Chodniczek się urywa i…

Image

Mieszkańcy bloków przy ul. Poniatowskiego, którzy mieszkają nad skarpą, jak również działkowcy z ROD Hutnik I, zwracają uwagę na niedokończony chodnik, który prowadzi w stronę ul. Działkowej. Po opadach deszczu trudno jest tam przejść by nie zabłocić sobie obuwia.

Latem ubiegłego roku prowadzone były prace związane z budową zejść ze skarpy. Powstały 2 ciągi piesze, które wyposażone są w zjazdy dla wózków dziecięcych oraz poręcze. O wykonanie takich prac zabiegali sami mieszkańcy. Jak można zauważyć jeden z ciągów (ulokowany od strony oczka wodnego) kończy się na wysokości ulicy, drugi zaś w pewnym miejscu nagle się urywa. Wystarczy niewielki deszcz, a ciężko jest przejść na drugą stronę suchą stopą. I właśnie dlatego mieszkańcy upominają się o dokończenie chodnika. W tej sprawie zwrócili się do radnego Dariusza Przytuły, który niedawno zbierał podpisy odnośnie ustawienia ekranów akustycznych. Radny SPS wystąpił z interpelacją w tej sprawie do prezydenta.

Mam pełną świadomość, że to miejsce jest niedokończone i wygląda średnio do całości, ale na tę chwilę nie będziemy tutaj wydatkować żadnych środków finansowych. W grudniu powinna rozpocząć się modernizacja ulicy Działkowej gdzie ta część drogi będzie całkowicie przebudowana przez ścieżki rowerowe i chodniki oraz jest przełożenie kolektora sanitarnego, który biegnie w tym nasypie. Dlatego niecelowym jest podejmowanie w tej chwili wydatków, kiedy za kilka miesięcy cały ten teren będzie gruntownie przebudowany i będzie wykonany cały, spójny system komunikacji pieszej i rowerowej ze skarpą- odpowiada na interpelację radnego prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że w marcu br. miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ul. Działkowej. Wykonawcą tych prac jest firma z Pruszkowa, która wyceniła swoje usługi na prawie 15,3 mln zł. W pierwszej kolejności ma zostać zrobiony projekt, a dopiero później rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja obejmie przebudowę dwukilometrowego odcinka drogi. W ramach tego zadania powstanie nowa nawierzchnia jezdni wraz z ciągami pieszo- rowerowymi, zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowe i gazowe, powstanie nowe oświetlenie drogowe oraz nowe parkingi, na których znajdzie się prawie 230 miejsc postojowych. W ciągu drogi zaplanowano 2 wyniesione skrzyżowania: pierwsze przy oczku wodnym, drugie przy ul. Podgórnej. Na efekty tych prac trzeba poczekać do połowy 2023 roku.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Xxx

Dobrą chwilę mocno popada i nie da się przejść by butów nie ubrudzić bo błoto czy glina. A co będzie w zimie. I tak przez dwa lata.
Może wcześniej się jakaś stara kostka z innego miejsca znajdzie.

manukun

Szambo poniżej wciąż wybija. Wychodzi na wierzch niekompetencja Nadbereżnego. Piesi mogą przez kilkanaście miesięcy brodzić w błocie na dość ruchliwym "chodniku". Ale jak na ulicy się dziura zrobi, od razu zamykają i lepią. To w końcu szanuje tych mieszkańców czy zajmuje się tylko medialnymi sprawami.

~hhg

no w sumie jak maja placic 50 tys za 10 m kostki to lepiej niech sobie ludzie łamią nogi i brudzą buty przez następne 2 lata

~Zuza

Człowiek był głupi bo porządny i wyrozumiały.
Wystarczyło za rządów wierchuszki PO SLD codziennie pisać listy i artykuły o stanie miejskiej infrastruktury na podwórkach.

