Czy zła jest droga, czy źli są kierowcy?

Image

Cieszymy się nową obwodnicą Stalowej woli i Niska. Droga, sądząc po tym jak jest oblężona, jest użytkowana chętnie. Ostatnio doszło na niej do poważnej kolizji. Tir kierowany przez obywatela Ukrainy zsunął się do rowu. Mieszkańcy zaczęli wysnuwać różne teorie. A może coś z drogą jest nie tak? Dlaczego auto się zsunęło?

Więcej na temat tego zdarzenia drogowego TUTAJ.

Ostatnio do wypadków w naszym regionie dochodzi coraz częściej, można powiedzieć, że zbyt często. Kto jest winny? Czy po pandemii na drogi ruszyło nagle zbyt wielu wczasowiczów, wycieczkowiczów, firmowych aut? Czy ruch na polskich drogach wzmógł się ponad miarę? Przecież niemal każda rodzina ma teraz samochód, a wiele z nich ma ich nawet po kilka. Czy kierowcy są zbyt śmiali, zbyt nieuważni, zbyt często łamią przepisy o ruchu drogowym, lekceważą znaki i szarżują, również po alkoholu? Czy może raczej winne są drogi, a konkretnie ich stan techniczny, parametry? O obwodnicy i jej wykonaniu mówi prezydent Stalowej Woli. Czy w opinii włodarza naszego miasta obwodnica na pewno jest dostosowana do ruchu ciężkiego?

- Nie można błędów kierowców, że tak powiem, przerzucać na projekt czy na wykonanie. Wypadki się zdarzają przez nieostrożność, błędy kierowców na wielu drogach, więc tutaj próby przerzucania na drogę, która ma wszelkie parametry do tego, aby przyjmować ruch ciężki przez to, że kierowca popełnił błąd, na projekt tej drogi, czy na wykonanie, jest tutaj absolutnie niezasadne. To raczej apel do wszystkich tych, którzy poruszają się po mieście Stalowa Wola, aby przypomnieli sobie zasady tego, jak należy jeździć po mieście, jakie są zasady bezpieczeństwa i myślę, że wtedy nie będzie problemu z tego typu zdarzeniami na terenie Stalowej Woli i w ogóle poza terenem miasta- przekonuje Lucjusz Nadbereżny.

Przekraczanie prędkości to najczęstsza przyczyna wypadków. Brawura, pośpiech, a przede wszystkim przekonanie, że śmierć na drodze dotyczy wszystkich innych, ale nie mnie, niejednego doprowadziło już na cmentarz. I o tym warto pamiętać zanim wsiądzie się „za kółko”.

Jak Wam się podoba nowa obwodnica? Czy dobrze się Wam nią podróżuje? Jakie macie uwagi? Piszcie w komentarzach.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kierowca

Najwięcej wypadków to Polacy mają na autostradach po kilkanaście codziennie. Czy to znaczy , że PO [partia oszustów] źle zbudowała te autostrady? Chyba tak wystarczy przejechać ten odcinek A4 między Wrocław a niemiecką granicą gdzie ta autostrada 2 pasmowa nie ma żadnych poboczy i jeszcze blokujące z wszystkich stron stalowe blokady. Jechałem tym odcinkiem nie dawno i stres sięgał zenitu. Nie ma złych dróg są tylko bardzo słabi kierowcy czy jeżdżące trupy po drogach które już dawno powinny być na szrotach. Po za tym alkoholicy siadający za kierownicą , jeśli ich nie skasujemy z dróg będziemy mieli ciągle takie wypadki jak nie dawno między Stalową a Jamnicą. Możemy też z dróg usunąć starych kierowców bo też są zagrożeniem na drogach nawet ze względu na wiek. Tak czy inaczej wypadki jak świat istnieje były i będą bo świat nie jest perfekcyjny.

~Taktok

Powinien być jeszcze pas awaryjny, kamery i radary. I więcej czynnych zjazdów. I odcinkowy pomiar prędkości. I ekrany w granicach miasta.

~bogdanpol

Droga jaka jest taka jest, ale dobrze że jest. Jak powstanie planowana droga krajowa 77 to obwodnica będzie tylko drogą o znaczeniu lokalnym. Nie było więc sensu na budowanie szerokiej wielopasmowej. Obwodnica spełnia póki co swoją rolę.

zlopec

przy każdej normlanej drodze jest jakieś pobocze czy 2 pas czy ścieżka rowerowa cokolwiek co umożliwia skręt jakaś ucieczkę a tu co?? jak jedzie na ciebie jakiś pirat drogowy nie masz możliwości reakcji skrętu itp itd

~Iskra

Jadąc od strony Rudnika czy Rzeszowa jest bardzo slabe oznakowanie że jest obwodnica, jak jechać aby na nia trafić i ominąć Nisko i Stalową Wolę. Miejscowi wiedzą , inni jadą starą drogą czyli centrum Niska i Stalowej. I to nie tylko moje zdanie, już kiedyś ktoś o tym też pisał.

~gugu

jechałem do leżajska - przez obwodnicę jechałem najwolniej. przede mną dwa tiry i cos jak śmieciarka - nijak tego wyprzedzić - albo ciągła albo ronda. do samego niska sie wlokłem

~Do zlopec

A na innych drogach jak jest? Ile razy udało Ci się uciec ?

~J 23

Obwodnica Niska i ulica w Stalowej Woli. QWERTY skoro piszesz "nasi kierowcy to tłuczki" - to gdzie są Ci dobrzy kierowcy wg Ciebie? Na rowerach? ;)

e2rds

Wodzu, może ty się w tym temacie wypowiesz, czemu zamilkłeś, czyżby ci nick nie spasował, przecież taki pompatyczny, wzniosły, władczy.

~emil

to jest"obwodnca"na miare naszych mozliwosci .W znacznej swej czesci wyeksponowana wysoko co przy silnym wietrze kierowca własnie takiej ciezarówy ma problem

e2rds

Obwodnica jest fajna, co prawda nie czteropasmówka jak twierdził pseudointeligent i bez tych dróg serwisowych, ale fajna, a jeździć, no trzeba wszędzie jeździć z rozsądkiem, jak ktoś głupio jeździ to prędzej, czy później w rowie kończy, byle sam.

~obca

zwróciłam uwagę pani ,ze parkuje na zakazie ---cytuje jej słowa //o.......l się bo znaki są dla idiotów// 80%kierowców ma prawo jazdy chyba za kasę

~Qwerty

Nasi kierowcy to zwykłe tłuczki.

~Kle

Jest dobrze

zlopec

ja mam strach w oczach jak jade ta obwodnica. jak ktos jedzie na ciebie nie ma drogi ucieczki - pozostaje tylko modlitwa