Jaki program do księgowości wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Trudno sobie wyobrazić współczesną księgowość bez odpowiedniego oprogramowania, pozwalającego na oszczędność czasu i dającego wiele funkcji automatyzujących. Spośród programów dostępnych na rynku, który okaże się najlepszy? Przedstawiamy porady odnośnie wyboru narzędzia do wystawiania faktur w firmie, tworzącego optymalny system dla wszelkich zadań związanych z księgowością.

Program księgowy dla właścicieli firm

System finansowo - księgowy dla firm musi umożliwiać łatwe rejestrowanie wszystkich rodzajów dokumentów, takich jak faktury VAT zakupu i sprzedaży. Ogromną pomocą dla przedsiębiorców okazuje się automatyczne naliczanie deklaracji VAT, PIT i CIT po zaksięgowaniu dokumentacji sprzedażowej. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku generowania pliku JPK. Dobry program księgowy odpowiada na potrzeby zarówno nowych biznesów, jak i firm działających na rynku od wielu lat, które jednak chcą zrezygnować z usług biura rachunkowego i samodzielnie prowadzić księgowość. Nowi przedsiębiorcy z pewnością docenią tutoringowy charakter niektórych funkcji. Oprogramowanie powinno zawierać zorganizowane wskazówki i prowadzić użytkownika przez proces rozliczeń. Co więcej, dobry program księgowy zostaje poddawany ciągłym aktualizacjom, zależnym od zmieniających się przepisów. Przedsiębiorca ma zatem pewność, że wszystkie jego działania pozostaną zgodne z prawem podatkowym i rachunkowym, a wysyłane do Urzędu Skarbowego pliki nie będą odrzucone. Wszystkie powyższe funkcje spełnia program księgowy R2FK, będący pełnowartościowym systemem do księgowości dla małych i średnich firm. Oprócz narzędzi zawartych w samym programie, przedsiębiorca zyskuje możliwość nielimitowanej pomocy telefonicznej, podczas której specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

Program dla biur rachunkowych Reset2

Prowadzona przez biuro rachunkowe obsługa księgowości dla rozmaitych przedsiębiorców winduje wymagania softwarowe na inny poziom. Odpowiedzią na ich potrzeby stał się program dla biur rachunkowych Reset2 w wersji R2FK Pro, dający możliwość obsługi z poziomu jednego programu firm o różnych rodzajach księgowości (pełna księgowość, księga przychodów, ryczałt). Jednym z kluczowych aspektów oprogramowania z przeznaczeniem dla biur rachunkowych jest jego wydajność i możliwość jednoczesnej obsługi na wielu urządzeniach. Produkt R2FK Pro umożliwia tworzenie elektronicznych sprawozdań finansowych na podstawie wprowadzonych uprzednio danych księgowych. Co więcej, sprawozdania te podlegają profilowaniu pod kątem wymogów rozmaitych instytucji, takich jak KRS czy KAS. Oprócz funkcji związanych ze sprawozdaniami, program dla biur rachunkowych Reset2 umożliwia tworzenie planów kont o 8-poziomowej strukturze, wysyłanie e-deklaracji, organizowanie wszelkich kwestii dotyczących księgi handlowej, a także prowadzenie ewidencji środków trwałych. Warto zapoznać się z pełnym opisem funkcji programu R2FK Pro, dostępnym na stronie reset2.pl. Oprogramowanie Reset2 stanowi optymalny wybór dla każdego przedsiębiorcy, dając mu ogromne korzyści dla efektywnego prowadzenia księgowości.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =