Ruszyły prace przy budowie żłobko- przedszkola

Image

Pomiędzy blokiem Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24 powstaje nowoczesne żłobko- przedszkole z basenem. Właśnie ruszyły pierwsze prace.

- Wykonawca przystąpił już do prac budowlanych żłobko- przedszkola w systemie pasywnym. W tej chwili trwa przygotowanie placu budowy. Do końca roku powinna powstać już konstrukcja budynku, a więc prace będą toczone w sposób bardzo zaawansowany. W przyszłym roku planowane są wykończenia tak, aby na wrzesień żłobko- przedszkole było gotowe. Do tego będziemy jeszcze prowadzić prace związane z przygotowaniem całej placówki pod względem formalnym- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Nowoczesny budynek żłobko- przedszkola będzie się składał z dwóch kondygnacji i ma być częściowo podpiwniczony. Parter dedykowany będzie oddziałowi przedszkolnemu. Znajdzie się tam 5 sal przedszkolnych, duża sala wielofunkcyjna o powierzchni 159 m2, sala polisensoryczna, basen o niecce 82 m2 oraz duża kuchnia. Na piętrze będzie mieściło się 5 oddziałów żłobkowych. Każdy z nich ma mieć swoją sypialnię przynależną do jednej sali. A ponadto będzie znajdować się tam administracja, pralnia, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga.

- Jest to obiekt pasywny, a więc super ekologiczny, realizowany w bardzo nowoczesnej technologii. Przygotowane jest tam miejsce dla 195 dzieci, z czego 100 to przedszkole, a 95 żłobek. To co będzie wyróżnikiem tego miejsca, to jest przede wszystkim basen, który jest w ramach tego obiektu. Dzieci uczęszczające do przedszkola, do żłobka będą mogły korzystać z zajęć rehabilitacyjnych, zajęć sportowych w hali basenowej- mówi Lucjusz Nadbereżny.- W tej chwili budujemy nowy obiekt żłobko- przedszkola z dedykacją dla przedszkola integracyjnego i to będzie moment, kiedy rozpoczniemy wyburzanie i budowę nowych przedszkoli, które były budowane w tak zwanym systemie szwedzkim. W pierwszej kolejności, będzie to Przedszkole nr 12, które wymaga pilnych działań- wyjaśnia prezydent.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~~~123

PIS to oszuści tylko oskarżają innych a sami kradną na potęgę i mówią że to nie oni

Battlefield

Jak wam opozycyjne wredoty wiecznie nic nie pasuje ,nieustające malkontenctwo,cokolwiek by rządcy nie robili to opozycja ciągle "na nie" tak macie już chore z nienawiści głowy.

e2rds

~Anżej, niewiele wiesz o likwidowanych i rozebranych przedszkolach więc nie otwieraj dzioba. W tych przedszkolach było zbyt wiele elementów z azbestu, tak jak i w blokach. Przedszkola zlikwidowano i rozebrano, w blokach część elementów wymieniono, a część dostało nowe tynkowe zabezpieczenie i pozostało w elewacjach. Należy najpierw mieć wiadomości dlaczego, lub zapytać, a później o tym pisać, a nie wymądrzać się wychodząc na głupiego.

~Anżej

Za komuny żłobków i przedszkoli było w bród, przyszedł stary kawaler zwany szrekiem i wszystko polikwidował.

e2rds

~ he he.. i ~he hee, ja cię zwą, ciebie ~ he he.., a ciebie ~he hee, jak, ~ he he.., ~he hee, rozumiem idioci.

~Adas400

A pi co to było zamykać żłobki,przedszkola jak ich było tyle,nie opłacało się,A teraz znowu koszta na nowe,w latach 80,90 nie brakowało żłobków,przedszkoli,A teraz wyrzucanie kasy w błoto,no cóż,nie stawiają za swoje, zapytaj panie Nadberezny swoich rodziców jak było,jak żyją to panu opowiedzą,banda za banda się kryje,w tej stalowej woli

e2rds

~buhahaaa,
23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Tam na tym placu jest dużo do zbierania po pieskach, przyjdź, będziesz zadowolony, będziesz miał zajęcie co najmniej na jeden dzień.

e2rds

~ he he.. i ~he hee rżące przyjdźcie to poobgryzacie trochę trawy i tych wyciętych gałęzi, kopytne to potrafią.

~buhahaaa

e2r... na ciecia budowy....nie bedzie sie nudził i pisał banialuków.

~nick

Jak juz ladnie ogrodza ten teren budowy to niech z laski swojej wymienia ten baner na nowy bo przykro patrzec na niego a budowa potrwa jeszcze parre lat

~he hee

erdees co ci ość stanęła???? a tak wyśmiewałeś.... podobnie jak ryży, tylko aby zwarcie robić.A we łbie.....siano...umiech)))

~BLI

integracyjne oddziały to skarb dla dzieci o specjalnych potrzebach a gdyby te dzieci miały szczęscie trafić na takie Panie jak kiedyś w przedszkolu nr12 Pani Kolodziejczyk i Pasztelaniec--- bardzo dużo nauczyła się od nich Pani Cacaj ale to stare dzieje

~Sasin

O TO JUŻ WYBORY???

manukun

@wiechu
Źle piszesz. Likwidacja drzew na osiedlu to głupota. Likwidacja części plantacji sosny to szansa na rozwój gospodarczy, przynajmniej w stopniu umożliwiającym naprawienie szkód demograficznych i finansowych w mieście.

~Allo

Uderz w stół a lewak się odezwie

~ he he..

erdeesku to ty tyle łez wylałeś nad tą budowa ....w koncu ją masz...

~wiechu

Nie sądzę by ktoś miał pretensje o krzaczki czy pojedyncze drzewa w sytuacji,gdy jest prowadzona konkretna inwestycja.Jednak wycinka tysięcy drzew,likwidacja olbrzymich połaci lasu pod wyimaginowane inwestycje to potworne barbarzyństwo.

~Allo

No zaraz się zacznie że krzaczka wycięli trawę pognietli a na co po co przecież można park dla psów zrobic No czekamy Start Lewaki

~Piko

O to widzę wybory się zbliżają.

~nick

A teraz sie odgrodza i to bedzie jak na razie tyle w temacie