Minister Niedzielski przyjechał przekonać nas do szczepienia. Antyszczepionkowcy zgotowali mu piekło!

Image

Chciał zachęcić mieszkańców do szczepienia się przeciwko Covidowi, bo ci są dość oporni w tym temacie, ale jego wizyta została dość brutalnie przerwana…

W poniedziałek 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Do wykonania miał misję. Chciał osobiście przekonać mieszkańców, aby zaszczepili się przed kolejną falą koronawirusa. Najnowsza mutacja SARS-CoV-2 jest dużo groźniejsza niż poprzednie, a zakazić można się niezwykle łatwo. Choroba zbiera już żniwo wśród niezaszczepionych za granicą. Rząd więc dwoi się i troi by przekonać Polaków do szczepień. Wizytę zakłóciła grupa antyszczepionkowców, z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem na czele.

Przed ośrodkiem zdrowia w Jeżowem minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z dziennikarzami chcąc poprzez nich zachęcić do szczepień. Jak się okazuje w tej właśnie gminie w pełni zaszczepiło się zaledwie 17,9% obywateli, czyli 1805 mieszkańców. To stawia Jeżowe na samym końcu w Polsce, jeśli chodzi o wyszczepialność. Na spotkanie przybyła również około 20- osobowa grupa przeciwników szczepień. Protestujący skutecznie zakłócali konferencję prasową.

- Pan minister choroby Niedzielski przybył do Jeżowego żeby piętnować jeżowian jako krnąbrnych, zapóźnionych w rozwoju, którzy krytycznie, sceptycznie i bez entuzjazmu podchodzą do operacji tzw. wyszczepienia. Mówię tzw., bo w istocie chodzi o masowy, na masową skalę eksperyment medyczny na ludziach. Jeżowianie, z czego jestem dumny, jako poseł tej ziemi, przejawiają zdrowy w tej sprawie sceptycyzm, rezerwę. Nie pchają się drzwiami i oknami do tego, żeby dać sobie zaaplikować bliżej jeszcze nieznaną, nierozpoznaną co do skutków ubocznych, niepożądanych odczynów poszczepiennych procedurę- mówił przybyły do Jeżowego poseł Grzegorz Braun.

Poseł Braun przekonywał, że w Holandii na 100 tys. zaszczepionych obywateli zanotowano 700 niepożądanych odczynów poszczepiennych, tymczasem w Polsce zgłoszono ich zaledwie kilkanaście na 100 tys. szczepień. Uznał, że te dane skłaniają do przypuszczeń, że władza kłamie.

Kiedy minister zdrowia rozpoczął swoją konferencję, antyszczepionkowcy postanowili głośno wyrażać swoją dezaprobatę dla szczepień krzycząc m.in.: wolność, dobrowolność szczepień, szczepienia to eksperyment medyczny.

- To jest bardzo trudny dzień, ponieważ tutaj towarzyszy nam ruch antyszczepionkowy, który stara się zaburzyć nasze dzisiejsze spotkania. Myślę, że warto powiedzieć, że doszliśmy już do takiego punktu, do takiej sytuacji, że te normalne rozmowy są bardzo utrudnione. To nie jest przestrzeń na dyskusję w sytuacji, kiedy mamy to, co się wczoraj zdarzyło w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi mi tutaj o sytuację, w której punkt szczepionkowy został zaatakowany przez antyszczepionkowców. I tak naprawdę dzisiaj, niestety, mamy do czynienia z taką samą sytuacją. Tutaj zebrały się osoby, które nie wierzą w szczepienie i które bardzo agresywnie reagują- mówi Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że zarzuty antyszczepionkowców są nieprawdziwe, bo przecież nie było mowy ani przez chwilę o przymusowym wprowadzaniu szczepień.

- Jesteśmy w takiej szczególnej sytuacji, gdzie mamy perspektywę ryzyka, niebezpieczeństwa pojawienia się 4 fali, a szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem, tym co może nas uratować. Jeżeli patrzymy na kraje zachodnioeuropejskie, to widzimy, że tam szczepienia właśnie działają, bo przy liczbie zakażeń, która jest bardzo wysoka, chociażby w przypadku Wielkiej Brytanii, ona wynosi około 30 tys. My mamy bardzo mało hospitalizacji, a co najważniejsze, mało zgonów- mówił minister Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia rozmawiał zarówno z wójtem Jeżowego, jak i kierownikiem ośrodka zdrowia na temat tego, co można by zrobić, jaką metodę motywacji zastosować, aby zachęcić do szczepienia.

