Posłowie zagłosowali na TAK. Stalowa Wola bliżej nowych inwestycji

Image

14 lipca br., poprzez aklamację Rada Miejska przyjęła rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Była to uchwała zgody i patrzenia w jednym kierunku. W piątek 23 lipca posłowie na Wiejskiej również dali zielone światło.

Ustawa jest mocno krytykowana i budzi kontrowersje. Dość wspomnieć, że Sejm poparł ją, ale przeciw było aż 202 posłów (KO: 125, Lewica: 45, KP: 21, Konfederacja: 5, Polska2050: 6, niezrzeszeni: 2), wstrzymało się: 6).

Zadowolenia nie kryje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

- Dzieje się historia! Sejm RP przyjął ustawę dającą nowe życie Stalowej Woli przez zgodę na utworzenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego dedykowanego dla nowoczesnych technologii oraz innowacji. Dziękuję 241 Posłom, którzy zagłosowali za ustawą, która została poparta przez Radę Miejską ponad wszelkimi podziałami politycznymi w Stalowej Woli- czytamy na fb prezydenta naszego miasta.

Jak się nie trudno domyśleć, w Senacie może nie być już tak różowo, ale ustawa wówczas trafi ponownie do Sejmu i będzie zatwierdzona.

Więcej na ten temat: TUTAJ.

- Historia dzieje się na naszych oczach i przy naszym udziale. Przyjęcie dziś przez Sejm RP rządowej ustawy o specjalnym przeznaczeniu gruntów leśnych i umożliwienie inwestycji gospodarczych na tych terenach to epokowe, historyczne decyzje!! Blisko 1000 ha przy strefie ekonomicznej w Stalowej Woli będzie przeznaczone pod inwestycje dające miejsca pracy i zapewniające rozwój nie tylko Stalowej Woli ale całego regionu. To w praktyce realizacja rządowego programu Polski Ład. Programu który ma na celu podniesienie jakości życia w naszym kraju. Strategiczne inwestycje gospodarcze w ramach Polskiego Ładu będą miały miejsce w Stalowej Woli!! Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tę rządową inicjatywę!! Ważne też, że te przepisy w pełni zabezpieczają sprawy lasów. Na ich podstawie nastąpi zamiana tych działek na inne których wartość ekologiczna i leśna będzie taka sama. Lasy Państwowe za te działki otrzymają teren na którym będzie prowadzona działalność leśna. Także kwestie środowiskowe, ekologiczne! są uwzględnione. To bardzo istotne. Dziękuję Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za ogromną aktywność w tym temacie, też rozmowy w Sejmie RP. Wieloletnie zabiegi władz Stalowej Woli dzięki jego staraniom właśnie się ziszczają. Dziękuję Radzie MIEJSKIEJ w Stalowej Woli za przyjęcie przez aklamacje rezolucji popierającej działania rządu. Ta stalowowolska ponad partyjna zgoda była ważnym argumentem w sejmowych dyskusjach. Po 85 latach od decyzji o budowie Centralnego Okręgu Przemysłowego dziś zapadła inna, której znaczenie jest równie istotne. Stalowa Wola wchodzi na kolejny, wyższy poziom rozwoju!! P. S. Oczywiście głosowałem ZA przyjęciem ustawy- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~EDI

