Minister Niedzielski przyjechał przekonać nas do szczepienia. Antyszczepionkowcy zgotowali mu piekło!

Image

Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi, bo ci są dość oporni w tym temacie, ale jego wizyta została dość brutalnie przerwana…

W poniedziałek 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Do wykonania miał misję. Chciał osobiście przekonać mieszkańców, aby zaszczepili się przed kolejną falą koronawirusa. Najnowsza mutacja SARS-CoV-2 jest dużo groźniejsza niż poprzednie, a zakazić można się niezwykle łatwo. Choroba zbiera już żniwo wśród niezaszczepionych za granicą. Rząd więc dwoi się i troi by przekonać Polaków do szczepień. Wizytę zakłóciła grupa antyszczepionkowców, z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem na czele.

Przed ośrodkiem zdrowia w Jeżowem minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z dziennikarzami chcąc poprzez nich zachęcić do szczepień. Jak się okazuje w tej właśnie gminie w pełni zaszczepiło się zaledwie 17,9% obywateli, czyli 1805 mieszkańców. To stawia Jeżowe na samym końcu w Polsce, jeśli chodzi o wyszczepialność. Na spotkanie przybyła również około 20- osobowa grupa przeciwników szczepień. Protestujący skutecznie zakłócali konferencję prasową.

- Pan minister choroby Niedzielski przybył do Jeżowego żeby piętnować jeżowian jako krnąbrnych, zapóźnionych w rozwoju, którzy krytycznie, sceptycznie i bez entuzjazmu podchodzą do operacji tzw. wyszczepienia. Mówię tzw., bo w istocie chodzi o masowy, na masową skalę eksperyment medyczny na ludziach. Jeżowianie, z czego jestem dumny, jako poseł tej ziemi, przejawiają zdrowy w tej sprawie sceptycyzm, rezerwę. Nie pchają się drzwiami i oknami do tego, żeby dać sobie zaaplikować bliżej jeszcze nieznaną, nierozpoznaną co do skutków ubocznych, niepożądanych odczynów poszczepiennych procedurę- mówił przybyły do Jeżowego poseł Grzegorz Braun.

Poseł Braun przekonywał, że w Holandii na 100 tys. zaszczepionych obywateli zanotowano 700 niepożądanych odczynów poszczepiennych, tymczasem w Polsce zgłoszono ich zaledwie kilkanaście na 100 tys. szczepień. Uznał, że te dane skłaniają do przypuszczeń, że władza kłamie.

Kiedy minister zdrowia rozpoczął swoją konferencję, antyszczepionkowcy postanowili głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla szczepień krzycząc m.in.: wolność, dobrowolność szczepień, szczepienia to eksperyment medyczny.

- To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkania. Myślę, że warto powiedzieć, że doszliśmy już do takiego punktu, do takiej sytuacji, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest przestrzeń na dyskusję w sytuacji, kiedy mamy to, co się wczoraj zdarzyło w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi mi tutaj o sytuację, w której punkt szczepionkowy został zaatakowany przez antyszczepionkowców. I tak naprawdę dzisiaj, niestety, mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują- mówi Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że zarzuty antyszczepionkowców są nieprawdziwe, bo przecież nie było mowy ani przez chwilę o przymusowym wprowadzaniu szczepień.

- Jesteśmy w takiej szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka, niebezpieczeństwa pojawienia się 4 fali, a szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka, chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, ona wynosi około 30 tys. My mamy bardzo mało hospitalizacji, a co najważniejsze, mało zgonów- mówił minister Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia rozmawiał zarówno z wójtem Jeżowego, jak i kierownikiem ośrodka zdrowia na temat tego, co można by zrobić, jaką metodę motywacji zastosować, aby zachęcić do szczepienia.

- Szczepienia są zapewnione. Można przyjść w dowolnym terminie, bardzo szybko się zaszczepić i te szczepienia czekają. Wczoraj była bardzo ważna data, zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej. Nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się- zaapelował minister zdrowia.

Ministra zdrowia wspierali lokalni politycy, między innymi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Marszałek Województwa Władysław Ortyl i Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jata

Tak w skrócie : zdecydowanie ***** *** oraz ***** wszystkich durnowatych polityków i ich kiboli czyli przy głupawych wyborców.

