Minister Niedzielski przyjechał przekonać nas do szczepienia. Antyszczepionkowcy zgotowali mu piekło!

Image

Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi, bo ci są dość oporni w tym temacie, ale jego wizyta została dość brutalnie przerwana…

W poniedziałek 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Do wykonania miał misję. Chciał osobiście przekonać mieszkańców, aby zaszczepili się przed kolejną falą koronawirusa. Najnowsza mutacja SARS-CoV-2 jest dużo groźniejsza niż poprzednie, a zakazić można się niezwykle łatwo. Choroba zbiera już żniwo wśród niezaszczepionych za granicą. Rząd więc dwoi się i troi by przekonać Polaków do szczepień. Wizytę zakłóciła grupa antyszczepionkowców, z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem na czele.

Przed ośrodkiem zdrowia w Jeżowem minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z dziennikarzami chcąc poprzez nich zachęcić do szczepień. Jak się okazuje w tej właśnie gminie w pełni zaszczepiło się zaledwie 17,9% obywateli, czyli 1805 mieszkańców. To stawia Jeżowe na samym końcu w Polsce, jeśli chodzi o wyszczepialność. Na spotkanie przybyła również około 20- osobowa grupa przeciwników szczepień. Protestujący skutecznie zakłócali konferencję prasową.

- Pan minister choroby Niedzielski przybył do Jeżowego żeby piętnować jeżowian jako krnąbrnych, zapóźnionych w rozwoju, którzy krytycznie, sceptycznie i bez entuzjazmu podchodzą do operacji tzw. wyszczepienia. Mówię tzw., bo w istocie chodzi o masowy, na masową skalę eksperyment medyczny na ludziach. Jeżowianie, z czego jestem dumny, jako poseł tej ziemi, przejawiają zdrowy w tej sprawie sceptycyzm, rezerwę. Nie pchają się drzwiami i oknami do tego, żeby dać sobie zaaplikować bliżej jeszcze nieznaną, nierozpoznaną co do skutków ubocznych, niepożądanych odczynów poszczepiennych procedurę- mówił przybyły do Jeżowego poseł Grzegorz Braun.

Poseł Braun przekonywał, że w Holandii na 100 tys. zaszczepionych obywateli zanotowano 700 niepożądanych odczynów poszczepiennych, tymczasem w Polsce zgłoszono ich zaledwie kilkanaście na 100 tys. szczepień. Uznał, że te dane skłaniają do przypuszczeń, że władza kłamie.

Kiedy minister zdrowia rozpoczął swoją konferencję, antyszczepionkowcy postanowili głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla szczepień krzycząc m.in.: wolność, dobrowolność szczepień, szczepienia to eksperyment medyczny.

- To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkania. Myślę, że warto powiedzieć, że doszliśmy już do takiego punktu, do takiej sytuacji, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest przestrzeń na dyskusję w sytuacji, kiedy mamy to, co się wczoraj zdarzyło w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi mi tutaj o sytuację, w której punkt szczepionkowy został zaatakowany przez antyszczepionkowców. I tak naprawdę dzisiaj, niestety, mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują- mówi Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że zarzuty antyszczepionkowców są nieprawdziwe, bo przecież nie było mowy ani przez chwilę o przymusowym wprowadzaniu szczepień.

- Jesteśmy w takiej szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka, niebezpieczeństwa pojawienia się 4 fali, a szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka, chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, ona wynosi około 30 tys. My mamy bardzo mało hospitalizacji, a co najważniejsze, mało zgonów- mówił minister Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia rozmawiał zarówno z wójtem Jeżowego, jak i kierownikiem ośrodka zdrowia na temat tego, co można by zrobić, jaką metodę motywacji zastosować, aby zachęcić do szczepienia.

- Szczepienia są zapewnione. Można przyjść w dowolnym terminie, bardzo szybko się zaszczepić i te szczepienia czekają. Wczoraj była bardzo ważna data, zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej. Nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się- zaapelował minister zdrowia.