CHROŃMY WSZYSTKO CO SIĘ DA SZCZEGÓLNIE ZAŚ DRZEWA PŁUCA ŚWIATA !!!!
CHROŃMY SIĘ OD TYCH KTÓRZY W IMIĘ RZEKOMEGO NASZEGO DOBRA NISZCZĄ NIE TYLKO NAS ALE OTACZAJĄCĄ PRZYRODĘ W IMIĘ TZW WARTOŚCI CZYTAJ JEJ BRAKU OCKNIJ SIĘ WRESZCIE POLKO POLAKU
NIE KUPUJ PAPKI KTÓRĄ PODAJĄ I W IMIĘ NASZEGO RZEKOMEGO DOBRA NAS ZABIJAJĄ !!!
O JEDNO WAS PROSIMY NIE WYCINAJCIE DRZEW TO NASZA KREW!!!
KARMA WAS ROZLICZY NIE BĄDŹCIE TAK DZICY!!!
TO NIE REWITALIZACJA TYLKO DEWASTACJA!!!
Z KARMĄ I NATURĄ NIE WYGRA NIKT ONA ZAWSZE BYŁA JEST I BEDZIE GÓRĄ !!!!
KIMKOLWIEK JESTEŚ CZŁOWIECZE MARNY
PYŁKU NA WIERZE
ROBAKU MARNY
JESTEŚ Z NATURY
CZŁEKU PONURY
BO JESTEŚ Z NIEJ
I NIC NIE ZNACZYSZ!!!
CHOĆ PONAD BOGA PYCHA TWA!!!
A POTEM TRWOGA RĘCE DO BOGA !!!
PYŁKU NA WIERZE
ROBAKU MARNY!!!
OBY TYLKO TAK NIE BYŁO ŻEBY SIĘ WYCINAŁO,TRUŁO I BEZKARNIE ŻYŁO
I JEST ODPOWIEDŹ N/P DLACZEGO STĄD UCIEKAJĄ BO DOŚĆ JUŻ DEWASTACJI I TRUCIA MAJĄ!!!
SPRAWIEDLIWOŚĆ ZATRYUMFUJE A MIŁOSIERDZIA NIE BĘDZIE ZBÓJE JEDYNA DLA WAS DROGA TO CZERWONA KARTKA OD NAS I OD BOGA!!!

~He he

Kozaczek w necie a pi.. w świecie to erddesik mocny tylko zza komputera. Niedowartościowany sflaczały kapeć.

~EDI

KARMA JUŻ POWRACA TRĄBY ,POWODZIE OSUWISKA DALEJ TNIJCIE ,TRUJCIE DEGRADUJCIE NA PEWNO NIE UJDZIE WAM TO PŁAZEM !!!TYLKO KTO DAŁ WAM PRAWO DO TEGO ŻEBY KUPCZYĆ NASZYM ZDROWIEM I ŻYCIEM POD POZOREM RZEKOMEGO NASZEGO DOBRA CZYTAJ TECHNOLOGII NIEPRZYJAZNYCH ŚRODOWISKU I LUDZIOM ZAGŁĘBIE ALUMINIOWE W IMIĘ OBCEGO KAPITAŁU JESTEŚ NIEWOLNIKIEM WE WŁASNYM KRAJU !!!

~opolo

pie.....li usmiechy jak do reklamy akcji zniwnej w Zwiazku Radzieckim - dwa budrysy z lewymi recami ale z wrodzonym sprytem i chytrymi galami dobrze wyczuli gdzie sa latwe konfitury...

e2rds

~He he, z rżącym głąbem, cyt: " nie wiesz z kim piszesz", a w zasadzie to produktem przemiany materii przewodu pokarmowego.

~drobny81

Ostatnio Pan Prezes MZK mówił o spalarni. Jak myślicie, gdzie będzie ulokowana?

~jasio

co toza spaslaki na tych fotach

las

Osa- to wycięcie lasu 2*5 km to jest 1000 ha.Obudż się bo jesteś tępa bo wszędzie tną na potęge 20 razy więcej jak za PO .

~Szok

Donek wypuścili z jamy Palikoty ;-)

~ola

@polo - a co stoi na przeszkodzie teraz gdy rośnie las by miasto się rozwijało? Pokaż tych inwestorów, którzy w kolejce po tereny inwestycyjne czekają u Nadbereżnego(przecież tak mówią na mieście, że LN specjalnie przeniósł się do dyr. Huty by mieli bliżej!) Dlaczego nawijasz makaron na uszy o mitycznym rozwoju miasta skoro ten twój wódz potrafił pięknie go zadłużyć. Nic poza tym. Z przyzwoitości powinieneś wyjaśnić dlaczego nie pracują ludzie w fabryce maseczek którą ten lanser, narcyz szumnie otwierał wespół z PAD w maju 2020 roku? Powiedz także ile jeszcze jest wolnych terenów po byłej hsw na których można realizować inwestycje? Was łaskocze propaganda sukcesu i szukacie jej na siłę, za cenę zniszczenia ekosystemu byle tylko zaistnieć z czymś nowym. Nie ważne, że po was będą tylko pnie drzew i piasek. Sprzedacie ludziom informację, że przyczyną zastoju i upadku miasta jest ... rosnący spokojnie las.

