Ruszyły prace przy budowie żłobko- przedszkola

Image

Pomiędzy blokiem Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24 powstaje nowoczesne żłobko- przedszkole z basenem. Właśnie ruszyły pierwsze prace.

- Wykonawca przystąpił już do prac budowlanych żłobko- przedszkola w systemie pasywnym. W tej chwili trwa przygotowanie placu budowy. Do końca roku powinna powstać już konstrukcja budynku, a więc prace będą toczone w sposób bardzo zaawansowany. W przyszłym roku planowane są wykończenia tak, aby na wrzesień żłobko- przedszkole było gotowe. Do tego będziemy jeszcze prowadzić prace związane z przygotowaniem całej placówki pod względem formalnym- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Nowoczesny budynek żłobko- przedszkola będzie się składał z dwóch kondygnacji i ma być częściowo podpiwniczony. Parter dedykowany będzie oddziałowi przedszkolnemu. Znajdzie się tam 5 sal przedszkolnych, duża sala wielofunkcyjna o powierzchni 159 m2, sala polisensoryczna, basen o niecce 82 m2 oraz duża kuchnia. Na piętrze będzie mieściło się 5 oddziałów żłobkowych. Każdy z nich ma mieć swoją sypialnię przynależną do jednej sali. A ponadto będzie znajdować się tam administracja, pralnia, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga.

- Jest to obiekt pasywny, a więc super ekologiczny, realizowany w bardzo nowoczesnej technologii. Przygotowane jest tam miejsce dla 195 dzieci, z czego 100 to przedszkole, a 95 żłobek. To co będzie wyróżnikiem tego miejsca, to jest przede wszystkim basen, który jest w ramach tego obiektu. Dzieci uczęszczające do przedszkola, do żłobka będą mogły korzystać z zajęć rehabilitacyjnych, zajęć sportowych w hali basenowej- mówi Lucjusz Nadbereżny.- W tej chwili budujemy nowy obiekt żłobko- przedszkola z dedykacją dla przedszkola integracyjnego i to będzie moment, kiedy rozpoczniemy wyburzanie i budowę nowych przedszkoli, które były budowane w tak zwanym systemie szwedzkim. W pierwszej kolejności, będzie to Przedszkole nr 12, które wymaga pilnych działań- wyjaśnia prezydent.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Babcia vel pseudointeligencie, potwierdzasz, że jesteś hieną cmentarną i kanalią, ja nie piszę kto ciebie zrobił, ale na pewno zrobił prymitywa, myślę, że na pewno chciał zrobić kogoś z minimum inteligencji, a że wyszła ameba to trudno. Ale taki prymityw i tak tego nie zrozumie i tak jest tylko "krzywym niemytym kikucim łbem" o innych negatywnych przymiotach nie wspomnę. Mimo wszystko pozdrawiam chama co czepia się przodków, a to najpodlejsza gadzina tego świata.

~Babcia

Skarbeńku erddessku to cała prawda o tobie niemyty prymitywie a obsraniec to cię zrobil

e2rds

~Babcia vel pseudointeligencie vel krzywy niemyty kikuci łeb, widzę, że jednak moje wpisy nauczyły cię głąbie czegoś, nareszcie zrozumiałeś czym różni się obsraniec od zasrańca jakim jesteś i już używasz w swoich wpisach słowa zasraniec, a to przecież tobie przypisana nazwa do końca twoich dni. Pozdrawiam.

e2rds

~Babcia nie jest mnie w stanie swoimi wpisami wzruszyć pseudointeligent, inaczej zwany "krzywy niemyty kikuci łeb" .
O twojej mentalności i inteligencji to świadczą te twoje wpisy, to tylko część wpisów, cyt:
7 Czerwca 2020 17:40:30~Babcia
Erdeesik ssasz komu popadnie prymitywie
29 Stycznia 2021 19:36:07~Babcia
e2 zrobie ci lewatywe, naprawde ulży ci.
9 Lutego 2021 19:42:44~Babcia
Chcę Cię mój mały kundelku erdeesku
10 Lutego 2021 18:46:30~Babcia
Erddes flaczku chce Ciebie
11 Lutego 2021 18:53:10~Babcia
Hej erddes kiedy ci stanie w końcu ten kikut
11 Lutego 2021 19:28:45~Babcia
Teraz nie udawaj takiego świętego erdeesku świntuszku

~Babcia

Erdees ty nigdy nie miałeś jaj tylko ci.... Jesteś zasrańcem dziadem zawszonym

e2rds

~jaja, o widzę, że pseudointeligent ma nowego nicka ~jaja, a gdzie ty masz "~jaja", taż to ty bez tych :~jaj" jesteś, taki tylko wazeliniarz, nie mężczyzna. Mnie przedszkole to lata, ale, on winno być wybudowane trzy lata temu, to czym głąbie wytłumaczysz to opóźnienie i kolejny raz zrobisz z siebie"użytecznego idiotę"

~jaja

Czy ten oszołom e2 rds jeszcze nie dawno nie gęgał , że to przedszkole nigdy mnie powstanie? Więc teraz dziadku przeproś wszystkich mieszkańców naszego miasta za to , że bez przerwy produkujesz idiotyczną propagandę dla takich samych idiotów jak ty. Całe miasto się z ciebie śmieje i olewa cię moczem a ty udajesz , że deszcz pada.

