Każdy mieszkaniec ma mieć tam nie więcej niż tysiąc kroków

Image

Ostatnio dużo się o tym mówi. Jest wiele protestów, są słowa oburzenia. Nareszcie będziemy zadowoleni.

Stalowa Wola przystępuje do dużego projektu, modelowego systemu ekologicznego zieleni miejskiej. Wszędzie tam gdzie będzie to możliwe, zostaną posadzone nowe rośliny.

Jak podkreśla prezydent Lucjusz Nadbereżny w planach jest posadzenie od 50 do 80 tys. drzew. Będzie to projekt dziesięcioletni, który sprawi, że Stalowa Wola będzie miastem ekologicznym.

Miasto zleciło analizę wszystkich miejsc, gdzie mogą być prowadzone nowe nasadzenia. Nie chodzi tu tylko o drzewa, ale również pnącza, krzewy tak, aby ochrona przed pyłem, zanieczyszczeniami była również na linii „wzrostu” samych mieszkańców, czyli pieszych, którzy poruszają się po stalowowolskich ulicach. Jak podkreśla włodarz miasta na terenie Stalowej Woli jest kilka obszarów gdzie drzewa mogłyby stanąć w pobliżu pasa drogowego.

- Pierwszą realizację tego ambitnego projektu systemu nowej zieleni miejskiej będziemy chcieli rozpocząć od października br. Myślę, że będzie ona prowadzona na terenie osiedla Młodynie, natomiast cała koncepcja, cała idea tego projektu polega na tym, aby każdy mieszkaniec miał nie więcej niż 1000 kroków do tego, aby dotrzeć do takiej enklawy zielonej, małego parku na terenie Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~AndziaZ

CYTAT:,,Jak podkreśla włodarz miasta na terenie Stalowej Woli jest kilka obszarów gdzie drzewa mogłyby stanąć w pobliżu pasa drogowego".Moze tak wspomniana juz kilkakrotnie Popiełuszki??Czekamy na efekty.Dariuszzz dobry tekst z tą koniczyną;)

~Metal

Naprawi Młodynie a zepsuje Okulickiego.umiechumiechumiech

~Dariuszzz

Niech Pan pokaże klasę i zagospodaruje ulice Popiełuszki.Drzewami a nie koniczyną.Wtedy Panu uwierzymy na slowo.Na razie Pana słowa fo tylko słowa.A jak pokazuje historia niestety nie zawsze robi Pan to co mówi:(

~@Koll

Że jesteś kretynem to wiadomo ale nie musisz tego wszystkim ogładzać!

~Mira

Mieszkaniec ma zdecydowanie rację - do świtu jacyś durnie z tego przybytku nie kumają co to jest cisza nocna. Niech se ten burak do piwnicy zgarnie to towarzystwo i nie ośmiesza miasta

~Mrco

Dbac o przyrodę w tym szczególnie o drzewostan to trzeba Panie Prezydencie TU I TERAZ!!!!Trzeba dbac o to co juz jest i stopniowo uzupełniać braki w zieleni,sadzić młode drzewka w sąsiedztwie juz rosnących itp.Pana koncepcja jest taka:ZROBIC Z MIASTA PUSTYNIE I ZAZIELENIC JĄ OD 0.Nie tedy droga nie tedy.

~@Koll

Twój kaczy móżdżek nie kuma z TVN nic. Twój poziom to tvpis dla baranów jak u Putinasmiech2 Takich ogłupiałych kaczka potrzebuje właśnie! Zamów sobie u perukarza Suskiego perukę bo ci rozum wyarował!

~Metal

Przede wszystkim obsadzenie drzewami ulicy Popiełuszki.Drzewa po obu stronach,szczególnie przy blokach bo zrobiliście ludziom autostrade pod samymi oknami.Obsadzenie tak aby powstała zadrzewiona aleja coś na styl Al.Jana Pawła.Po drugie plan jak już wspomniano w innym komentarzy remontu ul.Wyszyńskiego.Czy piekny szpaler niewysokich drzew zniknie bezpowrotnie?Po 3 oszczedzenie jak najwięcej drzew na Rynku w Rozwadowie.Po 4 obsadzenie pustych przestrzeni na błoniach.Wyglada to teraz fatalnie.po 5 mozna obsadzić drzewami tereny wokol obwodnicy.Przed mostem jest duzy plac biegnacy od ronda i z gory z poziomu mosty wyglada to słabo.Po 6 plac kolo Zus,Sądu i Alcatraz.itp itp.No i przdewszystkim stop wycince drzew na terenach przyblokowych.Na dmowskiego zrobiono wielka wycinke....zle to wygląda.Itp itd.

