Posłowie zagłosowali na TAK. Stalowa Wola bliżej nowych inwestycji

Image

14 lipca br., poprzez aklamację Rada Miejska przyjęła rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Była to uchwała zgody i patrzenia w jednym kierunku. W piątek 23 lipca posłowie na Wiejskiej również dali zielone światło.

Ustawa jest mocno krytykowana i budzi kontrowersje. Dość wspomnieć, że Sejm poparł ją, ale przeciw było aż 202 posłów (KO: 125, Lewica: 45, KP: 21, Konfederacja: 5, Polska2050: 6, niezrzeszeni: 2), wstrzymało się: 6).

Zadowolenia nie kryje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

- Dzieje się historia! Sejm RP przyjął ustawę dającą nowe życie Stalowej Woli przez zgodę na utworzenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego dedykowanego dla nowoczesnych technologii oraz innowacji. Dziękuję 241 Posłom, którzy zagłosowali za ustawą, która została poparta przez Radę Miejską ponad wszelkimi podziałami politycznymi w Stalowej Woli- czytamy na fb prezydenta naszego miasta.

Jak się nie trudno domyśleć, w Senacie może nie być już tak różowo, ale ustawa wówczas trafi ponownie do Sejmu i będzie zatwierdzona.

Więcej na ten temat: TUTAJ.

- Historia dzieje się na naszych oczach i przy naszym udziale. Przyjęcie dziś przez Sejm RP rządowej ustawy o specjalnym przeznaczeniu gruntów leśnych i umożliwienie inwestycji gospodarczych na tych terenach to epokowe, historyczne decyzje!! Blisko 1000 ha przy strefie ekonomicznej w Stalowej Woli będzie przeznaczone pod inwestycje dające miejsca pracy i zapewniające rozwój nie tylko Stalowej Woli ale całego regionu. To w praktyce realizacja rządowego programu Polski Ład. Programu który ma na celu podniesienie jakości życia w naszym kraju. Strategiczne inwestycje gospodarcze w ramach Polskiego Ładu będą miały miejsce w Stalowej Woli!! Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tę rządową inicjatywę!! Ważne też, że te przepisy w pełni zabezpieczają sprawy lasów. Na ich podstawie nastąpi zamiana tych działek na inne których wartość ekologiczna i leśna będzie taka sama. Lasy Państwowe za te działki otrzymają teren na którym będzie prowadzona działalność leśna. Także kwestie środowiskowe, ekologiczne! są uwzględnione. To bardzo istotne. Dziękuję Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za ogromną aktywność w tym temacie, też rozmowy w Sejmie RP. Wieloletnie zabiegi władz Stalowej Woli dzięki jego staraniom właśnie się ziszczają. Dziękuję Radzie MIEJSKIEJ w Stalowej Woli za przyjęcie przez aklamacje rezolucji popierającej działania rządu. Ta stalowowolska ponad partyjna zgoda była ważnym argumentem w sejmowych dyskusjach. Po 85 latach od decyzji o budowie Centralnego Okręgu Przemysłowego dziś zapadła inna, której znaczenie jest równie istotne. Stalowa Wola wchodzi na kolejny, wyższy poziom rozwoju!! P. S. Oczywiście głosowałem ZA przyjęciem ustawy- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bongo

@e2rds, gdzie ty tu widzisz adwersarzy? To głos mieszkańców którym bokami wychodzą ci wątpliwej urody celebryci pchający swe facjaty do lansu z taką częstotliwością że aż człowieka mdli. Przy okazji plotą takie bzdury dla słabszych, że ręce opadają do samych obojczyków . Po prostu wstyd i obciach dla miasta. A z tej propagandy to będzie wielka k u p a . Prędzej mi tu kaktus wyrośnie smiech2

~wstyd

Tak oszołomie emerycie srasz do swojego gniazda a wiesz ,że dobry ptak nigdy nie sra do swego gniazda. A może nie wiesz o tym dlatego srasz mieszkańcom naszego miasta na głowy.

e2rds

Panie i Panowie adwersarze, nieładnie krytykować czyjś wygląd, możecie krytykować postępowanie, ale nie wygląd. Krytykowanie czyjegoś wyglądu również uwłacza krytykującemu, przecież nie wszyscy jesteście modelkami, lub modelami.

~BLI

Matko Boska jaki on ma wielki globus pewnie ma problem z kupieniem golfu!

