Minister Niedzielski przyjechał przekonać nas do szczepienia. Antyszczepionkowcy zgotowali mu piekło!

Image

Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi, bo ci są dość oporni w tym temacie, ale jego wizyta została dość brutalnie przerwana…

W poniedziałek 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Do wykonania miał misję. Chciał osobiście przekonać mieszkańców, aby zaszczepili się przed kolejną falą koronawirusa. Najnowsza mutacja SARS-CoV-2 jest dużo groźniejsza niż poprzednie, a zakazić można się niezwykle łatwo. Choroba zbiera już żniwo wśród niezaszczepionych za granicą. Rząd więc dwoi się i troi by przekonać Polaków do szczepień. Wizytę zakłóciła grupa antyszczepionkowców, z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem na czele.

Przed ośrodkiem zdrowia w Jeżowem minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z dziennikarzami chcąc poprzez nich zachęcić do szczepień. Jak się okazuje w tej właśnie gminie w pełni zaszczepiło się zaledwie 17,9% obywateli, czyli 1805 mieszkańców. To stawia Jeżowe na samym końcu w Polsce, jeśli chodzi o wyszczepialność. Na spotkanie przybyła również około 20- osobowa grupa przeciwników szczepień. Protestujący skutecznie zakłócali konferencję prasową.

- Pan minister choroby Niedzielski przybył do Jeżowego żeby piętnować jeżowian jako krnąbrnych, zapóźnionych w rozwoju, którzy krytycznie, sceptycznie i bez entuzjazmu podchodzą do operacji tzw. wyszczepienia. Mówię tzw., bo w istocie chodzi o masowy, na masową skalę eksperyment medyczny na ludziach. Jeżowianie, z czego jestem dumny, jako poseł tej ziemi, przejawiają zdrowy w tej sprawie sceptycyzm, rezerwę. Nie pchają się drzwiami i oknami do tego, żeby dać sobie zaaplikować bliżej jeszcze nieznaną, nierozpoznaną co do skutków ubocznych, niepożądanych odczynów poszczepiennych procedurę- mówił przybyły do Jeżowego poseł Grzegorz Braun.

Poseł Braun przekonywał, że w Holandii na 100 tys. zaszczepionych obywateli zanotowano 700 niepożądanych odczynów poszczepiennych, tymczasem w Polsce zgłoszono ich zaledwie kilkanaście na 100 tys. szczepień. Uznał, że te dane skłaniają do przypuszczeń, że władza kłamie.

Kiedy minister zdrowia rozpoczął swoją konferencję, antyszczepionkowcy postanowili głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla szczepień krzycząc m.in.: wolność, dobrowolność szczepień, szczepienia to eksperyment medyczny.

- To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkania. Myślę, że warto powiedzieć, że doszliśmy już do takiego punktu, do takiej sytuacji, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest przestrzeń na dyskusję w sytuacji, kiedy mamy to, co się wczoraj zdarzyło w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi mi tutaj o sytuację, w której punkt szczepionkowy został zaatakowany przez antyszczepionkowców. I tak naprawdę dzisiaj, niestety, mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują- mówi Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że zarzuty antyszczepionkowców są nieprawdziwe, bo przecież nie było mowy ani przez chwilę o przymusowym wprowadzaniu szczepień.

- Jesteśmy w takiej szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka, niebezpieczeństwa pojawienia się 4 fali, a szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka, chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, ona wynosi około 30 tys. My mamy bardzo mało hospitalizacji, a co najważniejsze, mało zgonów- mówił minister Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia rozmawiał zarówno z wójtem Jeżowego, jak i kierownikiem ośrodka zdrowia na temat tego, co można by zrobić, jaką metodę motywacji zastosować, aby zachęcić do szczepienia.

- Szczepienia są zapewnione. Można przyjść w dowolnym terminie, bardzo szybko się zaszczepić i te szczepienia czekają. Wczoraj była bardzo ważna data, zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej. Nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się- zaapelował minister zdrowia.

Ministra zdrowia wspierali lokalni politycy, między innymi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Marszałek Województwa Władysław Ortyl i Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lipianka

Piekło to zgotowali narodowi polskiemu morawiecki z całą swoją elitą . i Przestańcie pieprzyć brednie ,że ludzie przeciwni eksperymentowi medycznemu pod nazwą szczepionka na covid zgotowali " piekło " niedzielskiemu .Zeszmaciliście się stalowe miasto ciekawe ile hajsu dostaliście za wypisywanie bredni i oczernianie ludzi myślących samodzielnie .

~Niedzielle

Podobno w Rzeszowie 13-latek zmarł po szczepieniu, a jego matka popełniła samobójstwo. Oczywiście nikt tej informacji nie poda do publicznej wiadomości, bo statystyka musi się zgadzać jak za Stalina. Trzeba powstrzymać ten obłęd. Chrońmy nasze dzieci przed eksperymentem medycznym!!!

~normalny

marowiecki to idiota

~rni

Czy wolno sobie chodzić z flagą kiedy i gdzie się chce?
Proszę o rzetelną odpowiedź.

~Ja lady

Moim marzeniem jest umrzeć na deltę....odpitolcie się z tym eksperymentem od baby co chce popełnić samobójstwo akurat w taki sposób! Dajcie mi umrzeć w spokoju

~lola

Jest wytłumaczenie tego fenomenu na jeżowską nutę . Pamiętamy, w tej gminie na PAD głosowało ok 97% wyborców. To stan umysłu a nie odporność na Covida! To mechanizm zależność i zazębiania się owczego pędu z niewiedzą!

~absolwent

Kto ma pretensje do władzy, nie powinien się szczepić.