Ministra zdrowia wspierali lokalni politycy, między innymi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Marszałek Województwa Władysław Ortyl i Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Obywatel

To teraz dla odmiany powino się zrobić w Polsce PIEKŁO na Ziemi dla ANTYSZCZEPIONKOWCÓW

~cst

Ci zaszczepieni się już zaszczepili, więc (teoretycznie) nie mają się czego bać - w końcu są chronieni. Dlaczego jeszcze wielu zaszczepionych, chce żeby niezaszczepieni się podporządkowali, skoro ci pierwsi są "bezpieczni"? Czyżby zaszczepieni nie byli pewni, czy szczepionka działa? Czyżby mieli wątpliwości, czy dobrze zrobili, szczepiąc się i liczą, że jak inni dookoła się zaszczepią, to będą mogli uciszyć sumienie, że "skoro inni się zaszczepili, to wszystko w porządku, a jak coś będzie nie tak, to wszyscy będą mieli problemy, nie tylko ja"?" Co wam, zaszczepionym, tak bardzo ci niezaszczepieni przeszkadzają, że opowiadacie się za totalniackim ograniczaniem ich wolności, skoro i tak już jesteście uprzywilejowani poprzez bycie zaszczepionym (możecie swobodnie wyjeżdżać za granicę, macie paszporty szczepionkowe itp.)? Oj, coś chyba co niektórym kompensacja kompleksów się włączyła. Zwłaszcza tym obrażającym, kiedy ktoś ma inne zdanie. Obrażanie dowodzi braku argumentów. I pewnie jakichś innych braków też.

mark30

brawo brawo brawo - jak sam autor artykułu napisał - aby szczepić się przeciwko 4 fali - ( nie śmiertelnie groźnemu wirusowi żeby go zobaczyć wykryć trzeba na siłę zrobić testa..... ) brawo braun

~Pomidor

Jadą słupy według planu. Wszystko to dla naszego zdrowia smiech2

~Jeżowe

Durnowatych polityk pisu namawia do szczepień i twierdzi że ci co się nie zaszczepią są zagrożeniem dla milionów Polaków... Pytam debil dla których....???? Chyba dla również tych nie zaszczepionych. No bo ci zaszczepieni są niezniszczalni. Jak by debil namawiał ludzi do skoków na łeb z dachu to pewnie znaleźli by się tacy co by skakali....

~J 23

Do krysz. Według badań naukowców zaszczepieni też chorują i zarażają innych. Jakim prawem więc rząd chce segregacji tj. zakazów dla niezaszczepionych bo oni zarażają? Gdzie tu jest sens? Dlaczego rząd nie wprowadził obowiązku szczepienia na Covid? Skoro nie ma obowiązku szczepień to dlaczego nie zaszczepieni mają płacić za leczenie? Przypominam, że zaszczepieni też chorują więc oni też powinni płacić. To tak jakbyś niektórym kierowcom pozwolił nie płacić mandatów. Ty potrafisz tylko obrażać, ale tak jest gdy brakuje argumentów. Niech rząd wprowadzi obowiązek szczepień ze wszystkimi konsekwencjami i procedurami, wtedy będziesz się mądrzył.

~Apolityczny

Co to za argument że antyszczepiakowcy mają płacić za leczenie , przecież płacą składki zdrowotne co miesiąc! Bawi a za razem drażni mnie to ze jak ktoś ma inne zdanie zwłaszcza jeśli chodzi o jego zdrowie to już ZŁY człowiek i trzeba go opluć

~EDI

Do krysz SPUPER TWOJA SPRAWA DO INNYCH NIE MASZ TY ANI NIKT ZADEGO PRAWA WIEC WARA OD NASZEJ WOLI I WYBORU SZCZEPINKOWY FANATYKU SZCZEPINKOWY TROLU

~Apolityczny

Do krysz
W takim razie w jakim celu Ci ludzie odprowadzają składki zdrowotne ?

bogcek

~Przemo RST
"Wiocha totalna będę padać jak muchy ale to i doborze będzie mniej Debili."
Padali jak muchy, ale ludzie chorzy na inne prawdziwe, nie wymyślone choroby, którzy nie mogli się dostać do lekarza, bo pozamykali przed nimi szpitale.

