Każdy mieszkaniec ma mieć tam nie więcej niż tysiąc kroków

Image

Ostatnio dużo się o tym mówi. Jest wiele protestów, są słowa oburzenia. Nareszcie będziemy zadowoleni.

Stalowa Wola przystępuje do dużego projektu, modelowego systemu ekologicznego zieleni miejskiej. Wszędzie tam gdzie będzie to możliwe, zostaną posadzone nowe rośliny.

Jak podkreśla prezydent Lucjusz Nadbereżny w planach jest posadzenie od 50 do 80 tys. drzew. Będzie to projekt dziesięcioletni, który sprawi, że Stalowa Wola będzie miastem ekologicznym.

Miasto zleciło analizę wszystkich miejsc, gdzie mogą być prowadzone nowe nasadzenia. Nie chodzi tu tylko o drzewa, ale również pnącza, krzewy tak, aby ochrona przed pyłem, zanieczyszczeniami była również na linii „wzrostu” samych mieszkańców, czyli pieszych, którzy poruszają się po stalowowolskich ulicach. Jak podkreśla włodarz miasta na terenie Stalowej Woli jest kilka obszarów gdzie drzewa mogłyby stanąć w pobliżu pasa drogowego.

- Pierwszą realizację tego ambitnego projektu systemu nowej zieleni miejskiej będziemy chcieli rozpocząć od października br. Myślę, że będzie ona prowadzona na terenie osiedla Młodynie, natomiast cała koncepcja, cała idea tego projektu polega na tym, aby każdy mieszkaniec miał nie więcej niż 1000 kroków do tego, aby dotrzeć do takiej enklawy zielonej, małego parku na terenie Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~~~123

HA HA obiecanki drzewa wyciąć w pień a posadzić krzewy piękna ekologia a STALOWA WOLA była taka zielona PIS nastał wycinają wszystko i powstaje beton

~zielony

W ramach działań ochrony środowiska Stalowa Wola wytnie 1000 ha lasów oraz wybetonuje dalsze podwórka.

Saturn

Czy to jest tak najważniejsze by o tym wogole pisać ??????

~Marek

Od południa nic nie napisałem, piszą inni, lecz pochwał brak. Wniosek, że nie ja jeden mam uwagi krytyczne, które każdy ma prawo pisać. Ponadto ani raz nie krytykowałem partii PIS. Tak na marginesie : zawsze do tej pory głosowałem na PIS.

~Haha

Za rok ludzie zapomnai tyle z tego pomysłu będzie byleby uciszyć tych co gęgają

~toż to szok

Straszne jest to, że ten prezydent robi rzeczy, których nie da się odwrócić. Wyciąć drzewo a zasadzić sadzonkę to są dwie bardzo różne sprawy. Beton nas pokona.

~Ferbanks

Proszę również o zastanowienie się nad toi toiami na parkingu busów przy Alcatraz...w sobotę wychodzą ludzie z busów muszą się załatwiać za żywopłotem....szczególnie osoby starsze, dla nich najbardziej musi to być uwłaczające.

~Ferbanks

Proszę również o zastanowienie się nad toi toiami na parkingu busów przy Alcatraz...w sobotę wychodzą ludzie z busów muszą się załatwiać za żywopłotem....szczególnie osoby starsze, dla nich najbardziej musi to być uwłaczające.

~Zuzia

A w okolicy białych bloków,ZUS,sądu,biblioteki kiedy się zazieleni tu jest pustynia wokół beton i parkingi.

~HTK II

A czy na Osiedlu Hutnik II w końcu coś się zadzieje? Będą tam jakieś atrakcje? Czy to osiedle zapomniane? Dlaczego nie ma tu siłowni dla seniora? Dlaczego nie ma tu atrakcji dla młodzieży , która siedzi tylko i piwsko żłopie, bo do STW za daleko?. Dla dzieci coś róbcie!! Jakąś świetlicę dla starszych, cokolwiek.

~tak zapytam

Czy tu jest miejsce tylko i wyłącznie na chwalenie "osiągnięć"? Zapewniam, że nie jestem jedynym na tym portalu piszącym krytycznie - chociaż merytorycznie. Marek

~Marek

Do "krysz" To może tren automatyczny będzie odróżniał wulgaryzmy od konstruktywnej krytyki. Taka moja podpowiedż jest.

krysz

Marek, ten cenzor jest automatyczny, kasuje wszelkie wulgaryzmy. I tak ma być.

krysz

jeden troll pod różnymi nickami atakuje każdego kto okaże sympatię pisowi.