~Allo

Ola To widzę że ty masz dostęp do planów strategi i wiesz wszystko co i jak hehe

~Juzek

@polo
Masz rację,opozycja dała d...y

~Lolo

OLA !
BRAWO ! PUNKTOWAC LANSEROW !

~Lolo

OLA !
BRAWO ! PUNKTOWAC LANSEROW !

~Lolo

OLA !
BRAWO ! PUNKTOWAC LANSEROW !

~ladislaw

oj taczki chyba sie szykuja niedlugo bo i koncepcji brak i zaczyna sie uprawianie demagogii i lansowanie zupelnie paranoidalnych teorii jakoby te resztki przetrzebionego przez rzadzacych bolszewikow lasu stanowily glowna zapore w rozwoju dobrobytu i socjalizmu..dramat..

~tola

Jeden z tych wielkich i ważnych nie miał kompetencji by przejść prosty jak kota ogon test by zostać urzędnikiem a tu nagle jawi się nam niczym Nikodem Dyzma. Bardzo dziwny to kraj gdzie niekompetencja i służalczość jest ponad przyzwoitością! Tadeusz Dołęga Mostowicz był jasnowidzem, prorokiem czy może jednym i drugim?

manukun

@polo
Przecież rezolucja przegłosowan przez aklamację. Może warto zainteresować się bieżącymi sprawami miasta, a nie tylko ujadać na opozycję

~He he

Ty błaźnie nie wiesz z kim piszesz i co się dzieje erdees.

~Marek

Te 2 duże n.s. wypełniają cały kadr.

e2rds

~He he , co troszkę zmieniasz nicka jak przystało na tego z 70 nickami, widzisz gł.bie już kiedyś pisałem ci, że jesteś produktem przewodu pokarmowego i widocznie teraz dotarło do ciebie, że to k.pa i próbujesz mnie tak nazwać. Za późno gł.bie, a kup nie na nędznych gł.bie, nędzni to są tacy adwersarze jak ~He he, a k.pa to k.pa i tyle. Pozdrawiam"~He he" rżącego.

~xXx

To mnie każą segregowąć śmieci a sami niszczą środowisko naturalne głupio się przy tym śmiejąc

~Allk

Miłośnicy lasów może pojeździcie po okolicznych gminach od lat 90 nie ma pól tylko lasy rosną tam gdzie wasi protoplasci orali i siali teraz mieszkacie w mieście a chcecie mieszkać w lesie to wasi rodzice chcieli być nowocześni a wy chcecie być przasni to może powrócić do korzeni a nie narzekać Tylko jeszcze jeden paradoks bo jak chodzi o światopogląd jako lewactwo mówicie ze świat sie zmienia idzie na przód a tu chcecie się cofać. Trzeba sie zdecydowac czy lepszy sodomitami w lesie czy fabryce

~Polo

W poniedziałek powinna być konferencja PO i stalowowolska opozycja powinna PRZEPROSIĆ mieszkańców Stalowej Woli, że posłowie PO głosowali PRZECIWKO kluczowej dla rozwoju miasta ustawie.

~He he

Byłeś jesteś i będziesz nędzna kupą erdees

~Osa

Czekam, aż radni stalowowolscy z PO wytłumaczą nam dlaczego posłowie z PO głosowali przeciwko Stalowej Woli!!!

~Kum

Wspaniałe, że to przeszło, teraz Stalowa Wola ruszy do przodu!

~Maszynista

Jeśli trolle totalnej opozycji nie mają nic mądrego do napisania, powinni w końcu zamilknąć.
Mniej bedzie śmierdzieć.

~mama

głupiej fabryki maseczek nie mogli uruchomic a tu chcą wskrzesac COP? niepowazne

~Jaga

Tłuste koty,tylko koty prxynajmniej mądre,a to dwa kołki pisowskie