~koko

Co w Jeżowym wczoraj robili : pan Ortyl, Weber czy pani Leniart? Ani to spece od chorób zakaźnych, ani z tego resortu a może stanowili tzw. tłumek by minister nie była sam? Czy nieprzekonani posłuchali ich czy może zostali zlekceważeni jak wszyscy inni? Najlepiej gdyby tam się pojawił nasz idol niesiony przez tłum na rękach, sam w sobie LN. On porwałby tłum za sobą do najbliższego punktu szczepień i problem by zniknął raz na zawsze. Nie widać go wśród zebranych.

~lola

Panie ministrze, kiedy pan przeprosi grupę Polaków w liczbie ok. 7 osób która w styczniu tego roku została zaszczepiona przeciwko Covid Sars 19 poza tzw. Kolejką? Pan miast wykorzystać ten moment do zachęcenia Rodaków do szczepień, zrobił karczemną awanturę panu Rektorowi UM w Warszawie żądając z tego powodu jego dymisji. To nie było dobre zachowanie a wręcz skandaliczne. Dlatego pytam pana kiedy pan zdobędzie się na gest przeprosin? P.S. Jeśli w międzyczasie pan dokonał użycia zwrotu grzecznościowego to moja prośba jest nieaktualna. Czekam!

~oki

Minister olał mieszkańców i nie odpowiedział na żadne pytanie kierowane przez zwykłych ludzi. Jedna kobieta pytała jak wytłumaczy zamknięte przychodnie zdrowia i nadmiarowe zgony, ale nie doczekała się żadnej odpowiedzi. Jest filmik w internecie - widać butę i arogancję władzy.

~Czarus

Jeżowe. Pamiętacie ile procent dostał tam Adrian? Hehe. Co za ciemota.

~metafen

Przeciez kazdy pracujacy płaci za swoje leczenie od tego są odprowadzane składki i to nie małe ,wiec teksty typu nie szczepiłes sie płac za leczenie sa conajmniej smieszne a napewno oderwane od rzeczywistosc, jak nie masz o czyms pojecia to lepiej nie pisz głupot....

~Zenek

Powinno się go odstrzelić dla przykładu!

~Zmijka49

Do wkurzony i do Dragan od dwóch lat place z własnej kieszeni bo chora na raka, tylko dlatego że nierząd zamknął przychodnie, a składki ciągle pobierają pytam za co? Więc tak nie szczekajcie bo już place za coś z czego nie korzystam

~Polka

Jeżowe pokażcie, że macie rozum i szczepcie się. W Anglii antyszczepipnkowcy w szpitalu błagają o szczepionkę.

~uwaga

CYTAT
Pojawiła się również propozycja, by w sytuacji wzrostu zachorowań przywracać ograniczenia, ale tylko dla osób niezaszczepionych. Wtedy do kina, restauracji czy na basen mogliby wejść wyłącznie zaszczepieni.

Genialny pomysł rządu. Zachorowalność lekko skoczy i cyk obostrzenia, ale tylko dla niezaszczepionych.

To zależy od nas, czy damy się zmanipulować i potulnie przyjmiemy śmiercionkę, czy solidarnie staniemy do walki z wrogiem.

maszynista

Oszuscie niedzielski i gdzie te ciezarowki wywozace zwloki do dolow smierci?Pandemia jak ma to ze tak sie wtedy umiera ,jakos nie widzialem ciezarowki z zwlokami.A co do leczenia to nie ma covida i nie mozna trafic do szpitala z ta wymyslona choroba tylko na inna chorobe.

~Janusze

I kto by pomyślał że Korwinizm to choroba wściekłych liberałów róbta co chceta.

~Dragan

To nie jest trudne zrozumieć, plaskoziemcy pokrywaja leczenie szpitalne z wlasnej kieszeni.

Za darmo dostaną amantadyne do domowego leczenia. Niestety L4 nie bedzie sie należało.

~EDI

CZAS ROZLICZYĆ KASTE WSZECHWIEDZACYCH ZYJACYCH Z NASZYCH PODATKOW WCIZ MAM SCIMNIJACYM TYLKO DZIELA KŁAMIĄ WCIĄŻ MANIPULUJA PYCHA NIMI WLADA W IMIĘ MAMONY SWIT JEST PODZIELONY!!!

~oki

do "wkurzonego"
Ty się nie martw o leczenie niezaszczepionych, lepiej martw się o siebie. Jeśli zachoruję to na pewno nie będę szukać pomocy w szpitalu, gdzie nic nie robią tylko czekają na pogorszenie stanu chorego, a potem podpinają pod respirator, a to niemal pewna gwarancja śmierci. Jeśli zachoruję to od razu kontakt do doktora Bodnara i amantadyna postawi mnie na nogi w 3 dni.

