Już 3 miesiące trwa weryfikacja ofert na modernizację wnętrza MDK

Image

19 kwietnia br. nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu na przebudowę i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Choć od tego czasu minęły ponad 3 miesiące, w dalszym ciągu nie ma wykonawcy tego zadania.

Szacowano, że realizacja tej inwestycji będzie kosztowała około 16,5 mln zł. Do stalowowolskiego magistratu napłynęły 4 oferty, które oscylowały pomiędzy 14,44 a 16,47 mln zł. Każdy z oferentów zagwarantował 7- letni okres gwarancji i rękojmi.

- Badanie ofert trwa bardzo długo i ten czas do realizacji bardzo nam się skraca. Mam nadzieję, że we wrześniu po kolejnym badaniu ofert, po uzupełnieniu dokumentów, będziemy mogli podpisać umowy i rozpocznie się rzeczowa realizacja modernizacji Miejskiego Domu Kultury- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent istotne w tej kwestii jest dokładne sprawdzenie ofert, bowiem niższa cena może wpłynąć na jakość wykonania prac.

- Chcemy wybrać firmę, która będzie gwarantować odpowiednią jakość, terminowość realizacji, więc też chcemy nie popełnić błędu, jeżeli chodzi o wybór najlepszej oferty do realizacji tego zadania, i to musi trwać. Tutaj jest konkurencja między firmami, musimy dochować wszelkiej staranności co do terminów, bo najgorsze by było, gdyby z różnych powodów formalnych całość postępowania była unieważniona- mówi prezydent.

Realizacja wszystkich prac ma potrwać 30 miesięcy. Inwestycja zakłada przebudowę i remont sali widowiskowej, sceny i pomieszczeń przyległych. W sali widowiskowej planowana jest m.in. wymiana podłogi na widowni i foteli, renowacja zabytkowych płaskorzeźb, zdobień ścian i sufitów, wymiana oświetlenia ogólnego, montaż elektrycznych wyciągów scenicznych, inteligentnych urządzeń oświetleniowych. W rezultacie ma powstać nowoczesna, multimedialna scena z zapadnią. Kolejne działania mają polegać na dostosowaniu małej salki kinowej do wymogów sali muzyczno- teatralnej wraz z adaptacją dodatkowego pomieszczenia na zaplecze sceniczne i garderobę. Ważną częścią projektu jest jeszcze lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Miasto pozyskało wysoką dotację ze środków norweskich w wysokości 85% wartości tego zadania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~PIES

WĄCHAM,WĄCHAM I NIC.ALE W KOŃCU WYWĄCHAM.!!!!!!!!!!!!!

~to ja

Trzeba udawać, że coś się robi, nieprawdaż człowieku z mopem na głowie?

~to ja

Nie ma kasy to i weryfikacja jest długa.

~jasio

no bo final musi byc na kielbasem wyborczom

~Aga

To dobrze, że jakieś zmiany wokół i w środku MDK. Ale w sobotę przeraził mnie wygląd placu obok dawnej fontanny, istny śmietnik butelki, opakowania i młodzież kur... na ławeczkach. Obok na scenie koncert/film a kilka kroków dalej taka sytuacja. Czy na "zatorzu" ktoś dba o czystość tym bardziej że komisariat obok.