~grześ

JESTEM ZA TYMI 1000 HA,TYLKO DLACZEGO KUDŁATY ZMARNOWAŁ 7 LAT PREZYDENTURY KŁAMIĄC O ROZWOJU,JAK STALOWA IDZIE W PRZEPAŚĆ-TO SŁOWA KUDŁATEGO.
DLACZEGO NAROBIŁ KRETYŃSKICH DŁUGÓW,ZA CO TE TERENY PRZYNAJMNIEJ W CZĘŚCI UZBROI,SKĄD WEŻMIE PIENIĄDZE NA ODKUPIENIE LASÓW SKARBOWI PAŃSTWA.
BANAŚ NAS WYZWOLI ,TYLKO BANAŚ.

~Jaca

No pewnie wytnijcie lasy wylejcie wszystko betonem a potem stójcie i patrzcie jak woda wszystko zalewa jak na zachodzie bo gdzie ma wsiąknąć a jeszcze później zgońcie na efekt cieplarniany

~Kajetan

No jak tych dwóch niewyjściowych asów się za to zabierze, to zostaniemy z wyharatanym lasem i jedną smutna huśtawką na kłedyt smiech2

~EDI

KARMA CZEKA NA PEWNO WAS MARNE LUDZIKI ROZLICZY!!!!
PODZIĘKUJEMY WAM OJ PODZIĘKUJEMY KARMA WAM PODZIĘKUJE NA PEWNO CZAS SĄDU

I SPRAWIEDLIWOŚCI JUŻ SIĘ ZACZĄŁ !!!
Z KARMĄ I NATURĄ NIE WYGRA NIKT ONA ZAWSZE BYŁA JEST I BEDZIE GÓRĄ !!!!
KIMKOLWIEK JESTEŚ CZŁOWIECZE MARNY
PYŁKU NA WIERZE
ROBAKU MARNY
JESTEŚ Z NATURY
CZŁEKU PONURY
BO JESTEŚ Z NIEJ
I NIC NIE ZNACZYSZ!!!
CHOĆ PONAD BOGA PYCHA TWA!!!
A POTEM TRWOGA RĘCE DO BOGA !!!
PYŁKU NA WIERZE
ROBAKU MARNY!!!
NIE BĘDZIE TAK I NIE BYŁO ŻEBY SIĘ TRUŁO I BEZKARNIE ŻYŁO
WSZYSTKO TO DLA NAS DLA DOBRA NASZEGO !!!
WSZYSTKO PRZEZ ZASKOCZENIE TAJNE USTAWY TAJNE POSIEDZENIE!!!
1000ha JUŻ ZAPLANOWALI BEZ KONSULTACJI , REFERENDUM ZADECYDOWALI!!!
W IMIĘ JAKIEJ RACJI POZBAWIACIE NAS PRAWA DO SZEROKIEJ KONSULTACJI!!!
W IMIĘ MAMONY ŚWIAT ZOSTANIE ZNISZCZONY!!!
FUNDUJĄ NAM " ZDROWIE" -->ASTMĘ,ALERGIĘ,RAKA,BETONOWE PUSTYNIĘ
BEZ DRZEW, ZWIERZA, PTAKA!!!
I OTO ZAPŁATA ZA WYBORCZY GŁOS
PRZEZ ZASKOCZENIE KOLEJNY CIOS
DLA NASZEGO PSEUDO-DOBRA
W IMIĘ RACJI DECYDENTA
ON JUŻ ZAPOMNIAŁ KTO GO WYBRAŁ
ON JUŻ NIE PAMIĘTA
ON W IMIĘ MAMONY NISZCZY NASZE LASY
ZDROWIE ,ŻYCIE
I WMAWIA NAM FAŁSZ NA PEWNO SIĘ WYLECZYCIE
LECZ PO CO NAM BEDZIE ZATRUTA MAMONA:
DLA NIEWOLNIKA KTÓRY KONA!!!
ODDAĆ LEKARZOWI,NA LEKI,
TO WSZYSTKO!!!
O DECYDENCI O PSEUDO-DOBRODZIEJE NASZ JUŻ NIE KUPICIE
DLA NAS CENNIEJSZE JEST ZDOWIE ,LAS I ŻYCIE!!!
ŻADNA MAMONA NAS JUŻ NIE POKONA!!!
NIE MÓWCIE WIĘC NAM ,ŻE DOBRZE NAM ROBICIE!!!
NISZCZYCIE LASY ,ZDROWIE , ŻYCIE!!!

