Posłowie zagłosowali na TAK. Stalowa Wola bliżej nowych inwestycji

Image

14 lipca br., poprzez aklamację Rada Miejska przyjęła rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Była to uchwała zgody i patrzenia w jednym kierunku. W piątek 23 lipca posłowie na Wiejskiej również dali zielone światło.

Ustawa jest mocno krytykowana i budzi kontrowersje. Dość wspomnieć, że Sejm poparł ją, ale przeciw było aż 202 posłów (KO: 125, Lewica: 45, KP: 21, Konfederacja: 5, Polska2050: 6, niezrzeszeni: 2), wstrzymało się: 6).

Zadowolenia nie kryje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

- Dzieje się historia! Sejm RP przyjął ustawę dającą nowe życie Stalowej Woli przez zgodę na utworzenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego dedykowanego dla nowoczesnych technologii oraz innowacji. Dziękuję 241 Posłom, którzy zagłosowali za ustawą, która została poparta przez Radę Miejską ponad wszelkimi podziałami politycznymi w Stalowej Woli- czytamy na fb prezydenta naszego miasta.

Jak się nie trudno domyśleć, w Senacie może nie być już tak różowo, ale ustawa wówczas trafi ponownie do Sejmu i będzie zatwierdzona.

Więcej na ten temat: TUTAJ.

- Historia dzieje się na naszych oczach i przy naszym udziale. Przyjęcie dziś przez Sejm RP rządowej ustawy o specjalnym przeznaczeniu gruntów leśnych i umożliwienie inwestycji gospodarczych na tych terenach to epokowe, historyczne decyzje!! Blisko 1000 ha przy strefie ekonomicznej w Stalowej Woli będzie przeznaczone pod inwestycje dające miejsca pracy i zapewniające rozwój nie tylko Stalowej Woli ale całego regionu. To w praktyce realizacja rządowego programu Polski Ład. Programu który ma na celu podniesienie jakości życia w naszym kraju. Strategiczne inwestycje gospodarcze w ramach Polskiego Ładu będą miały miejsce w Stalowej Woli!! Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tę rządową inicjatywę!! Ważne też, że te przepisy w pełni zabezpieczają sprawy lasów. Na ich podstawie nastąpi zamiana tych działek na inne których wartość ekologiczna i leśna będzie taka sama. Lasy Państwowe za te działki otrzymają teren na którym będzie prowadzona działalność leśna. Także kwestie środowiskowe, ekologiczne! są uwzględnione. To bardzo istotne. Dziękuję Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za ogromną aktywność w tym temacie, też rozmowy w Sejmie RP. Wieloletnie zabiegi władz Stalowej Woli dzięki jego staraniom właśnie się ziszczają. Dziękuję Radzie MIEJSKIEJ w Stalowej Woli za przyjęcie przez aklamacje rezolucji popierającej działania rządu. Ta stalowowolska ponad partyjna zgoda była ważnym argumentem w sejmowych dyskusjach. Po 85 latach od decyzji o budowie Centralnego Okręgu Przemysłowego dziś zapadła inna, której znaczenie jest równie istotne. Stalowa Wola wchodzi na kolejny, wyższy poziom rozwoju!! P. S. Oczywiście głosowałem ZA przyjęciem ustawy- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Cghvv

Ciekawe dla kogo te miejsca pracy ? Dla Ukraińców ?Dla Mauretanczykow ? To tak jakby na wsi gdzie jest 10 domów otworzyć takie Tesco jak w STW.

~Żal

Tu jest Polska, a nie Unia - tak to mówiła marszałek? Brawo. Teraz polska wieś głosująca na PIS zobaczy jak można żyć bez dopłat unijnych.

~Jaa

To wszystko na pokaz. Nie interesuje ich co dalej będzie. Tak jak już ludzie pisali ostatni inwestor był dzięki Ślezakowi, później nic =0. Dokładnie pół huty pustej a oni chcą wycinać drzewa w tym zasyfionym mieście ?

~hehe

@edek - i tak nie dostaniesz nadgodzin. Pisz już to co naprawdę myślisz.................Nawet pisowcy zaczynają mówić prawdę

wyborca

Ile hal stoi pustych? Może zacznijmy od tego, co jest?

~bhj

1000 ha do wycięcia - nie wiem czy się cieszyć. To chyba więcej niz ma cała St.W

~drobny81

A ja mam pytanie do Pana posła:

Co z Naszymi pieniędzmi zdefraudowanymi w kasie MPKZP?

Wszyscy sobie zdjęcia robili i nagle....

~Polak

Każdy mieszkaniec Stalowej Woli powinien być za tym projektem ustawy

~Farma

No i bumelanci z PO i naganiacze z Konfy juz zaczęli trollowac żeby nic nie robić bo było im dobrze ;-)

~Gonić

Kiedy robią konferencje pod obwodnicą z drzewami w tle?

~Ka-Sandra

Przez 5 lat nie mogli odlesić 140. hektarów, a dzisiaj mówią o 1000 ha. Gdzie obiecane mieszkanie Plus, gdzie polskie samochody elektryczne, gdzie fabryka maseczek. Czy, a jeśli już to kiedy rozliczy się to towarzystwo wzajemnej adoracji za przekręty nepotyzm dziurę w budżecie w wysokości 248 mld. Jeśli ktoś naciśnie im na odcisk od razu tłumią, czego żywym przykładem jest dzisiejsza akcja CBA wobec syna Basia.

~Out

Platfusy z tą Panią Anią od plandemii i ściemy za głosy pelikanow, będą mieli zyciową konferencje prawdy objawionej.

mark30

po cholere nowe grunty jak pół huty stoi puste???? ostatni większy inwestor pryszedł za Szlęzaka - z tego co kojarzę IKEA potem nic....a chyba ze na rogu nowy fryzjer się otworzył. Także jak zwykle wyjdzie z tego 0 czyli nic

~Jednak

Korwinizm głosował przeciwko mieszkańcom Stalowe Woli.
PO platfusach i czerwonych można było się spodziewać.

