Alpinizm przemysłowy - ekscytująca praca dla lubiących wyzwania

Materiał zewnętrzny Image

Alpinizm przemysłowy, z angielskiego określany również jako przemysłowy dostęp linowy, oznacza pracę na wysokości wykonywaną w podwieszeniu lub w podparciu. Swoje źródło ma w technikach wspinaczkowych wykorzystywanych między innymi przez speleologów badających jaskinie czy grotołazów. Dlatego jest to idealna praca dla osób lubiących adrenalinę, wyzwania i niemających leku wysokości. Brak doświadczenia nie jest tu żadną przeszkodą, gdyż odpowiednie szkolenie pozwoli nadrobić braki oraz poczuć się swobodnie na każdej wysokości.

Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

Do obowiązków alpinisty przemysłowego, jak sama nazwa wskazuje, należą prace na wysokościach z użyciem odpowiedniego sprzętu. Najczęściej jest to:

- mycie okien,

- mycie, malowanie i naprawa elewacji,

- montowanie zabezpieczeń przeciw ptakom,

- odśnieżanie dachów,

- wycinka drzew,

- montaż okien, balustrad balkonowych, pionów wentylacyjnych, konstrukcji stalowych i reklam,

- praca w kanałach czy szybach wentylacyjnych,

- prace remontowe na klatkach schodowych.

Wszystkie prace są oczywiście wykonywane po odpowiednim przeszkoleniu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wykorzystanie techniki dostępu linowego daje pracownikowi swobodę działania, a także jest o wiele mniej uciążliwe od bardziej tradycyjnych metod. Dodatkowym plusem jest możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych. Jest to duży atut techniki dostępu liniowego w porównaniu do standardowych sposobów, które nie zawsze są w stanie dotrzeć w każde miejsce. Być może wymienione czynności mogą wydawać się mało ekscytujące, jednak na wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów mycie okien zapewnia już przypływ emocji, nie wspominając już o widokach. W końcu trudno znaleźć pracę, która w swoim pakiecie oferuje darmowe podziwianie panoramy miasta. Dla zdecydowanych, którzy chcą podjąć takie wyzwanie, najlepiej zatrudnić się w specjalistycznej firmie.

Rope Expert - firma godna zaufania

Jedną z takich firm jest właśnie Rope Expert działająca głównie na terenie Warszawy. Jednak jeśli klient tego wymaga, firma wykonuje swoje usługi również na terenie całej Polski. Rope Expert stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, dbając oto, żeby ich pracownicy przeszli niezbędne szkolenia i zdobyli specjalne uprawnienia związane z wykonywaniem zawodu oraz poszczególnymi pracami. Doświadczony zespół alpinistów przemysłowych jest też chętny do dzielenia się swoją wiedzą z nowymi pracownikami, zapewniając również przyjemną atmosferę w pracy. Warto też wspomnieć, że zlecone zadania nie są realizowane bez przygotowania np. przed montażem reklamy, zostaje najpierw przeprowadzona wizja lokalna. Dzięki temu pracownicy wiedzą, z czym przyjdzie im się mierzyć, nim podejmą się wykonania danego zlecenia. W efekcie firma oferuje nie tylko ekscytującą pracę, ale również powiew przygody związany z realizacją wyzwań, standardowych i tych bardziej nietypowych, przy stałym nacisku na kwestię bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie: ropeexpert.pl.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =