Minister Niedzielski przyjechał przekonać nas do szczepienia. Antyszczepionkowcy zgotowali mu piekło!

Image

Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi, bo ci są dość oporni w tym temacie, ale jego wizyta została dość brutalnie przerwana…

W poniedziałek 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Do wykonania miał misję. Chciał osobiście przekonać mieszkańców, aby zaszczepili się przed kolejną falą koronawirusa. Najnowsza mutacja SARS-CoV-2 jest dużo groźniejsza niż poprzednie, a zakazić można się niezwykle łatwo. Choroba zbiera już żniwo wśród niezaszczepionych za granicą. Rząd więc dwoi się i troi by przekonać Polaków do szczepień. Wizytę zakłóciła grupa antyszczepionkowców, z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem na czele.

Przed ośrodkiem zdrowia w Jeżowem minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z dziennikarzami chcąc poprzez nich zachęcić do szczepień. Jak się okazuje w tej właśnie gminie w pełni zaszczepiło się zaledwie 17,9% obywateli, czyli 1805 mieszkańców. To stawia Jeżowe na samym końcu w Polsce, jeśli chodzi o wyszczepialność. Na spotkanie przybyła również około 20- osobowa grupa przeciwników szczepień. Protestujący skutecznie zakłócali konferencję prasową.

- Pan minister choroby Niedzielski przybył do Jeżowego żeby piętnować jeżowian jako krnąbrnych, zapóźnionych w rozwoju, którzy krytycznie, sceptycznie i bez entuzjazmu podchodzą do operacji tzw. wyszczepienia. Mówię tzw., bo w istocie chodzi o masowy, na masową skalę eksperyment medyczny na ludziach. Jeżowianie, z czego jestem dumny, jako poseł tej ziemi, przejawiają zdrowy w tej sprawie sceptycyzm, rezerwę. Nie pchają się drzwiami i oknami do tego, żeby dać sobie zaaplikować bliżej jeszcze nieznaną, nierozpoznaną co do skutków ubocznych, niepożądanych odczynów poszczepiennych procedurę- mówił przybyły do Jeżowego poseł Grzegorz Braun.

Poseł Braun przekonywał, że w Holandii na 100 tys. zaszczepionych obywateli zanotowano 700 niepożądanych odczynów poszczepiennych, tymczasem w Polsce zgłoszono ich zaledwie kilkanaście na 100 tys. szczepień. Uznał, że te dane skłaniają do przypuszczeń, że władza kłamie.

Kiedy minister zdrowia rozpoczął swoją konferencję, antyszczepionkowcy postanowili głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla szczepień krzycząc m.in.: wolność, dobrowolność szczepień, szczepienia to eksperyment medyczny.

- To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkania. Myślę, że warto powiedzieć, że doszliśmy już do takiego punktu, do takiej sytuacji, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest przestrzeń na dyskusję w sytuacji, kiedy mamy to, co się wczoraj zdarzyło w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi mi tutaj o sytuację, w której punkt szczepionkowy został zaatakowany przez antyszczepionkowców. I tak naprawdę dzisiaj, niestety, mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują- mówi Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że zarzuty antyszczepionkowców są nieprawdziwe, bo przecież nie było mowy ani przez chwilę o przymusowym wprowadzaniu szczepień.

- Jesteśmy w takiej szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka, niebezpieczeństwa pojawienia się 4 fali, a szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka, chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, ona wynosi około 30 tys. My mamy bardzo mało hospitalizacji, a co najważniejsze, mało zgonów- mówił minister Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia rozmawiał zarówno z wójtem Jeżowego, jak i kierownikiem ośrodka zdrowia na temat tego, co można by zrobić, jaką metodę motywacji zastosować, aby zachęcić do szczepienia.

- Szczepienia są zapewnione. Można przyjść w dowolnym terminie, bardzo szybko się zaszczepić i te szczepienia czekają. Wczoraj była bardzo ważna data, zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej. Nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się- zaapelował minister zdrowia.

Ministra zdrowia wspierali lokalni politycy, między innymi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Marszałek Województwa Władysław Ortyl i Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Przemo RST

Stop dyskryminacji ??? naprawdę trzeba mocno puknąć się w tą ładną ale pustą i głupią głowę

~Aneta

W meble ok są sprzedawane meble z pluskwami nie polecam musze teraz remontować całe mieszkanie

~Naganiacze

No Pewnie, wspierajcie przepłacone wakacje na Baltykiem bo właściciele ośrodków kampanie wyborczą Korwina i najniższą krajową w obozach pracy co by nas bylo stać na Bałtyk.

Jacyś chętni frajerzy?

~Przestroga

Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Korwin wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle a Szwedzi juz zaszczepieni ;-)
Szukają łosi na wybory w uwłaczający sposób.

~absolwent

Za wszystko kur** zapłacicie! ***owskie skur******

~o.Bajtek

Idź zaszczep się. I hulajnogą prosto na cmentarz.

Pod Krakowem w Osieku poczujecie się jak na Hawajach. Można wrzucić fotkę na Instagram i znajomi się nie zczają. A może w góry???

NIE LECIMY ZA GRANICĘ. Wspieraj polską branżę turystyczną!

~ATEISTA

JEŻOWIANE I BRAUNOWE ĆWOKI.