~EDI

PRAWDA W OCZY KOLE SZCZPINKOWY MATOLE
MEGELE NIEDZIELA HITLERA I EUTANAZJE POPIERA NASZE PODATKI SKLADKII NIECH NAM ODDAJA ZLODZIE BO SLUZBA ZDROWIA PANSTWOWA I TAK JUZ NIE ISTNIEJE ZABRONIA SIE LECZYĆ NIEDZILAK MY ZA TO WSZYSTKO PLACIMY WSZYSTKIE CO DO GROSZA PIENIADZE
W ZEBACH NAM ODDACIE I BEDZIEMY SIE ZA NIE PRYWATNIE LECZYĆ BRACIE NIECH ZYJE ZDOWO MYSLENIE NIE STACH I SZCZPINKOWY TERROR I ZASLEPINIE JUZ WOJNA SIE ZACZĘŁA
STOP DLA TERRORU PRZYMUSU I DYSKRYMINACJI NIE DAMY SIĘ ZNISZCZYC W IMIE WASZEJ DEWIACJI ZA SREBRNIKI
OBLUDO NAS NIE UKRZYZUJESZ
SZCZEPIONAMI NAM ŻYCIA NIE ZATRUJESZ ODDACIE NAM WSZYSTKO COSCIE NAM ZABRALI KARMA WAS DOPADNIE I DO SZCZETU SPALI
ZA STEBRNIKI KUPINI JESTESCIE POPIER....NI!!!

krysz

J 23

jeżeli twoja mózgownica cokolwiek jarzy to powinna zrozumieć że każdy nie zaszczepiony antycovidowiec ma płacić za leczenie po zarażeniu.

~Brawo Jeżowe

Na tym namawianiu na szczepienie tym gó...em PIS POpłynie.

~J 23

A Ci co się zaszczepili i zachorują też mają płacić za leczenie? A jak zaszczepiony zarazi innych też ma płacić za ich leczenie?

krysz

EDI,

co ty edi bredzisz, podaj dowody z imienia i nazwiska oraz daty. Ja się zaszczepiłem i nawet znaku nie ma.
Powinniście trafić do więzienia za te kłamstwa.

krysz

wszystkich tych antycovidowców spisać a jak który złapie wirusa to będzie płacić za leczenie 100% kosztów, razem z tym ich guru

~EDI

SĄ JESZCZE LEPSI CO SIE TYM GOWNEM SZCZEILI I SIE PRZEKRECILI !!!!
100 TYS NADMIAROWYCH ZGONÓW TYSIACE NOP-ÓW
I KSTA CO DZIELI BO ŁAPÓWKI WZIĘLI !!!

~WON!

To Niedzielski zgotował nam piekło!!

~jozek

Ci ktorzy nie chca sie szczepic gdy zachoruja na Covid powinni placic za leczenie. albo niech koszty leczenia pokrywa im rudy Braun..Dlaczego to z moich podatkow maja byc leczeni wywrotowcy?

Andrzejwts

brawo BRAUN!

~hahaha

Jeżowe praktycznie w 100% za PiS, a teraz antyszczepionkowcy. Przypadek? Nie sądzę! Takie efekty niskiej inteligencji i braku wykształcenia.

~hihahua

Mieliśmy w pracy takiego turbo antyszczepionkowca, typowy kmiotek, móżdżek myśla niezmącony. Wielki pieniacz jak to "szczepionki, czipy bigfarma" itd. Skończyło się jak zachorował i ledwo przeżył. Teraz cichutko jak mysz pod miotłą.

~Olek

Tych antyszczepionkowców dobrze porypało. jak można w 21 wieku głosić takie zabobony.nawet za komuny gdzie medycyna była niżej postawiona to przy pomocy szczepionek zwalczono takie choroby jak grużlica, heine medyna , żółtaczka.Antyszczepionkowców powinno sie zamykać.

~wrrrr

Niech każdy kto się nie chce zaszczepić podpisze oświadczenie, że w przypadku zachorowania nie będzie korzystał z opieki zdrowotnej, niech sobie radzi sam, jak jest taki mądry. a może niektórym zwyczajnie na rękę, osobiście znam pracodawców których zamiast covid "dobić" to odbili się od dna dzięki wszelkim zapomogom od państwa...i tacy będą się szczepić? w życiu

~Taka prawda

DAJ CHŁOPU ZEGAREK TO WŁOŻY GO ZA CHOLEWĘ

~POdkapacie

Precz ze szczepionkami, wara od nas.

~polak

A co na to pan starosta, przecież to jego wiocha. Żle to widzę.Czyżby coś zaczął naród kumać. Weberowi za ten dzień nie powinno się zapłacić.

~Tomasz

Im niższe wykształcenie tym więcej niezaszczepionych.

~TEDI

Ja sam najlepiej wiem co mojemu organizmowi potrzeba a niedziela niech pilnuje swojego zdrówka mam przypuszczenia że tu nie chodzi omoje zdrówko tylko o jego kasę

~to ja

A Weber co tam robił??? Wbijał pierwszą łopatę pod coś?