Czy zła jest droga, czy źli są kierowcy?

Image

Cieszymy się nową obwodnicą Stalowej woli i Niska. Droga, sądząc po tym jak jest oblężona, jest użytkowana chętnie. Ostatnio doszło na niej do poważnej kolizji. Tir kierowany przez obywatela Ukrainy zsunął się do rowu. Mieszkańcy zaczęli wysnuwać różne teorie. A może coś z drogą jest nie tak? Dlaczego auto się zsunęło?

Więcej na temat tego zdarzenia drogowego TUTAJ.

Ostatnio do wypadków w naszym regionie dochodzi coraz częściej, można powiedzieć, że zbyt często. Kto jest winny? Czy po pandemii na drogi ruszyło nagle zbyt wielu wczasowiczów, wycieczkowiczów, firmowych aut? Czy ruch na polskich drogach wzmógł się ponad miarę? Przecież niemal każda rodzina ma teraz samochód, a wiele z nich ma ich nawet po kilka. Czy kierowcy są zbyt śmiali, zbyt nieuważni, zbyt często łamią przepisy o ruchu drogowym, lekceważą znaki i szarżują, również po alkoholu? Czy może raczej winne są drogi, a konkretnie ich stan techniczny, parametry? O obwodnicy i jej wykonaniu mówi prezydent Stalowej Woli. Czy w opinii włodarza naszego miasta obwodnica na pewno jest dostosowana do ruchu ciężkiego?

- Nie można błędów kierowców, że tak powiem, przerzucać na projekt czy na wykonanie. Wypadki się zdarzają przez nieostrożność, błędy kierowców na wielu drogach, więc tutaj próby przerzucania na drogę, która ma wszelkie parametry do tego, aby przyjmować ruch ciężki przez to, że kierowca popełnił błąd, na projekt tej drogi, czy na wykonanie, jest tutaj absolutnie niezasadne. To raczej apel do wszystkich tych, którzy poruszają się po mieście Stalowa Wola, aby przypomnieli sobie zasady tego, jak należy jeździć po mieście, jakie są zasady bezpieczeństwa i myślę, że wtedy nie będzie problemu z tego typu zdarzeniami na terenie Stalowej Woli i w ogóle poza terenem miasta- przekonuje Lucjusz Nadbereżny.

Przekraczanie prędkości to najczęstsza przyczyna wypadków. Brawura, pośpiech, a przede wszystkim przekonanie, że śmierć na drodze dotyczy wszystkich innych, ale nie mnie, niejednego doprowadziło już na cmentarz. I o tym warto pamiętać zanim wsiądzie się „za kółko”.

Jak Wam się podoba nowa obwodnica? Czy dobrze się Wam nią podróżuje? Jakie macie uwagi? Piszcie w komentarzach.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~angel

do alojzy kleks . Wspaniale będzie z takim taryfikatorem . Pozwoli to władzom lokalnym na oszczędzanie na utrzymaniu drogi w okresie zimowym i ogromne wpływy mandatowe do skarbu państwa.

~Alojzy kleks

Na szczescie od grudnia za kolizje bedzie 1500 mandatu. Moze wtedy niedojdy sie naucza jezdzic

e2rds

~dziadek, nie wysilaj się i tak inteligentem nie będziesz, a kim jesteś to przecież wiesz bo często piszę.

~dziadek

Ma sie czym e2... to babki wynagrodza i to jak a jak kikutek to...jak tobie po pysku i paszoł...

e2rds

~dziadek, przyznaj się, ileś razy rypnął na pysk na chodniku, lub w innym miejscu, albo ktoś cię rypnął za głupie gadanie.

e2rds

~ he he.. rżący, ty nadal ten łeb z tego materiału podnosisz, dobrze ze przynajmniej kopytnym rżącym po tej obwodnicy nie wolno bo jak nic by ją zas.ały i kto by sprzątał, co prawda jest taki jeden, ale zostawię go w spokoju, ma zajęcie przy przedszkolu.

~ST 2

Niech się Pan Prezydent zastanowi co będzie jak się auto zepsuje. Zjazdu żadnego. To że ludzie jeżdżą bezmyślnie to fakt. Ale jak na obwodnicę można wpuścić traktor lub motorowery? Jakie niebezpieczeństwo się z tym wiąże pytam. Na podwójnej ciągłej wyprzedzać. To lepiej przez miasto. 2 pasy ruchu. Gdzie logika Panie prezydencie?

~dziadek

Z ryp to ja najbardziej lubiłem i lubie....rypanie....ha ha ha.

~ he he..

zaraz z ryb wróci erdees to wam powie kto naj.........

~mądry

Do taka prawda , twoje twoje wypociny są tak samo prawdziwe jak twój nick. Takie brednie to tylko TVN24 opowiada swoim ćwierć analfabetom. Ten Chołownia to płaczek więc jak może być inteligentny? O Tusku to szkoda jednego słowa napisać bo to polityk skompromitowany na całym świecie. A Czaskoski pokazał jakim jest politykiem podczas jak WARSZAWA została zalana szambem po same uszy wszystkich mieszkańców WARSZAWY. PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to największy mąż stanu obecnie na świecie. Zobacz idioto ilu POLAKÓW zawsze na jego osobę głosuje.

