Posłowie zagłosowali na TAK. Stalowa Wola bliżej nowych inwestycji

Image

14 lipca br., poprzez aklamację Rada Miejska przyjęła rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Była to uchwała zgody i patrzenia w jednym kierunku. W piątek 23 lipca posłowie na Wiejskiej również dali zielone światło.

Ustawa jest mocno krytykowana i budzi kontrowersje. Dość wspomnieć, że Sejm poparł ją, ale przeciw było aż 202 posłów (KO: 125, Lewica: 45, KP: 21, Konfederacja: 5, Polska2050: 6, niezrzeszeni: 2), wstrzymało się: 6).

Zadowolenia nie kryje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

- Dzieje się historia! Sejm RP przyjął ustawę dającą nowe życie Stalowej Woli przez zgodę na utworzenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego dedykowanego dla nowoczesnych technologii oraz innowacji. Dziękuję 241 Posłom, którzy zagłosowali za ustawą, która została poparta przez Radę Miejską ponad wszelkimi podziałami politycznymi w Stalowej Woli- czytamy na fb prezydenta naszego miasta.

Jak się nie trudno domyśleć, w Senacie może nie być już tak różowo, ale ustawa wówczas trafi ponownie do Sejmu i będzie zatwierdzona.

Więcej na ten temat: TUTAJ.

- Historia dzieje się na naszych oczach i przy naszym udziale. Przyjęcie dziś przez Sejm RP rządowej ustawy o specjalnym przeznaczeniu gruntów leśnych i umożliwienie inwestycji gospodarczych na tych terenach to epokowe, historyczne decyzje!! Blisko 1000 ha przy strefie ekonomicznej w Stalowej Woli będzie przeznaczone pod inwestycje dające miejsca pracy i zapewniające rozwój nie tylko Stalowej Woli ale całego regionu. To w praktyce realizacja rządowego programu Polski Ład. Programu który ma na celu podniesienie jakości życia w naszym kraju. Strategiczne inwestycje gospodarcze w ramach Polskiego Ładu będą miały miejsce w Stalowej Woli!! Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tę rządową inicjatywę!! Ważne też, że te przepisy w pełni zabezpieczają sprawy lasów. Na ich podstawie nastąpi zamiana tych działek na inne których wartość ekologiczna i leśna będzie taka sama. Lasy Państwowe za te działki otrzymają teren na którym będzie prowadzona działalność leśna. Także kwestie środowiskowe, ekologiczne! są uwzględnione. To bardzo istotne. Dziękuję Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za ogromną aktywność w tym temacie, też rozmowy w Sejmie RP. Wieloletnie zabiegi władz Stalowej Woli dzięki jego staraniom właśnie się ziszczają. Dziękuję Radzie MIEJSKIEJ w Stalowej Woli za przyjęcie przez aklamacje rezolucji popierającej działania rządu. Ta stalowowolska ponad partyjna zgoda była ważnym argumentem w sejmowych dyskusjach. Po 85 latach od decyzji o budowie Centralnego Okręgu Przemysłowego dziś zapadła inna, której znaczenie jest równie istotne. Stalowa Wola wchodzi na kolejny, wyższy poziom rozwoju!! P. S. Oczywiście głosowałem ZA przyjęciem ustawy- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Las

1000 hektarów! Tylko w takim mieście jak Stalowa Wola. Ile lasu w całej Polsce pójdzie pod piłę? Jaką rolę pełnią drzewa w ekosystemie i co człowiek traci gdy lasy są wycinane, niech każdy sprawdzi sobie sam. Bez żywej przyrody tracimy więcej niż zyskujemy.

e2rds

~He hee rżący, ale ty jesteś nędzny w tych swoich wpisach, jak małe dziecko, rozśmieszasz mnie, inteligencja ameby.

~Man

Gęby zadowolone na zdjęciu jak ponad rok temu przy otwieraniu fabryki maseczek!
Może w fabryce masek jakaś konferencja z namiocikiem?
Żaden tzw. Inwestor nie przyjdzie, ponieważ zaraz go ta komusza partia będzie chcieć znacjonalizować jakąś w nocy pisaną ustawą przez jakiegoś ćwierć inteligenta na S aby umieścić w radach i zarządach swoje rodziny, teściów, szwagrów, zasłużonych działaczy itd.

~Szok

Czekam z niecierpliwościąna konferencję prasową stalowowolskich radnych PO.
Niech wytłumaczą nam jak to jest, że oni są za strefą, a w sejmie posłowie PO są przeciwko.
No i wbijają Stalowej Woli nóż w plecy.

~Mirabelka

Opozycja po tym jak za głosowali jej posłowie powinna złożyć mandaty i odejść.