Wódz

Nawet Darek i Marczak byli za a ci sprzedawczycy z sejmu Budka i reszta bandy ma czelność blokować rozwój miasta Stalową Wolę to oni mają głeboko w d...

~Mieszkaniec

Ciekawe jak lokalna PO wytłumaczy mieszkańcom Stalowej Woli, że ich kumple w Sejmie glosowawali za zwijaniem się miasta naszego.
Czekamna zaniepokojenie szeregachi konferencję.

~turysta

Widzisz tata, napisałeś całą prawdę i już ci dwaj hejterzy produkujący tu wypociny pod tysiącem idiotycznych nicków cię obrazili. Masz milion procent racji co do tego miasta DETROIT. Byłem w tym mieście wiele razy i jest tam obraz nędzy i rozpaczy. Takiego syfu nie ma nigdzie w innym mieście na świecie. A ludzie tam mieszkający to chodząca śmierć.

~Janusze

Ciężkie i smutne będzie życie radnych pod flagą PO Lewicy i Konfy w Stalowej po tej próbie wbicia noża w plecy miastu.

~:-)

"WIEMY" ty to dureń jesteś?

~WIEMY

Do polon, to nie tak , dwóch ćwierć analfabetów bez przerwy produkuje idiotyczne wypociny licząc na to , że PIS po ich bredniach straci władzę w POLSCE i w naszym mieście. Zobacz kiedy ci idioci najwięksi w naszym mieście organizują jakieś maskarady to przychodzi 8 lewaków razem z pseudo liberałami. Gdyby SZREK nie zmarnował 12 lat w naszym mieście , dziś już byśmy byli taką małą BAWARIĄ coś jak MONACHIUM. Po tych rewitalizacjach i inwestycjach to STALOWA WOLA powinna być stolicą PODKARPACIA.

~mieszkaniec

już nie mogę patrzeć na te załgane twarze

~do: "tata"

A ja tam mieszkam od wielu lat z rodziną a tu przyjeżdżam odwiedzić rodziców. Jak przeczytałem te twoje wypociny to stwierdzam, że każdy ma prawo być kretynem ale po co się tym chwaliszsmiech2smiech2smiech2?

~z internetu

"W ramach kompromisu energetycznego zaproponowałem pani przewodniczącej, że zbudujemy elektrownię atomową na węgiel" - powiedział Mateuszek!!!

~tata

Byłem w USA ,DETROIT.bida i nędza i runa.Tam by przyjeli każdą inwestycje z pocałowaniem.U nas mają być tylko lasy,jelenie i zające.Dla ludzi nie ma miejscja.Najlepiej żeby znikneli.

~jajaJakBerety

Będzie okazja by Rafał przeciął wstążkę zawiązaną od sosny do sosny. A może nawet Adrian z Mateuszkiem to zrobią? 23 czerwca minęło dokładnie 4 lata od dnia, w którym położono tzw. stępkę pod budowę pierwszego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Od tamtego momentu rdzewieje stępka, elektryczne samochody korkują ulice miast, a "tłuste koty" obrastają sadłemsmiech2.

~absolvent

Kto ma pretensje do władzy, nie powinien się szczepić.

Wyobraźcie sobie, że przez 10 lat gnijecie w podłych warunkach ze współlokatorami, gdzie nie ma kabiny prysznicowej, gdzie nie ma pralki, gdzie wszystko się sypie, gdzie smród i grzyb, gdzie wyposażenie to głęboki PRL, a wokół mieszka patologia. Od kilku lat odkładacie na mieszkanie, wegetujecie, odmawiacie sobie wielu rzeczy i nigdy was nie stać na nowe mieszkanie, bo ceny szybują w kosmos, a większość lokali idzie pod wynajem, ewentualnie konikowanie - pod późniejszą odsprzedaż z zyskiem.

Komuna dała "babciom" za darmo. My dziś płacimy ciężkie pieniądze. Gdzie sprawiedliwość???

Obrazy mówią więcej niż słowa, dlatego:

10 głosów, a pokażę łazienkę.
20 głosów, a pokażę pozostałe części wspólne.
30 głosów, a pokażę stan instalacji sanitarnych i sprzęt made in PRL.
40 głosów, a dowiecie się, jak walczyć z molami spożywczymi (syzyfowa praca)
50 głosów a organizuję sesję AMA (Ask Me Anything)

Głosujemy, pisząc w komentarzu ***** *** (LUBIĘ PIS)

Ale pamiętajcie - co się raz zobaczy, tego się nie odwidzi.

Na sesji dowiecie się m.in. o tym, jak właściciele dziur po babci traktują swoich najemców, dlaczego pandemia uratowała mi d***, do czego prowadziły fatalne standardy sanitarne, jakie choroby się przyplątały przez mieszkanie w takich warunkach, jak często się pije (mieszkasz ze współlokatorami, więc musisz), kto za to odpowiada, odpowiem na wszelkie pytania.

Nie polecam oszczędzać, bo nie warto.

Hulajnogę kupcie sobie sami. I tak nie wygracie.
Na wakacje jedźcie w Polsce. Za rok polecicie za granicę.
Zakupy róbcie online. Tego bez szczepionki nie zabronią.

~Kle

Sukces pis w stalowej ma, a ja mam schadenfreude....

~Kle

Sukces pis w stalowej ma, a ja mam schadenfreude....

~Iza

Wy wierzycie tłustym kocurom? Przecież to gang Olsena

~Grześ

W Liu gongu pracują sami desperaci