~cst

Chłopaki robią, jaki im ich właściciele na wysokich stołkach każą, żeby dostać dofinansowanie. Ale każda inwestycja musi się zwrócić, więc spłata zostanie scedowana na mieszkańców pod postacią rosnących akcyz i opłat za wszystko. Chłopaki dostaną awans w strukturach państwowych jako posłuszni figuranci, których celem będzie wycierać sobie mordy frazesami, żeby ogłupiać opinię publiczną, a lud zostanie z ręką w nocniku. Ale większość ciżby i tak to kupi, byleby mieć różne "500plusy", tj. resztę wydawaną z ICH WŁASNYCH pieniędzy, z których rządzący, służący interesom obcych mocarstw, ich ograbiają. I tak się ten socjalistyczny mechanizm kręci.
Swoją drogą, może nie na temat, ale jeśli ktoś z redakcji portalu czyta te komentarze, to sugeruję napisać artykuł nt. socjologicznego fenomenu tzw. "darcia ryja" po nocy na mieście. Ostatnio coraz większa plaga.

Andrzej_2.0

Lukrecjusz dzielnie walczy z problemami, które sam tworzy.

~!!!

Ludziom to jednak można każdy kit wcisnąć. Myślicie, że urzędnicy będą sadzić drzewa i krzewy bo nagle zapałali miłością do przyrody?- "Miasta średniej wielkości, czyli o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys. - Zostaną zobowiązane do opracowania miejskich planów adaptacji do zmian klimatu (MPA). Dodatkowo wnioski i rekomendacje z opracowanych MPA będzie należało uwzględniać w sporządzanych strategiach rozwoju gmin, studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin oraz miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego – podano.
Przewiduje się ponadto, „wprowadzenie obowiązku przeznaczania co najmniej 30 proc. środków zaplanowanych już ustawowo do wydatkowania w ramach budżetu obywatelskiego na ochronę środowiska miejskiego”. Doprecyzowane mają zostać także przepisy ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Wskazuje się tu zapisy dotyczące „zakresu i elementów niezbędnych dla przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w obszarze dotyczącym analiz klimatycznych." - Ot i rozwiązanie waszego problemu.

~Alojzy kleks

Wezcie zobaczcie jp13 od podworka zwykla patelnia od zawsze. Zenada

~Gonzo

A co z aluminiowymi trucicielami. Nieraz jak na Orzeszkowej zawieje strach oddychać.

~zielony

A kto tą analizę i za ile wykona?
Czy swoi?

~Ryk 12

Dalej miasto zadluzac beda,a w tylku z takim szefem

~Dorotka

Kiedy będzie odbudowana górka za CPN na Staszica?

TylkoZKS

Myślę, że te 50 tysięcy drzew zostanie posadzonych, tak jak produkowany jest polski samochód elektryczny, tak jak działa fabryka maseczek i tak, jak w 1 lidze gra Stal Stalowa Wola.

~Magda

Zauwazyłam kilka nasadzeń koło Centrum 4 oraz Frac.Podobnie wzdłuż Alei w kilku miejscach dosadzono pare sztuk drzew.Jakies plusy są.

~Mieszkaniec

Na Popiełuszki Prezydent zlecił wycięcie wszystkich drzew i wybrał tą samą firmę która za blokami wykonała plac na którym już po roku widać wiele usterek. Kogo oszukujecie mieszkańcy którzy tam mieszkają wszystko widzą na co dzień!

~Jaś

Skarpa z przyrody odarta :(

~Marek

Na "Stalowym Mieście" jest zatrudniony bardzo pracowity cenzor. Pewno z UM ma duże premie, że na konkretne wpisy ma taką alergię'

~Komentator

Miałem mniej niż 500 kroków, ale zarząd miasta wytargał wszystko co zielone i zabetonował.

~Antydupa

Zajmijcie się zielenią, która juz teraz jest w mieście. Suche nasadzenia na bloniach i parkach, wiszące gałęzie nad chodnikami w centrum miasta, koszenie traw w największe upały... Dużo by wymieniać.

~Miastowy

Pan Prezydent obiecuje wieloletni plan ekologiczny...
A przecież nie będzie pewnie rządził miastem po tej kadencji.Także następna ściema,mająca na celu uspokojenie wściekłego tłumu i spokojne dopracowanie na ciepłej posadce.Także nie dajmy sie ogłupić i nie patrzmy obojętnie na rzeź drzew w chwili obecnej.