Minister Niedzielski przyjechał przekonać nas do szczepienia. Antyszczepionkowcy zgotowali mu piekło!

Image

Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi, bo ci są dość oporni w tym temacie, ale jego wizyta została dość brutalnie przerwana…

W poniedziałek 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Do wykonania miał misję. Chciał osobiście przekonać mieszkańców, aby zaszczepili się przed kolejną falą koronawirusa. Najnowsza mutacja SARS-CoV-2 jest dużo groźniejsza niż poprzednie, a zakazić można się niezwykle łatwo. Choroba zbiera już żniwo wśród niezaszczepionych za granicą. Rząd więc dwoi się i troi by przekonać Polaków do szczepień. Wizytę zakłóciła grupa antyszczepionkowców, z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem na czele.

Przed ośrodkiem zdrowia w Jeżowem minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z dziennikarzami chcąc poprzez nich zachęcić do szczepień. Jak się okazuje w tej właśnie gminie w pełni zaszczepiło się zaledwie 17,9% obywateli, czyli 1805 mieszkańców. To stawia Jeżowe na samym końcu w Polsce, jeśli chodzi o wyszczepialność. Na spotkanie przybyła również około 20- osobowa grupa przeciwników szczepień. Protestujący skutecznie zakłócali konferencję prasową.

- Pan minister choroby Niedzielski przybył do Jeżowego żeby piętnować jeżowian jako krnąbrnych, zapóźnionych w rozwoju, którzy krytycznie, sceptycznie i bez entuzjazmu podchodzą do operacji tzw. wyszczepienia. Mówię tzw., bo w istocie chodzi o masowy, na masową skalę eksperyment medyczny na ludziach. Jeżowianie, z czego jestem dumny, jako poseł tej ziemi, przejawiają zdrowy w tej sprawie sceptycyzm, rezerwę. Nie pchają się drzwiami i oknami do tego, żeby dać sobie zaaplikować bliżej jeszcze nieznaną, nierozpoznaną co do skutków ubocznych, niepożądanych odczynów poszczepiennych procedurę- mówił przybyły do Jeżowego poseł Grzegorz Braun.

Poseł Braun przekonywał, że w Holandii na 100 tys. zaszczepionych obywateli zanotowano 700 niepożądanych odczynów poszczepiennych, tymczasem w Polsce zgłoszono ich zaledwie kilkanaście na 100 tys. szczepień. Uznał, że te dane skłaniają do przypuszczeń, że władza kłamie.

Kiedy minister zdrowia rozpoczął swoją konferencję, antyszczepionkowcy postanowili głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla szczepień krzycząc m.in.: wolność, dobrowolność szczepień, szczepienia to eksperyment medyczny.

- To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkania. Myślę, że warto powiedzieć, że doszliśmy już do takiego punktu, do takiej sytuacji, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest przestrzeń na dyskusję w sytuacji, kiedy mamy to, co się wczoraj zdarzyło w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi mi tutaj o sytuację, w której punkt szczepionkowy został zaatakowany przez antyszczepionkowców. I tak naprawdę dzisiaj, niestety, mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują- mówi Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że zarzuty antyszczepionkowców są nieprawdziwe, bo przecież nie było mowy ani przez chwilę o przymusowym wprowadzaniu szczepień.

- Jesteśmy w takiej szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka, niebezpieczeństwa pojawienia się 4 fali, a szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka, chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, ona wynosi około 30 tys. My mamy bardzo mało hospitalizacji, a co najważniejsze, mało zgonów- mówił minister Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia rozmawiał zarówno z wójtem Jeżowego, jak i kierownikiem ośrodka zdrowia na temat tego, co można by zrobić, jaką metodę motywacji zastosować, aby zachęcić do szczepienia.

- Szczepienia są zapewnione. Można przyjść w dowolnym terminie, bardzo szybko się zaszczepić i te szczepienia czekają. Wczoraj była bardzo ważna data, zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej. Nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się- zaapelował minister zdrowia.

Ministra zdrowia wspierali lokalni politycy, między innymi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Marszałek Województwa Władysław Ortyl i Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~FIFA

"Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi..."
KŁAMSTWO JUŻ W PIERWSZYM ZDANIU!
Niedzielski spotkał się z prominentami PiS u wójta, odwiedził ośrodek zdrowia i sprosił dziennikarzy na konferencję.
ŻADNYCH ZACHĘT KIEROWANYCH DO MIESZKAŃCÓW JEŻOWEGO, SPOTKANIA Z NIMI NIE BYŁO!!!!