~Tygrees

Durnie zaszczepieni przegraja z wirusem bo my i tak sie nie szczepimy

~Tygrees

Durnie zaszczepieni przegraja z wirusem bo my i tak sie nie szczepimy

~Tygrees

Durnie zaszczepieni przegraja z wirusem bo my i tak sie nie szczepimy

~Ryk 12

Ale sie lucek podlizal he he he

maszynista

Dobrze ze po ryju nie dostal ,bo lud slabo rozpoznaje wrogow.

~Eryk

A tam później dobrze napisali że lepiej było do proboszcza iść dostał by w łapę to i ludzi by nakłonił mocherowe berety jajka liżą to by się wyszczepili

~Rodak

Przeżyliśmy Palikotyzm w zdrowiu moralnym to przeżyjemy i Korwinizm w zdrowiu psychicznym po polsku i bez TVN-u.
Szczęśc Boże wszystkim.

~Piter

Czemu to bez masek?przeciez zaszczepieni również przenoszą wirusa! Widać kto tu przykład daje ????????

~kjkjh

to nie Jeżowianie to polityczna banda konfederacji

~Prawda

NIE

~cst

Minister reprezentujący interesy koncernów farmaceutycznych, jak i Grzegorz Braun uprawiają tu politykę. Wolno im. Jeśli mam do wyboru używanie socjotechnik do robienia tłumowi wody z mózgu (co reprezentuje Niedzielski), a dobrowolność szczepień (co reprezentuje Braun), wybieram to drugie, bo jest to zdroworozsądkowe podejście. I niech tu nikt nie wyzywa od antyszczepionkowców, bo zgodnie z definicją "anty" oznacza "sprzeciwiający się", a my tu mówimy o dobrowolności. Póki co, mamy (jeszcze) wolność wyrażania swoich opinii.

~DRON

JEŻOWIANE ĆWOKi.Niedługo nie pójdziecie nawet do koscioła jak sie nie zaszczepicie.

~Olo

A kim jest ten Braun. To jakiś komiwojażer.

TylkoZKS

Konfederacja jak zawsze 100% racji! Konfederacja z mężem stanu Januszem Korwinem-Mikke, wielkim patriotą Grzegorzem Braunem i doktorem nauk ekonomicznych Sławomirem Mentzenem to jedyna nadzieja naszej Ojczyzny na normalność!

~Grześ

Powinni go jajami zgnitymi obrzucać

~Przemo RST

Wiocha totalna będę padać jak muchy ale to i doborze będzie mniej Debili

~Wiśnia

Brawo jeżowe! Tak trzymać. Skoro jest wybor to dlaczego on chce ludzi, którzy nie decydują się jednak na szczepionkę przymusić(zachęcić) do niej? Puknij się niedzielski, bo Ci nos rośnie. Oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa. Zdrajco.
Proszę tez w Anglii wszystko otwarte a obostrzenia poluzowane, gdzie ta delta? Chyba w głowie Twojej ;) ha

~rene

wieśniaki z jeżowego jak ktoś z was zachoruje to wara od szpitala.niech wam pomogą ci idioci co tak mordy drą.

~Dario

Foliarze zawsze byli są i będą kiedyś jak widzieli samolot to zakładali sobie miednicę na łeb mówili że doktorzy dzieci porywają a częste mycie powoduje zachorowania czasy się zmieniają jest 21 wiek a ci dalej swoje najgorsze jet jak chłop zdawał ledwo z klasy do klasy A teraz jest ekspertem z wirusologi

~EDI

ZZACZELISCIE WOJNĘ Z POLAKAMI DZILICIE POLSKĘ MY WAS ROZLICZYMY ZA NADMIROWE ZGONY NOPY 0 POMOCY NIEDZIELSKI BYLES JESTES IBEDZIESZ NIKIM CZAS CIE ZDRAJCO ROZLICZYC KARMA CIE NAPEWNO SIEGNIE BRAWO JEZOW WARA OD POLAKOW NIEDZIELSKI PROSTAKU

~zyzy

Panie Niedzielski. Gmina Jeżowe to jeden z największych bastionów pisiorów na podkarpaciu. Jadąc tu powinien Pan o tym doskonale wiedzieć.Biorąc powyższe pod uwagę a szczególnie poziom edukacji większości tubylców tego rejonu ( proporcjonalnie skorelowany in minus z wynikiem głosów oddanych na PiS) należało jechać prosto do proboszcza ( anie do Wójta) by uzyskać informację jak tubylców przekonać do zmiany myślenia w tej kwestii . Jak myślę jakby Pan z proboszczem dobrze porozmawiał i użył właściwych argumentów, to proboszcz może by się w trakcie kazania wysilił, postraszył troszkę piekiełkiem ,śmiercią, grzechem zawinienia etc,. etc. i to by dało dużo lepszy wynik niż baju baju podczas spotkania z wójtem czy jakimś sołtysem. Amen

~Janusze

Korwinizm juz przebił KOD.

~oki

Osoby, które są za DOBROWOLNOŚCIĄ szczepień są stygmatyzowane określeniem "antyszczepionkowcy". Minister chce zdyskredytować ludzi którzy mają wątpliwości co do eksperymentalnych szczepionek, ośmieszyć i zrobić z nich szurów. W dodatku minister nie odpowiedział ani na jedno pytanie mieszkańców, co których niby przyjechał.