~oki

Zaszczepieni obawiają się niezaszczepionych??? To niedorzeczne, wszak szczepiliście się aby się uchronić przed chorobą. Więc dlaczego obawiacie się ludzi którzy nie wzięli szprycy? Czyżbyście sami nie wierzyli w skuteczność szczepionki?

~art

Hej "WKURZONY "wyglada ze to ty potrzebujesz leczenia i to powaznego.

~EDI

ZASZCZEPINI WY SIE JUŻ O NAS TAK BARDZO NIE BOJCIIE
I ZYCIA ZDROWIA NAM NIE KSZALTUJCIE I TAK JEST NAS WIĘCEJ MYSLACYCH RODAKOW GORALI ROLNIKOW ROBOTNIKOW GORNIKOW LEKARZY NAUKOWCOW PO PROSTU POLAKÓW I NIKT NAM NIE WMOWI I NIE WCISNIE K ITU GDZIE LEK NA SWIRUSA W DOBIE DOBROBYTU STASZYCIE NAS STALE BO INTERES MACIE W BOGA DIE WCIELACIE TA PYCHS WAS ZGUBI TO JUZ WASZA SPRAWA KARMA WAS ROZLICZY W IMINIU BOSKI EGO PRAWA

~Libertyadd

Sluchajcie, tu nie chodzi o sam fakt szczepienia bo to inna sprawa ALE o fakt DYSKRYMINACJI. Dzis wprowadzą zakazy dla niezaszczepionych a co bedzie później ? Kolor oczu ? Kolor włosów ? Status społeczny ? Zawartość portfela ? NIGDY więcej jako cywilizacja nie możemy iść drogą dyskryminacji a to juz sie dzieje w europie. Nie pozwólmy na to !

~Libertyadd

Sluchajcie, tu nie chodzi o sam fakt szczepienia bo to inna sprawa ALE o fakt DYSKRYMINACJI. Dzis wprowadzą zakazy dla niezaszczepionych a co bedzie później ? Kolor oczu ? Kolor włosów ? Status społeczny ? Zawartość portfela ? NIGDY więcej jako cywilizacja nie możemy iść drogą dyskryminacji a to juz sie dzieje w europie. Nie pozwólmy na to !

~Wkurzony

Jest bardzo prosty sposób na zmuszenie do zaszczepienia. Jeżeli zachorowałeś.na.covid a nie zaszczepiłem się i trafiasz do szpitala płacisz z.wlasnej kieszeni za leczenie

~Logik

Dobrze ze Doktor-ku juz sie zaszczepiles,to nie grozi Ci smierc z mojej strony i nie zarazisz sie..wiec jedz na wakacje i nie wzbudzaj poczucia winy w wolnych ludziach..

~araska

Co tam robił Weber, zmienił fuchę z ministerstwa infrastruktury na ministerstwo zdrowia? Przyjechali sami wybitni specjaliści z pisu co mają najwięcej do powiedzenia, na tematy o których nie mają zielonego pojęcia...

~Stanley

Nasuwa się pytanie.Dlaczego zaszczepieni którzy teoretycznie są już bezpieczni tak się boją? Na zdrowy rozum bać się powinni niezaszczepieni, a jest odwrotnie.

~Borys

rozumiem ze Niedzielski wprowadzi rowniez ODSZKODOWANIA i bedzie ponosic pelna odpowiedzialnosc dla osob u ktorych wystapia skutki uboczne w tym eksperymencie naukowym

~PIGUŁA

ALBO SZCZEPIENIE ,ALBO LEWATYWA Z PIEPRZEM.

~Mirek

Niecierpię PiS_u ale tu popieram Niedzielskiego a Braunowi najlepiej podać w inhalacji covida zobaczy co znaczy być chorym na niego. Wielki oszołom Braun.

~verso

KRÓLESTWO PISlamu,a tu taka wtopa

~obca

czytam inie mogę uwierzyć ,że w dzisiejszych czasach ludzie chcą słuchać geniusza Brauna i handlarzy ;obwoznych z PiS-u.Dajemy się manipulować politykierom a oni po ,robocie:śmieja się z nas==POsłuchajcie lekarzy kto wyleczył ludzi z chorób zakaznych ? nie lekarze tylko naukowcy życzę dużo zdrowia

~doktor

Każdy debil antyszczepionkowiec odpowiada za śmierć wszystkich co zmarli na koronawirusa.