~Ekologia

Ekologiczny czyli ulega biodegradacji ? No nie ulega.

e2rds

~obserwator vel pseudointeligencie, cyt:"zostało tam bardzo dużo drzew." taak, zostało może 10 % z tych co było.

~śiwaj

Niech Darek z Renatką zapłaczą rzewnie, a potem porobią zdjęcia jak Rebeliany łażą po pomnikach... Oczywiście to wszystko w ramach protestu.

Tymcio2708

Kiedyś kiedyś też tam było przedszkole hmm..

~obserwator

Byłem tam wczoraj zobaczyć te wycięte drzewa i zostało tam bardzo dużo drzew. Zostały wycięte tylko te drzewa w miejscu gdzie będzie zbudowane już nie długo to przedszkole. A ćwierć analfabeci wymyślają ćwierć debilizmy kompromitując się na maksa.

e2rds

~Erdees, tak przeanalizowałem tych twoich wpisów kilkadziesiąt, pod tymi nickami: Men, He he, Twój Men Boy, Darek, kochanek, Babcia, Heniek, i dochodzę do wniosku, że ciebie, tego wazeliniarza muszą nawiedzać koszmarne sny i w ty snach, jak ty to piszesz, jesteś " zapinanym od tylu" i to jest twój konik prześladujący cię i próbujesz to wmówić innym, by się lepiej poczuć. Taki skarlały umysł próbujący się w ten sposób odstresować, ale i tak nic z tego, nadal zostajesz tylko "krzywym niemytym kikucim łbem".

e2rds

Wódz vel pseudointeligent, co w tym tygodniu ze swoich "mądrości" wymyślisz, może jakiś nowy nick zamiast "~Erdees", postaraj się, i jak minęła nocka, mogłeś spać, czy znów męczyły cię sny.

~pioter

Poważna ekipa

e2rds

~Erdees, jeszcze jedno, czy znudziły ci się nicki Men, He he, Twój Men Boy, Darek, kochanek, Babcia, Heniek, że tego nowego wymyśliłeś "krzywy niemyty kikuci łbie"

~janek82

Ponieważ jest to obiekt pasywny, więc super ekologiczny, dlatego wycięte zostały wszystkie drzewa, bo one ekologiczne nie są...

e2rds

~Erdees, hahaha, nie wiedziałem, że jeszcze takie durnie żyją co do tego się przyznają, oj ~Erdees,~Erdees, czemuś ty taki głupi, co prawda wolno ci takim być, ale czemu się z tym obnosisz.

~Erdees

Tak jestem starym sflaczałym spróchniałym dziadem zapinanym od tylu

e2rds

~nick, ja widziałem rozbiórkę tego przedszkola i co tam było, rozmawiałem z robotnikami rozbierającymi to, a ty jak chodziłeś to co ty możesz wiedzieć na te temat. Tam były płyty cementowo -azbestowe takie jak w okolicznych blokach przy oknach. mało tego, to przedszkole parę lat stało puste bo nie wolno było tam wprowadzić dzieci. Dopiero jak zaczęło straszyć wyglądem zostało rozebrane.

e2rds

~Erdees, choć z drugiej strony ~Erdees-e, muszę ci przyznać, że trzeba mieć dużo odwagi, albo determinacji by się samemu przyznać że jest się durniem.

e2rds

~ he he.., a ty rżący kopytny idioto to lepiej się nie odzywaj, bo już ci pisałem, jak cię zwą, to tylko rżysz ~ he he.. i wychodzisz na idiotę, nic dodać, nic ująć.

e2rds

~Erdees, jak byś tego nie opublikował to tylko ty o tym, że jesteś durniem by wiedział, a tak to cała okolica. A tyle razy pisałem, słuchaj dziadka e2rds, nie słuchałeś i sam stwierdziłeś, żeś dureń.

stalowem

testwowy

~Erdees

No jak to kto ja jestem durniem

~OKO

Najlepiej Twojego bękarta uwiązać za nogę do drzewa po chu... żłobek dla ciemnogrodu

~Rebel

I jak zwykle w Stalowej ! Zaczynamy każdą inwestycję od totalnej wyrzynki wszystkiego co tylko wyrosło ponad poziom trawy ! BETON , BETON I JESZCZE RAZ BETON ! Tylko w ten sposób zapobiegniemy powodziom , wysychającym rzekom i coraz bliższemu , totalnemu , brakowi wody . Już bliski jest czas że za metr sześcienny wody będziemy płacić jak za pół litra alkoholu i to tego z wyższej kategorii cenowej !

~ he he..

i kto tu wyszedł na durnia erdees????

~nick

Przedszkola w latach 80 90-tych nie byly z azbestu to byla plyta tekturowa ktora wchlaniala wilgoc i robil sie grzyb chodzilismy to takich przedszkoli i nic nam nie jest sluzyly by jeszcze do tej pory ale na wladze nic nie poradze

NowyProtest

Segregacja sanitarna już się zaczyna. Czytajcie komentarze na profilu Ministerstwa Zdrowia.