~CGI

Nikt mu piekła nie zgotował.
po prostu usłyszał nieco prawdy o sobie i jemu podobnym.

~Tygrees 23

Niech sie sami szczepia,zadnego covida nima, ha ha brawo Jezowe

~He he

Zaszczepić erdeesika w końcu i zabrać do zakładu zamkniętego

~absolwent

Kto ma pretensje do władzy, nie powinien się szczepić.

Wyobraźcie sobie, że przez 10 lat gnijecie w podłych warunkach ze współlokatorami, gdzie nie ma kabiny prysznicowej, gdzie nie ma pralki, gdzie wszystko się sypie, gdzie smród i grzyb, gdzie wyposażenie to głęboki PRL, a wokół mieszka patologia. Od kilku lat odkładacie na mieszkanie, wegetujecie, odmawiacie sobie wielu rzeczy i kiedy wreszcie chcecie kupić mieszkanie (wcześniej wszyscy wam robili pod górkę), to ceny w kosmos. Większość rozkupiona przez rentierów i koników. Podstawowa potrzerba człowieka za rządów PiS-u stała się instrumentem spekulacyjnym i narzędziem do budowy dochodu pasywnego. Skandal!!!

Komuna dała "babciom" za darmo. My dziś płacimy ciężkie pieniądze. Gdzie sprawiedliwość???

Przetrwałem okres, kiedy chcieli mnie wyrzucić z roboty ze względu na panujące warunki w tej spelunie (przy okazji nabawiłem się wielu chorób) i tylko pandemia mnie uratowała.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak właściciele traktują swoich najemców, to zorganizuję dla was sesję AMA. Dowiecie się też, jak często się pije, jakie są konflikty, dlaczego nie warto wynajmować pokoju jak najtaniej, jakie masz prawa jako najemca, czy właściciel może sobie ot tak wejść do mieszkania i grzebać w twoich rzeczach, jak zerwać umowę przed czasem (nawet jeśli nie ma formy pisemnej) i jak się przed tym chronić.

~Tomik

W jakim celu i na siłę próbuje się szczepić ludzi ? Czy tak trudo zrozumieć , że ktoś nie chce się szczepić ? Tylko nie wyjeżdżać z tekstem że dla babci .

art2deco

A wiec to dlatego poseł przyjechał :-)

las

Przecież ta gmina Jeżowe to głosowała na PIS i nagle się sprzeciwia tej władzy to śmieszne .Nie chodzi o protestujących tylko o fakt że nie słuchają zwierzchników partyjnych i się nie szczepią.Może Niedzielski powinien zrobić spotkanie u proboszcza to by poskutkowało.

~absolwent

To pisowski rząd zlikwidował MDM i bańka, ceny w kosmos, a zasiłki nierobom???

art2deco

Grzegorz Braun wie natomiast ze wirus który uciekł z wojskowego centrum badan biologicznych w Wuhan jest liberalnie bezpieczny. Pan poseł wie więcej, czy chce więcej zaistnieć?
Grzegorzu Szczęść Boże z żelazną logiką naganiacza do zarażania. Wróci co było w wersji turbo Delta i wtedy Pan powiesz Pelikanom ze to wina pisu ze ludzi nie uchronił? Co Pan wtedy będziesz mówił Panie pośle? Wirusa niet.
Niech i tak będzie, poczekamy na decydenta Korwina ze skarpetkami z nową narracją umiech bo ta obrona TVN to zupełny nienarodowy kotlet.

~absolwent

Panie Ministrze. Mnie nie przekonacie. Gdyby nie pandemia, to dziś bym pił pod sklepem.

madras

***** PIS i Konfederację ????

~Adam

Minister niezdrowia nawet nie miał pojęcia gdzie jest. Mieszkańców Jeżowego nazywał mieszkańcami Jeżewa. No coments.

~metafen

Moze gdyby odpowiadał na pytania zwykłych ludzi a nie podstawionych dziennikarzy to ta konferencja wyglądała by inaczej....brawo dla mieszkanców Jezowego i dla posła Brauna

~kris35

W Stalowej Woli w jednej rodzinie w ciągu trzech tygodni zmarły 3 osoby. Czy Pan minister mógłby ustosunkować się do tej konkretnej sprawy z przed 4 miesięcy. ? Dobry przykład aby potwierdzić lub zaprzeczyć być może chorym poglądom. Ponieważ w sprawie jest cisza to proponuje wymieść śmieci z pod dywanu. Interesują nas konkretne fakty a nie klepanie zdrowasiek.

~korki

Bawi mnie ta antyszczepionkowa ciemnota narodowców .