- Szczepienia są zapewnione. Można przyjść w dowolnym terminie, bardzo szybko się zaszczepić i te szczepienia czekają. Wczoraj była bardzo ważna data, zapamiętajcie 25 lipca jako datę, kiedy po raz pierwszy te wirtualne hejty ze strony antyszczepionkowców przerodziły się w autentyczną, fizyczną agresję. Niestety, musimy się liczyć z tym, że te zjawiska narastają, ale pamiętajcie, że to nas jest zdecydowanie więcej. Nie dajmy się zakrzyczeć nielicznej grupie antyszczepionkowców i naprawdę szczepmy się- zaapelował minister zdrowia.

Ministra zdrowia wspierali lokalni politycy, między innymi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, Marszałek Województwa Władysław Ortyl i Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jbjk

Minister Syntezator Mowy Niedzielski przyjechał edukować ciemnych chłopów jak prawdziwy politruk. Powinien im powiedzieć, że mają się zaszczepić, bo jak nie to zostaną rozkułaczeni i zesłani do łagrów.

~wolny

Konformiści się szczepią tylko dlatego, bo chcą polecieć na wakacje za granicę, aby nie wypaść z kręgu znajomych. Ludzie wolni, niezależni, myślący samodzielnie, nie podążający za modą, nie kupują telewizyjnego przekazu i nie szczepią się.

Coraz więcej celebrytów sprzedaje się. Oni dostają za to pieniądze. Wy szaraczki nic nie dostaniecie. Sponsorujecie tych, co śpią na kasie, co mają luksusowe mieszkania, co za sesję zdjęciową zgarną więcej niż wy zarobicie przez rok w swoich korporacjach.

e2rds

~absolwent, a nie przyszło ci do głowy, że to nie szczepienie jest twoim problemem który zaprząta ci głowę. Szczepienia to zostaw do wyboru ludziom i to będzie ich własny wybór. Ja już pisałem, że wasz los, młodych, leży w waszych rękach, a wy zajmujecie się dup.relami, a stare pryki wami rządzą i mają się coraz lepiej. Macie szansę to zmienić, to zmieniajcie, a nie narzekajcie.

~absolwent

Jestem szurem, ale mam inne motywy. Od 10 lat mieszkam w podłych warunkach. Kiedy wy pytacie "kiedy skończy się pandemia", ja pytam "kiedy ten koszmar się skończy". Brak warunków do nauki, do pracy, do rozwoju własnych pasji, w konsekwencji do założenia rodziny. Wszystko rodem z PRL. Gnijesz ze współlokatorami, którzy ciągną ciebie w dół. Pijesz z nimi, bo musisz. Standardy sanitarne słabe. Miałem przez to problemy w pracy. COVID uratował mi d*** bo skończyłbym na dnie, a przez wirusa jeszcze funkcjonuję. Zawsze mówię, że mam zepsutą kamerkę, bo wstydzę się głębokiego PRL-u. Wierzą.

Nie pozwolę, aby wróciło stare. Dla mnie to wyrok śmierci.

NIE dla szczepień. TAK dla stanu pandemii.

PiS zlikwidował MDM, żeby dać 500+ patusom. Kiedyś na nich głosowałem. Dziś tego żałuję.

Dziwicie się, że młodzi na słowo Obajtek dostają ataku? Idzie taki do (pato)dewelopera i dostaje 50% rabatu tylko dlatego, że ma układy. Podobno Lewandowski dostał apartament za darmo w zamian za reklamę (informacja niepotwierdzona). I jak my mamy akceptować ten stan??? Tak się dłużej nie da żyć!!!

Myślę, że jest nas więcej i w naszym interesie jest aktywnie zniechęcać do szczepień.