~Przemo RST

Wrócił Tusk na białym koniu niech wygra wybory z tą Bandą to odda Żydom , lepiej wyciąć

~zielony

W ramach działań ochrony środowiska Stalowa Wola wytnie 1000 ha lasów oraz wybetonuje dalsze podwórka.

~toż to szok

Róbcie screeny. To symbol.

~Love

Mordeczki uśmiechnięte... Nowy WAŁ zacząć czas. Kto za to zapłaci??? No wy debile co na pis głosują....... Wľadza robi sobie co chce ale NIE ZA SWOJE.....!!! Pożycza też nie za swoje.... A płacić będziemy wszyscy.... Generalnie to mam to w du. ie i ja płacić nie będę.... Ale reszta debili będzie płacić za błędy i nonszalancję gównianej władzy pisu.... PIS PRECZ.... WON....!

~ tylko ja

ale geby napompowane co ich tak rozdelo?

~EDI

PEŁNA MOBILIZACJA STOP WYCINCE LASÓW 1000ha I DALSZEJ DEWASTACJI STALOWEJ WOLI JEŚLI JAKIEŚ ZAKŁADY TO W STARYCH HALACH HSW PO PEŁNYM RAPORCIE ŚRODOWISKOWYM ,REFERENDUM,SZEROKICH KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH , NIE MA ZGODY I NIE BEDZIE NA WPROWADZANIE USTAW METODĄ FAKTÓW DOKONANYCH I NISZCZENIA LASÓW !!!

~Jola

Ale ten aborygen jest brzydki,wręcz ohydny i ten jego prosiaczy ryj

~srtsr

tak tylko praca bedzie dla przybyszow ze wschody umiech

~OKO

Stalowa Wola Jest to wola stalowa wola mieszkańców by budować nowoczesne zakłady np. na Jelni gdzie jest samosiejka brzozy i sosny przy chałdzie pyłu który powinien zniknąć

~toto

Chcę zapytać pana posła(wszak to on stanowi prawo dla nas!) a co się dzieje z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych? Czy ona(ustawa) już nie jest obowiązującym aktem prawnym będącym w zastosowaniu? Trudno nadążyć za zmianami bo niektóre są podejmowane późną nocą albo nawet nad ranem.

~Jarek

Stalowa wola bliżej betonowego regionu - w którym zamiar powietrzem produkowanym przez las będziemy oddychać aluminium !

Tak to jest jak psychopaci są przy władzy - zamiast szukać terenów nieużytków w okolicach 10-20 km od Stalowej to lepiej zniszczyć lasy !!

Lasy i drzewa nie rosną w kilka lat tylko dziesiątki lat !!

~Ewa

To wszystko przez imigrantów.

~Baltazar

@XYZ a to moja wina czy systemu???Bawię się ostanio na placu z dzieciakami.Gdy jedna patusia ,która ma 4 dzieci praca się nie skakała z facet pijaczkiem mówi cyt. złożyliśmy papiery na większe mieszkanie .No chyba nie na kredyt???Państwo daje to trza brać.I to jest właśnie ten typ ludzi .Dla mnie mogą chlać 24h jednak rząd nie powinien tego tolerować i utrzymać takich ludzi.

~XYZ

Mówisz że ludzi brakuje do pracy ale pod sklepem jest wielu pracujących inaczej .

~Ryk 12

Caly covid to fikcja a glupie ludzie sie zaszczepily

~Przemo RST

Co tu mówić totalny syf goni syf chołota wyrzuca śmieci nawet przez okna z bloków w domkach palą śmieciami . A tu się mówi o ochronie lasu . LASY koło Stalowej Woli palą się bardzo często to wina pseudo ekologów co zostawiają tony śmieci w lesie . Ale to wina PiS PO Kaczyńskiego czy Tuska nie tylko ciemniaka .

~Baltazar

Wy się nadajecie do rządzenia ,ale próżnią w słoiku.Ludzi brakuje w każdym zakładzie do pracy.W dalszym ciągu migrują .Już zrobiliście tu kilka kołchozów.Dalej chcecie wysyłku obywateli Stalowej Woli i okolicznych wiosek???Banda idi...