~jan

.... @~Wehrmacht .... a no chmara, chmara .... większość zapewne ukryła się w pisie, stąd te wschodnie obyczaje w tej partii ....

~He hee

Erdsiuu ty kupę jesz

~Wehrmacht

Teraz jest nowy pakt Rosja-Niemcy.
Znowu chca podzielić się wpływami nad Europa środkową miedzy sobą.

Śpieszmy się, Donek to wierny owczarek niemiecki a bolszewików u nas chmara. Szanse ze Republikanie zdobędą prezydenturę po Bidena w USA sa coraz większe.
:-)

~Miastowy

No i fajnie, niech miasto rośnie zanim folksdojcze wszystkiego nam zakażą.

~Jaja

Strasznie przykre. Mają rodziny, bliskich, dzieci. Przecież wiadomo że odpowiedzą za wszystko. Panowie, może to dobry moment na zwykłe Przepraszam?

~szewc

Lasy zostawcie w spokoju ,już fabryka maseczek pracuje pełną parą, wybudujcie tory do niej , aby można było je eksportować , a jakie znowu powstaną tam fabryki , chyba podobne do tej maseczkowej . Panie prezydencie ,zastanów się pan ,,,,,

~Haba

Dwie złodziejskie mordy

~cycek

ty co sie tak nadoles ?

~bynio

pisowskie totalne nic

~Love

Czy we związku ze tym...... To coś będzie...???? ???? Czy to tylko bzdety

~heryu

Ale sie na tym zdjeciu pisiory z was smieja ,do rozpuku.

~Nixo

To chodzi o wyrżnięcie 1000 ha lasu i sprzedaż drewna. Poprzednicy mieli sprzedać lasy a ci je wyrżną i sprzedadzą drzewo.

e2rds

Mogli byście w końcu poprawić ten zegar, bo nie widać gdzie dubluje wpisy.

~Hugo

Może już kur.... wystarczy tych waszych własnych komuszych pomysłów. Już fabrykę maseczek otwierali i zostały tylko długi i zero produkcji. Nie ma w pobliżu terenów tylko trzeba wyrżnąć 1000 ha lasu? Kogo tam zatrudnicie i gdzie będą mieszkać? W mieszkaniu +, czy w tym trzecim bloku na orzeszkowej, który, budujecie już piąty rok! pachnie wałem i przekrętem.

e2rds

Ale "Prze-Wódz" leci z wazeliną, oby się nie przewrócił bo nie będzie z kim się przemawiać, choć tych nicków to ma ogromnie dużo.

piket

Chciałbym aby poseł weber zawsze chwalił się jak głosował. Mogłoby być ciekawie.

~Hugo

Może już kur.... wystarczy tych waszych własnych komuszych pomysłów. Już fabrykę maseczek otwierali i zostały tylko długi i zero produkcji. Nie ma w pobliżu terenów tylko trzeba wyrżnąć 1000 ha lasu? Kogo tam zatrudnicie i gdzie będą mieszkać? W mieszkaniu +, czy w tym trzecim bloku na orzeszkowej, który, budujecie już piąty rok! pachnie wałem i przekrętem.

e2rds

Ale "Prze-Wódz" leci z wazeliną, oby się nie pośliznął bo nie będzie z kim się przemawiać, choć tych nicków to ma ogromnie dużo.

e2rds

Ale "Wódz" leci z wazeliną, oby się nie pośliznął bo nie będzie z kim się przemawiać, choć tych nicków to ma ogromnie dużo.

e2rds

Ale Wódz leci z wazeliną, oby się nie pośliznął bo nie będzie z kim się droczyć, choć tych nicków to ma ogromnie dużo.

e2rds

Ale "Wódz" leci z wazeliną, oby się nie pośliznął bo nie będzie z kim się droczyć, choć tych nicków to ma ogromnie dużo.

e2rds

Ale "Wódz" leci z kadzeniem i wazeliną, oby się nie pośliznął bo nie będzie z kin się droczyć, choć tych nicków to ma ogromnie dużo.

~Olo

Mieszkańcy powinni się wypowiedzieć czy chcą wycinki lasów na fanaberie pomazańca kaczego

~Wert

Już fabrykę maseczek postawił żeby dzban polski mógł się lansować.
Pojechał dzban do Japonii i siary narobił.A te dwa uśmiechnięte będą rozliczone ze swoich chorych pomysłów.Zabiora du.. y w troki i pojada w pisdu z miasta a nam syf zostawia.
Miasto się wyludnia,starych więcej jak połowa a ten będzie lasvwyconal i szczerzy się do kamer.

e2rds

~he hee rżący, ty tylko rybie flaki jesz to co możesz wiedzieć o rybnych kotletach lub rybie w galarecie, a zapomniałem, rżące kopytne to jeszcze trawę i siano żrą.