Dofinansowanie dla powiatu na remont sali sportowej w CEZ

Image
Powiat Stalowowolski pozyskał dofinasowanie w wysokości 666 472 zł na zadanie pn. „Przebudowa pomieszczeń sali sportowej wraz z zapleczem przy Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli”. Inwestycja będzie realizowana w 2022 roku.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie sali sportowej (gimnastycznej) wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym i siłowni przy Centrum Edukacji Zawodowej. Zakres prac budowalnych w sali sportowej o wymiarach 11,80 x 41,40 m będzie duży i obejmie: wymianę istniejącej podłogi sportowej na nową powierzchniowo elastyczną, malowanie ścian, sufitów oraz konstrukcji stalowej, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę urządzeń sportowych tj.: boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, montaż nowych drabinek gimnastycznych, tablicy wyników i nagłośnienia sali, wymianę okładzin ściennych, a także montaż kotar grodzących z napędem elektrycznym.

Natomiast w pomieszczeniu siłowni zostaną wymienione okładziny ścian i posadzek, wykonane roboty malarskie oraz zostaną zamontowane urządzenia sportowe tj.: drabinki gimnastyczne, lustra, bramy do ćwiczeń, poręcz stacjonarna, ławka skośna, ławka z hantlami. Również zaplecze sanitarne zostanie dostosowane do obowiązujących wymagań.

– Cały kompleks sportowy zostanie od razu dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy tak dużym zakresie prac, ten obiekt będzie jak nowy. Cieszę się, tym bardziej że staramy się sukcesywnie odświeżać sale sportowe w naszych szkołach. Przebudowana została już przecież niedawno sala w „Budowlance”, obecnie trwają prace w salach w „Ekonomiku” oraz Liceum Ogólnokształcącym im. KEN, a następny będzie właśnie CEZ. To jednak nie koniec, ponieważ planujemy jeszcze przeprowadzenie podobnej inwestycji w Zespole Szkół Nr 1. W tym przypadku również będziemy starali się o podobne dofinansowanie – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Całkowita wartość inwestycji to 1 366 154 zł, z czego kwotę 666 472 zł będzie stanowiło dofinasowanie w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”. Pozostałe środki na realizację zadania, będą pochodziły z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

– Przygotowaliśmy solidny wniosek o dofinansowanie, ale nie ma co ukrywać, że konkurencja wśród samorządów ubiegających się o środki centralne zawsze jest duża. Dlatego w tym miejscu dziękuję naszemu stalowowolskiemu parlamentarzyście – posłowi i wiceministrowi infrastruktury Rafałowi Weberowi, który zawsze nas wspiera w staraniach o rządowe fundusze – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Planowany termin realizacji inwestycji w Centrum Edukacji Zawodowej, to okres maj – wrzesień 2022 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =