości a może nawet kto wie czy nie samouwielbienia. Przecież nikt przeciętnie rozgarnięty nie wznosiłby takich psalmów pod jego adresem gdy popatrzył w jaki sposób nas zadłużył ten prezydent. Trudno zrozumieć dlaczego przywoływana jest postać byłego prezydenta i to w kontekście jego 'administrowania" miastem? Pan Szlęzak bo o nim mowa był autentycznym działaczem samorządowym, który rozumiał miasto, miał wizję jego rozwoju a co najwazniejsze potrafił przeprowadzić miasto suchą stopą przez kryzys gospodarczy końca lat pierwszej dekady XXI wieku. Wielki szacunek za to dokonanie. Proszę nie zaklinać rzeczywistości i nie porównywać tych dwu postaci. Faktyczne administrowanie pana LN skończy gigantycznymi zobowiązaniami finansowymi bedącymi pokłosiem braku kompetencji do rzadzenia miastem. Będzie się nam długo odbijać czkawką to co zrobił z miastem pan LN.

~uczony

Do taka prawda Hołownia to jest płaczek więc jak może być inteligentny , chyba tylko w TVN 24 . A Czaskoski to dał się poznać jako najgorszy prezydent z wszystkich miast w POLSCE. Z niego inteligent jak z koziej du..py trąba. Cała WARSZAWA dziś żałuje , że wybrali go na prezydenta miasta bo wprowadził im takie koszty życia jakie są na zachodzie Europy. A Biedroń to polskie pośmiewisko w unii europejskiej nie będę ci pisał o jego zboczeniu. A PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to największy mąż stanu obecnie na świecie. Zresztą zobacz ilu POLAKÓW zawsze na jego osobę głosuje.

~.....

"do gites" nikt nie pisał że to był najlepszy sprzęt ale miał swoją markę i był ceniony. No popatrz nie kradles ale wszystkim innym byś przypisał swoje zachowanie. Skąd, w domu tak nauczyli czy na studiach....politycznych bo chyba tylko tam mógłbyś się odnaleźć co widać po twoich komentarzach. Do głowy ci nawet nie przychodzi że ktoś kto ma inne zdanie nie musi być związany politycznie z żadnym ugrupowaniem bo "szkółce" nauczyli pewnie że kto nie znani ten przeciw nam, a kłamstwo potwarzane tysiąc razy staje się prawdą.

~" uja do upy"

3,5 mln kosztowało jedyne przedszkole, czy żłobek, przy Poniatowskiego, które L.N. "wybudował", kierowane chyba nadal bez konkursu przez podobno spokrewnioną z nim kobietę.

~mądry

Do stalowianka, nieukiem to ty jesteś hejterze. Czy my elektorat PANA PREZYDENTA L.NADBEREŻNEGO rozliczamy SZTEKA za 12 lat nie udanego administrowania miastem. Gdybyś miał minimum inteligencji to byś wiedział , że to stowarzyszenie szuka haków na obecnego prezydenta po to aby w przyszłych wyborach mieć jakiekolwiek szanse na koryto. Ale ja już dziś ci gwarantuję , że wynik będzie 90 procent do 10 procent dla wiadomo obecnego prezydenta zwycięstwo. Na nic wszelkie propagandowe sztuczki i szczucie bo wszyscy m9ieszkańcy są za obecnym prezydentem.

~uczony

Miasto dopłaciło do tych wszystkich imprez parę groszy a ćwierć analfabeci z opozycji szukają uja do upy. A młodzi nie mogą się doczekać na następną taką wspaniałą imprezę na BŁONIACH. Ale bardzo dobrze , że ci pseudo opozycjoniści walczą z imprezami w naszym mieście bo wiemy gdyby oni dorwali się do koryta to nic w Stalowej nie będzie. Oj łomot przeciwnika PANA L. NADBEREŻNEGO w przyszłych wyborach w naszym mieście będzie okrutny.