~taka prawda

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski zostali uznani przez badanych za najinteligentniejszych i najbardziej nowoczesnych polityków - wynika z sondażu. Na kolejnych miejscach są Donald Tusk i Robert Biedroń. Za najmniej inteligentnego i nowoczesnego uznany został Jarosław Kaczyński.
***** zbereźnego i bandę jego

~Agsa

Jak g.... nie umie pływać mówi że woda zarzadka

~hwwd

Mareczku aleś sie wysilił....tylko poczytaj co wczesniej nabazgrałeś. Doświadczeni kierowcy????? nie bądz śmieszny .....i takie brednie wypisują??? a raczej to ta sama osoba....znają sie....no popatrz. Spytaj tu no np. edeesa2 to ci ...wam..umiech)) zrobi wykład w czym polega problem.Uczyć sie osiołki co to droga co pobocze i co znaki poziome mówią. Dla was to tylko pas startowy lotniska i za kierownice siadac...kierowcy....rowerów..umiech))

e2rds

~ he he.., widzisz, ja nawet taczkami, czy pieszo mogę korzystać z tej drogi, ale ~ he he..rżący kopytny już nie. I co ty na to głąbie rżący, ile razy będziesz zaczepiał dziadka, tyle razy po ty łbie uszytym z tego materiały co capy, bądź barany pod brzuchem noszą i potrzeba ci to głąbie było.

~Lolek

Obwodnica jest o.k. Ale doskwiera mi chałas. Zbyt niskie i trochę mało jest ekranów.

~Marek

Do hwwd. Poziom j. polskiego języka przedszkolny i taki wymyśla i poucza. Brak samokrytycyzmu. Zwróć się do mądrzejszego od siebie niech oceni twoje. bazgroły; Reminiscencja : akuratnie autorzy cytowanych wypowiedzi są doświadczonymi kierowcami.

~ he he..

Z pobocza tego może korzystać erdees jadąc taczkami bądz idąc pieszo.

~hwwd

dudek i marek....wy tumany skończone poczytajcie sobie o radzajach poboczy a potem pocić tu swe dyrdymały. Na tej drodze jest linia ciągła oddzielająca jezdnie od pobocza czyli????nie można na nie wjezdzać....mogą tylko tam być gonione osiołki takie jak wy. Pobocze i tak nie zapadło sie a tir przejechał po nim i wjechał najzwyklej do rowu. Było tam być i oglądnąć sobie a potem pisać. Tumanie jeden z drugim zanim coś nabazgrzesz to sie doucz wpierw.

e2rds

~wielki, a czemu to "Wódz" zamilkł, czyżby skończył jak "Inteligent"

e2rds

~wielki vel pseudointeligencie, to już zaczynasz sam sobie szacun dawać, przecież to twoje nicki pod którymi piszesz. Widzę, że muszę kolejny raz ich to pokazać. Widzisz. pod dwoma nickami ta droga dla ciebie jest głąbie za szeroka o 4 metry.

~PRAWDA

PRZYJDZIE ZIMA I PRZEJ...NE!!!!!!!!!!

b.l.u.e.

Dla rowerzystów lepsza droga jest przez nisko teraz , mniejszy ruch więcej miejsca jest ścieżka. Po co się pchać na obwodnicę i blokować .

~wielki

Ten kierowca ma 100 procent racji we wszystkich komentarzach jakie tu pisze. Dziękujcie wszyscy forumowicze , że macie takiego mądrego komentatora. Wielki szacunek dla ciebie panie kierowco od wszystkich mieszkańców naszego miasta.

e2rds

Pseudointeligent, prosiłem byś wypowiedział się w tym temacie jako "Wódz", a ty się kompromitujesz pod innymi nickami, co wstydzisz się tego nicka "Wódz", czyżby dotarła ta głupota do mózgu.

e2rds

~kierowca vel ~obserwator vel pseudointeligent, nie kompromituj się, co ty wiesz o autostradach, przecież ty jako kierowca i obserwator to jeździsz tylko co najwyżej rowerem. Obwodnicę też sprawdzałeś rowerem, dlatego takiemu głąbowi wydawała się o 4 metry za szeroka, więc nie rób z siebie "użytecznego idioty" , a przy tym wazeliniarza.

e2rds

~kierowca vel pseudointeligencie, nie rób z siebie kolejny raz "użytecznego Idioty". Krytykujesz innych, a sam gamoniu piszesz, cyt:"Jeszcze dodam ta obwodnica jest przynajmniej 4 metry za szeroka." i chcesz z tej obwodnicy zrobić ścieżkę rowerową w obie strony. Już pisałeś o czteropasmówce i tych drogach serwisowych, ty masz tak nas.ane w głowie na temat obwodnicy, że zgroza gdybyś był decydentem, dobrze, że takie głąby nie mają nic do powiedzenia. Obwodnica jaka jest, taka jest, nikt nikogo nie zmusza do jeżdżenia po niej, ale lepsza taka jak żadna.

~Obserwator

Krótko - omijam obwodnicę.

Bubel .

~Dudek

Szkoda ze nikt nie dodał zdjęć jak wyglądało pobocze po zjechaniu na nie. Pobocze które powinno być odpowiednio utwardzone jeżeli nie nadawało się do tego to wystarczyły by barierki. Kierowca ten nie dojechał do damej krawędzi, już w połowie pobocze zaczęło się zapadać

~to ja

miejsca na uniki.

~to ja

Obwodnica jest w porządku, ale debili pchających się na trzeciego i poruszających się z prędkościami autostradowymi nie brakuje. Ciekawe dlaczego policja nie reaguje? Tam nawet nie ma