~Koll

Z komentarzy zwolenników totalnej opozycji aż bije chamstwo i głupota.
To tvn24 tak ich wyszkolił??

~Mieszkaniec

Lucek nie baw się drzewkami tylko doprowadź do likwidacji tego pijackiego przybytku tzw. pubu RST w samym centrum miasta gdzie zakłócana jest cisza nocna mieszkańcom okolicznych bloków. Policja interweniuje po kilka razy nocą a jakiś palant zapłaci kilka zł kary sądowej i nadal bomba sobie z wszystkiego. Nawystawiał skrzynek i parasoli i „ łoborę” robi. Czas byś Lucjusz zrobił z tym porządek!!!

~Romek

Co tu analizować?? Wyspy rozdzielające jezdnię ul KEN od ronda ks Warchoła do wiaduktu zero drzew tam powinno być nasadzone na gęsto a jest zero !!!

~Teresa

Dobre. Ale czemu place zabaw okupują po nocy tacy, co piją, plują, przeklinają? Ogrodżmy je.

~Nauka

Jak pis czego nie zrobi to Totalni nigdy nie zrobia co obiecują.

~Miasto

Aga, Ty tak poważnie? Dobre. Faktycznie, że za tego prezydenta wiele się robi. Nikt nigdy nie zasłużył nas tak bardzo.

~Aga

Do „stalowy” troche kultury, brak wychowania na każdym kroku, za tego prezydenta i takwiele się robi, poskarżcie co zrobili poprzednicy, żałośni jestescie, za robotę się brać będzie lepiej i więcej.....

~???

~fidel Ty tak na poważnie z tym Nowym Jorkiem? Ludzie uciekają stamtąd na potęgę, szczególnie ci co krocie płacili za mieszkania w centrum, nie mogą się pozbyć bezdomnych z 5 gwiazdkowych hoteli do których ich wysłali podczas pandemii, nie ma praktycznie turystów. Taki rozwój jedynie przez zadłużanie, inwestowanie jedynie w pokrewna branże w jednym miejscu kończy się zazwyczaj upadkiem całych miast i tragedią masy ludzi. Zainteresuj się Detroit, Los Angeles pełnych bezdomnych żyjących na chodnikach ludzi, naćpanych bez widoków na lepsze jutro.

~stalowy

nadberezny wypad

~Jawol

Opozycja juz nie co krytykować gdy ktoś buduje.
Bylo samemu budować.

~Żal

Oj, panie L - przyjdzie czas rozliczeń. Tylko rodziny żal.

~killer

zobacze to uwierze

~ja 2

jest 17.32

~ja 2

jest godzina 17.20

~ja 2

Sprawdzę jeszcze raz. Jest 17.18

~ja 2

Stalowe Miasto - o co chodzi z czasem dodawania postów?

~Stalowa

@AQQ - nie potrafi na tej ulicy zapanować nad słupami na pranie, a będzie wiedział coś o betonie? No bez żartów. Na jednym trawniku jest SZEŚĆ słupów. Na terenie miejskim. Majtki, skarpety, reformy, stare koce. Wszystko pamięta lata dzieciństwa dzisiejszych sześćdziesięciolatków. Wypowiadał się, że się nie zgadza na wieszanie prania. Ale urzędnicy twierdzą, że to TRADYCJA. Oczywiście służę dowodami.

~AQQ

Niech pokaże plan przebudowy ulicy Wyszyńskiego przed realizacją i zatwierdzeniem, żeby później nie mówiel że nie da się już nic zrobić. Ile drzew zostanie wyciętych a ile zostanie? Niech nie wycina drzew, nie betonuje wszystkiego co się da tylko to bedzie dobrze.

~Marko

Nie dla wycinek Lasów !!!

Idioci chcą wyciąć 1000 ha lasów !
A i tak las jest wycinany w zastraszajacym tempie !

~toż to szok

Miasto przystępuje do dużego projektu. Prezydencie - większego niż fabryka maseczek?

art2deco

Nie powiem nie dla kompleksowego ogarnięcia tematu. O ptaszkach tez należy pamiętać i jakieś wyniesione poidełka na pniaczku do kąpieli ćwierkających mogłyby się tam pojawić :-) Widziałam takie z karmnikami. Dzieciaki nasionka i słoninkę przyniosą do szkoły do rozdziału a prosta automatyka i fotoogniwo załatwiłoby sterowanie dopływem wody z węża. Fajnie gdyby miały widoczne i zgrabne miejskie logo, to można się pochwalić na necie ze mamy nie tylko rowery, jagody, piesy i futrzaki w mieście.
Możne rozpisać konkurs na najładniejsze rozwiązanie w naszych oazach kultury dla licealistów z nagroda: prawem do nazwania ptasiego SPA wedle życzenia.