~bubal

"zgotowali mu piekło" hahaha, kto to pisze? Dlaczego przez półtorej roku nie pojawił się artykuł: "wicepremier wraz ministrem zdrowia zgotowali ludziom piekło! zmarło 100 tysięcy więcej osób niż w latach poprzednich! zablokowali dostęp do służby zdrowia! pogrążyli dzieci w depresji! prawdziwa zbronia!" ja się pytam, gdzie jets taki artykuł "niezalezni" dziennikarze.

kacper11

Po co nakłaniać do czegoś co jest dobrowolne

~taka prawda

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski zostali uznani przez badanych za najinteligentniejszych i najbardziej nowoczesnych polityków - wynika z sondażu. Na kolejnych miejscach są Donald Tusk i Robert Biedroń. Za najmniej inteligentnego i nowoczesnego uznany został Jarosław Kaczyński.
***** zbereźnego i bandę jego

~Zoom

Nie zesr ajcie się świadkowie covida. Co was tak piecze że ktoś nie chce tego specyfiku?

~Wypad

W Jeżowym chorych na Covid będą wkładać do pieca na trzy zdrowaśki. Tam zamieszkuje kwiat inteligencji.

~oki

do ~~Polka: czy jesteś rzecznikiem ministra Niedzielskiego? To do niego było skierowane pytanie mieszkanki Jeżowego, lecz minister potraktował kobietę jak powietrze. Odszedł do samochodu nawet się nie oglądając kto do niego mówi. Skoro przyjechał do tej miejscowości to wypadało porozmawiać z mieszkańcami, prawda? Wątpię żeby przez takie potraktowanie Jeżowego zachęcił tam kogoś do szczepień.

jusek

Na głównym zdjęciu,facet z fryzurą typu" piorun yebnoł w miotłę",to chyba "niedorzecznik nierządu".

bogcek

A skąd w Polsce wziął się wariant delta? Czyja to wina?

~Bułka

Zaczyna się szczucie covidian na ludzi wolnych

~Bąk

CZY ISTNIEJE JESZCZE liugong dressta ....???

~Love

Jaka wielka szkoda że ktokolwiek z mieszkańców Jeżowego nie pogonił batem ministra jednej choroby i reszty jego dworu...!!! NIEDZIELSKI TO BANDZIOR I ZA KASĘ SŁUGA BANDZIORÓW Z USA.

~Samodzielni

W Jezowym to wszyscy jadom na Amantadynie.

Rock1

aser co Ty wypisujesz?! Kto z kim kto kogo?!Starosta też z Jeżowego!i co z tego?! Jak ta zaraza taka straszna to dlaczego od czerwca do nawet września można jeździć wszędzie, latać,bawić się itp. Powinien być zakaz totalny wszędzie. A jest?! Czy byłeś już na wakacjach?wczasach?Czy siedzisz pod gruszą w masce?! Jeśli zachorowalność będzie na jesieni to tylko znak że trzeba uważać i się izolować czyli jeść, spać, i żyć tam gdzie moje miejsce ,a nie się szlajać...

~aser

takiej ciemnoty jak w Jeżowie to ze swiecą szukać, to wylegarnia ciemnogrodu Ligi Polskich Rodzin, wójt też podobno antyszczepionkowiec i proboszcz podobnie, no cóż trup tam bedzie słał się gesto na jesieni. bo tej zimy pogrzebów było dwa razy wiecej niż zwykle, covida sie nie boją ale szczepionki tak, chcociarz ma znikome powikłana,

~Polka

Do ~ oki Arogancja władzy? Ty chyba Tuska nie słyszałeś/Aś.?! Tak spokojnych i
cierpliwych ministrów, to w tym rządzie jest niewielu.

~Polka

Do ~oki. Przychodnie zamknięte były tak jak i szkoły czy urzędy, czy knajpy. Tu trzeba wiedzieć więcej. Poczytaj na stronach MZ dlaczego tak było. Ludzie umierali, bo taki był ich stan zdrowia. I po zetknięciu z wirusem nie dali rady wyzdrowieć. Kiedyś umierali na odrę czy ospę. Dopiero szczepienia przyniosły poprawę. Dlatego trzeba się szczepić. Cała Elita pierwsza poleciała i Janda i inni spod lady się szczepili. Ale do tego trzeba mieć rozumu trochę....

~absolwent

Modlę się o IV falę. W takich warunkach dalej nie da się żyć.

~chyży rój

W Polsce delta jest jakoby od 5 tygodni. Straszliwie zaraźliwa, Horban i Simon twierdzą że zaraża praktycznie z powietrza. A po 5 tygodniach władze doliczyły się nieco ponad 200 zakażonych deltą. Gdyby była tak potwornie zaraźliwa mielibyśmy juz setki tysięcy jak nie miliony chorych. Prosty postęp geometryczny: 1 chory zakaża w ciągu kilku minut czy godzin kilkunastu ludzi, każdy z tych zarażonych zaraża kolejne kilkanaście itd. itd. Po kilku godzinach idzie to w tysiące , po kilku dniach w setki tysięcy....

~Prezes

Jak się nie zaszczepićie to wasi księża nie będą wam odprawiać mszy, chrztów, ślubów, pogrzebów. Przeniosę ich do pracy w spółkach państwowych i macie pozamiatane

~Premier

Jak się nie zaszczepićie to przyślemy wam do jezowego tysiące uciekinierów z afryki

~Kotek

Bo jak później będzie znowu pandemia to będziecie wrogami polski. Tvpis i kościół będzie was wytykał jednomyślnie palcami

~Premier

Macie się zaszczepić bo jak nie to zabierzemy wam 500 plus

~Lesław

A ten z tyłu za niedziele wygląda jakby spał w rowie i dopiero się ocknął. Przyznać się jeżowiaki , pewnie mu ktoś strzepnął popiół do kieliszka smiech2