~Pinokio

W dupkę sobie wsadźcie te konkretne szczepionki. Kto myśli ten nie ulegnie szantażowi umiech

~EDI

KOLEJNA ŚCIEMA
GDZIE LUDZIE NIE ULEGLI NAGONCE NA SZCZEPIENIA
PODKARPACIE ,MAŁOPOLSKA,I INNE REGIONY
NAGLE TYLKO TAM SĄ ZAKAŻENIA TAM TRZEBA SZCZEPIONY
ŚWIAT JEST OMAMIONY!!!
KOLEJNA ŚCIEMA W KIERUNKU SZCZEPIENIA
MANIPULACJA W PEŁNYM ROZKWICIE
SKOK NA NASZE ZDROWIE I ŻYCIE !!!
WYŁĄCZMY MEDIA
BO TRZEŹWE MYŚLENIE TO ZDOWIE I ŻYCIE!!!

~EDI

POLSKOJĘZYCZNE MEDIA
MÓZGI OBRZEZUJĄ
ŚCIEMĘ I SZCZEPIONY
WYŁĄCZNIE PROMUJĄ
LEKU NIE MA I NIE BĘDZIE
JAK PINIĘDZY U ROSTOWSKIEGO
JAK SIĘ NIE KRADNIE TO SĄ WSZĘDZIE KOLEGO!!!
SZYBKI INTERES ŚCIEMA A LEK PRZECIEŻ JEST- AMANTYDYNA
DLA NAS LEKU NI MA!!!
INTERES MA KWITNĄĆ W IMIĘ NASZEJ ZGUBY
WSZYSTKO EKSPERYMENT WYŁĄCZNIE DLA PRÓBY!!!
JESTEŚCIE JUŻ ZNANI
I ROZSZYFROWANI !!!
DOŚĆ KITU WCISKANIA ,ZASTRASZANIA
JUŻ DOŚĆ WASZEJ ŚCIEMY!!!
MY JUŻ WAS ZNAMY
NIGDY NIE ZGINIEMY!!!

maszynista

Straszyli nas tym covidem juz ponad rok ,ale to za malo bo miliony nie uwierzyli ze to grozny wirus.Albo rzad uzna ze nie udalo nas sie namowicz na szczypawki i poda sie do dymisji,albo oglosi kolejny lokdown i bedzie nas straszyl nowym wirusem delta.

~EDI

MYŚMY WAS WYBRALI
KOMU WY SŁUŻYCIE?
JUŻ JASNO WIADOMO
PEJSATEJ ELICIE!!!
ZA NASZE PODATKI
NISZCZYCIE NAM ZDOWIE
NISZCZYCIE(ODBIERACIE) NAM ŻYCIE
Z POLSKĄ Z POLAKAMI
WOJNĘ WCIĄŻ TOCZYCIE
NIE DAJMY SIĘ ZŁAMAĆ ,ZASTRASZYĆ,OGŁUPIĆ
NIE DAJMY SIĘ FARYZEJSKIM ,
OBCYM,WROGOM ZASTASZYĆ I KUPIĆ
RODACY DO BOJU
PRZECIW WROGOM POLSKI
WRÓG U BRAM WCIĄŻ STOI
LECZ PAMIĘTAJ STALE ŻE
PRAWDZIWY POLAK NIGDY SIĘ BOI !!!!

~Danuta

Remek - ludziom tv mózgi popsuło. Grypę podrasowaną nazwali covid i tak wystraszyli wszystkich że ludzie pozwalają wstrzykiwać sobie coś czego składu nikt nie zna. Zastanawiam się czy to nie jakieś czary bo w normalnych warunkach człowiek powinien posiadać zmysł przetrwania i nie pozwolić na to. Kto ludzi tak zniewolił? Telewizor?

~Remek

Przeciwnik przymusu szczepień eksperymentalnymi szczepionkami nie jest antyszczepionkowcem.

~EDI

GNIDO PRZEKLĘTA
POMIOCIE SZATANA
MENDO-COVIDOWA
ILE PYCHY I KŁAMSTWA
TWOJA MORDA CHOWA!!!
MY JUŻ TWOJEJ ŚCIEMY
NIE TYLKO NIE CHCEMY
ALE NIE PRZEŁKNIEMY!!!
CZAS ODDAĆ CO NASZE
PIEKIELNI JUDASZE!!!
KARMA WAS ROZLICZY
A NA PEWNO MY!!!