~EDI

LAS WAM PRZESZKADZA
JEST TAKIE STARE POWIEDZENIE :
ZŁEJ BALETNICY PRZESZKADZA RĄBEK U SPÓDNICY
GDZIE NASZE NIEZBYWALNE PRAWO DO REFERENDUM
KONSULTACJI SPOŁECZNYCH NIE STAWIANIA METODĄ FAKTÓW DOKONANYCH NASZEGO ZDROWIA I ŻYCIA
A WIĘC LASÓW I EKOSYSTEMU OCHRONNY OD DEGRADACJI ŚRODOWISKA PRZEZ PRZEMYSŁOWYCH TRUCICIELI W TYM SPOTĘGOWANE ZAGŁĘBIE ALUMINIOWE ,SPALARNIA ŚMIECI I DALSZE PLANY WYNISZCZENIA LASÓW A TYM SAMYM NAS ILE PUSTYCH HAL PRODUKCYJNYCH POZOSTAJE WOLNYCH NA TERENIE HSW ???!!!
TYLKO TRZA CHCIEĆ NIE BUDOWAĆ KOLEJNYCH SPALARNI, ALUMINIAKÓW , TRUĆ I NISZCZYĆ LASÓW, WYBORCÓW ,POLEK I POLAKÓW!!!

e2rds

~He he, widzisz, taki idiota jak ty potrafi na każdemu chcieć ubliżyć, ale, że to idiota to nie należy tym się przejmować i aby wykazać twoje wartości to zacytuję twoje mądrości:
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.
Za to otrzymałeś miano hieny cmentarnej i kanalii i taki głąb ma to jak w banku.
12 Czerwca 2021 06:14:11~He he
Ty się martw erdssik o swojego małego krzywego kikuta
14 Czerwca 2021 21:32:06~He he
Gdzie masz swojego kikuta błaźnie erdeesie ,chodź na solo
Za to otrzymałeś zaszczytną nazwę "krzywy niemyty kikuci łeb"
30 Czerwca 2021 20:15:49~He he
Erddes capku nie wypowiadaj się
A za to twierdzę, że ten swój łeb masz uszyty z tego materiału co capy pod brzuchem noszą i dlatego jesteś taki głupi i co ja mam takiemu idiocie tłumaczyć, i tak nie zrozumie. Pozdrawiam.

~No co wy

Teraz macie gamonie to co wybraliście. Przypomnę, że stalowa w większości głosowała na PiS. Niekompetencja i służalczość wobec władzy centralnej w cenie. Obaj panowie w życiu nie pracowali poza politycznymi stoleczkami. Druga lektura dla wszystkich mieszkańców - Kariera Nikodema Dyzmy.

~EDI

LICZYCIE SIĘ WYŁĄCZNIE ZE SOBĄ SAMI NIE Z MAMI WYBORCAMI !!!
Z NASZYM ZDROWIEM
Z LASEM NASZYM I ŻYCIEM
DLACZEGO NIE MAMY KONSTYTUCYJNEGO LUDZKIEGO PRAWA DO REFERENDUM
I SZEROKICH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH KTO DAŁ WAM PRAWO DO JEGO ŁAMANIA ???

~EDI

OSZOŁOMY DECYDENCI I PSEUDO RODACY CHORZY NA DEWASTACJĘ
MACIE PALNY 1000ha LASÓW WYCINAĆ
W IMIĘ OBCEJ ZARAZY KTÓRA I TAK NAS JUŻ TRUJE
ALUMINIOWE ZAGŁĘBIE W ROZKWICIE CZYTAJ :
KTO ŻYW NIECH STĄD IDZIE RATUJE SWOJE ZDROWIE I ŻYCIE!!!
GDZIE CZŁOWIEK I LASY PRZYRODA CZYSTE POWIETRZE I WODA
TO SIĘ JUŻ NIE LICZY DAL BARBARZYŃCÓW I DZICZY!!!
PRZECIEŻ DECYDENCI WYJADĄ GDZIE ZECHCĄ
A NAS JAK ROBAKI ZOSTAWIĄ ROZDEPCZĄ
JAK NAWÓZ HISTORII I MIĘSO ARMATNIE
ZATRUJĄ STOPNIOWO I ZUTYLIZUJĄ !!!
JEST SZANSA JEDYNA DO BOJU RODACY
O PRAWO DO ZDROWIA I GODNEGO ŻYCIA
BÓDŹMY SIĘ RODACY!!!