Bo Totalni codziennie piszą że chca jeszcze i jeszcze dobrej roboty dla mieszkańców. Jeżeli czują taką awersje do zakasania rękawów i samodzielnego wykonastwa to żaden problem, PiS za nich zrobi.
A totalsy niech mlaskają :-)

~mieszkaniec

w parku miejskim też jest taki luckowy bubel...

~Aza

Nie ma ani jednego bezpiecznego i wygodnego zejścia ze skarpy, zwłaszcza dla seniorów

~DO RADNEGO

Panie radny, weż się Pan w końcu do uczciwej roboty, a nie lansy w mediach i udawanie że się coś dla mieszkańców robi.
Sprawa kompletnie nieistotna z punktu funkcjonowania miasta.

~Darek

Przecież ja nic nie umie robić poza nadawaniem na inne osoby, jak mnie z urzędu wyrzucili to o czymś to świadczy.

~pytanie

Do manekina dość tego twojego idiotycznego produkowania wypocin bo aż mi cię szkoda. Ile na tych wypocinach się dorobiłeś , ile ci za każdy idiotyczny wpis płacą twoi mocodawcy?

~WUJEK

Darek lanserze weż się do roboty a nie że wtyki masz w portalu i co chwilę jakieś gupawe artykuły coś tam nie napisał.
To samo o Stowarzyszeniu Nasze Miasto Stalowa Wola. Pierdną z byle czym już redaktory piszą...

~@Asik

A dlaczego tak jest dowiesz sie skretynialcu czytając artykuł, nie tytuł

~Asik

Ten niedokończony chodnik to kwintesencja zarządzania.

manukun

Dziwne, miasto jest podobno dobrze zarządzane, a tu po tylu latach władzy Nadbereżnego zabrakło sił, środków i dobrej woli do zbudowania kilku metrów bieżących chodnika?
Jak nie trzeba, to potrafi cały szpaler drzew w mieście usunąć celem zabetonowania kolejnego hektara terenów zielonych. Tam gdzie brakuje chodnika czy schodów - niedasię.

komes63

POszukajcie reszty na działkach ....PeOwska wasza mać !!!

~Tato

Darek syneczku weź się za pracę i skończ ten chodnik charytatywnie .

~Detergent

... i ch*j smiech2 smiech2

maszynista

To betonoza skarpy i naprawa chodnika nic tu nie da.

~grazia

tak to prawda zastanawialam sie kiedy zostanie dokonczony ten chodniczek

~Łooo

... I nic mnie to nie obchodzi.

~~~123

jaki gospodarz takie inwestycja i wszystko robinie na wariackich papierach albo się uda albo rozleci jak cały PIS

~Aga

Ojej buty sobie mieszkańcy wielowsi ubłocą

bzk

... i skok w dal

~skarpa

DO DOG: to ważna informacja dla mieszkańców, którzy chcą wiedzieć. Sam pytałem pana radnego i obiecał, że będzie wnioskował. Takie informacje są ważne, nie chcesz to po co klikasz w en artykuł ?

~Dog

...i nie rozumiem po co ten artykuł powstał.
Radny napisał do prezydenta, prezydent mu odpisał.
Czy portal relacjonuje korespondencję każdą i każdego radnego?
Jeśli nie, to dlaczego jesteśmy zaszczyceni upublicznieniem właśnie tej korespondencji?

~kierowca

Na końcu tych obu chodników trzeba postawić zapory aby żadne dziecko zwłaszcza zimą nie wpadło pod przejeżdżające tam samochody.

~jasio

a w zimnie mieszczabie zamiast siem błocic bedom na tym pochylym chodniczku rozbijac se nochale

~ruki

jedna wielka porażka...

~J 23

Dojazd do VIVO? Ciekawe co na to mieszkańcy - zwłaszcza ulicy Podgórnej, ale też zjazd nad oczko będzie ruch większy. Generalnie jeszcze więcej hałasu i niebezpieczeństwa na terenach zielonych...