~qwr

FHAUIHGFUHOSD

~Nocny marek

Nikt nikogo nie zmusza do szczepienia i nikt nikogo nie przymusza do nie szczepienia. Jest wolność wyboru. O G. Braunie to szkoda sobie język strzępić. Dziwię się panu Bosakowi, że nie wywalił jeszcze Brauna i tego starego satyra Korwina. Czytałem iż Brauna widziano jak po sejmowym korytarzu chodził w maseczce.
Jedźcie do USA tam jest prawdziwa demokracja. Jest dobrowolność szczepień. Moja bardzo bliska osoba pracuje w szpitalu miejskim jako pielęgniarka przy operacjach. Musiała się zaszczepić bo inaczej zwolniono by ją z pracy.
GŁUPICH NIE SIEJĄ, GŁUPI SAMI ROSNĄ.

~Xyz

To są szopki pajaców z Końfederacji. Braun oraz inni się zaszepili, a sami szaleją.

~absolwent

PiS zabrali MDM żeby dać patologii 500+

~absolwent

NIE dla PiS. NIE dla szczepień. NIE dla starego porządku.

zło

jeżeli szczepionka jest darmowa to skąd takie astronomiczne zyski firm farmaceutycznych?? tak tylko pytam, bo myślenie nie jest domeną większości tu komentujących.

~Kox

Widać, ze laboratoryjne szczury to rodzina niektórych tu komentujących. Idioci zaszczepieni boja się niezaszczepionych. Myślenie nie boli, durnoto.

~robbie

Dziwne jest to nasze państwo z zachwytem spoglądające na przedwojenną RP. A wtedy mieliśmy państwo po reformach m.in. w szkolnictwie ,która polegała na tym kto z nami ten ma pracę a kto przeciw nam ten niech sobie jej szuka ale zawsze może dołączyć do nas, kończyła się reforma sądownictwa przejętego przez rząd , słabieńki prezydent Mościcki ignacy związany z rządem o którym w samym rządzie mówiono "tyle znacy co ignacy a Ignacy gó... znacy" zreszta po wybuchu wojny wraz z wierchuszką wojskową wbrew przysiędze "do ostatniej kropli krwi" wypier..... na zachód zostawiajac naród na terror najeźdzców, którzy nigdy nie mieli nas pokonać-tak wmawiano naszym dziadkom, a kto ich krytykował jechał do obozu Bereza . No i wszechwładza wojska i policji oraz nepotyzm na wysokim poziomie. Chyba jednak nie ma do czego wzdychać. Nasz COP to jest wzór do naśladowania i tu brawa dla II RP.

~EDI

NIEDZIELSKI ZGOTOWALES NAM PPIEKŁO NAPEWNO CIE ROZLICZYMY !!!

~Obserwator

I co się dziwić że się nie szczepia? Mieszkańcy w większości z podstawowym wykształceniem, utrzymujący się z rolnictwa, zbieractwa i wyplatania koszy z wikliny gdzie 92% wyborców głosuje na Dudę. ŚREDNIOWIECZE. Marzenie czarnych.

~jeżowe

Jakie piekło mu zgotowali? Wierutna bzdura. Kilkanaście osób kryjąc się za Braunem nieśmiało pomrukiwało. Ot, i całe zajście.

~oooo

pogonili go? Czyżby zasłużył? Taczki tam były?

~jOLKA

umiech umiech umiech

~Ja lady

Kto głupi pujdzie na strzał

~absolwent

Masz pretensje do PiS-u i idziesz się szczepić? Jesteś hipokrytą!

~takaprawda

~luna, lekarze też się "szczepią", czyli wylewają szczepionkę do zlewu i wpisują, że się zaszczepili

~luna

Mam szokujące informacje o liczbie wyszczepionych ……… z ulicy Wiejskiej – poziom wyszczepienia posłów i senatorów ( nawet trudno mi pisać o nich że są posłami i senatorami) wynosi , zgadnijcie ile: podam tylko wybrane przykłady – zjednoczona prawica – 29/232, koalicja obywatelska -37/127, senatorowie -pis -5/48, klub parlamentarny koalicja obywatelska – 16/41 – jeśli to się potwierdzi to mamy dowód na zdradę naszej Ojczyzny. Karzą się szczepić a sami wiedzą że to nie szczepionka tylko trucizna….. ta tyrania musi upaść, trzeba zrobić im procesy karne… zmarło już tysiące Polaków, to celowe działanie…..

~rstsr

.........................................