Pożary lasów i traw. Coraz więcej zbieraczy darów lasu zaprósza ogień

Image

Latem bardzo wielu z nas odwiedza lasy. Rozpoczął się sezon na jagody, borówki, pojawiają się pierwsze grzyby. Nie wszyscy w lesie zachowują się tak, jak powinni. Palenie ognisk, papierosów, rzucanie szklanych butelek to prosta droga do pożaru. Suche trawy na łąkach to też doskonała pożywka dla ognia. Bądźmy więc ostrożni i czujni. W płomieniach ginie nie tylko flora, ale i fauna.

W czwartek 22 lipca około godz. 16:40 doszło do pożaru lasu pomiędzy Obojną a Kotową Wolą.

- Gdy dojechaliśmy na miejscu działał już zastęp z OSP Kotowa Wola. Na szczęście pożar szybko udało się ugasić. Spaleniu uległo około 2 arów poszycia leśnego. Następnie oba zastępy, zostały przekierowane do następnego pożaru między Kępiem Zaleszańskim a Kotową Wolą, gdzie z informacji wynikało, że palą się trawy. Po dojechaniu na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone i niezwłocznie przystąpiono do gaszenia pożaru za pomocą szybkiego natarcia. Spaleniu uległo kilka arów traw- relacjonują strażacy z OSP Turbia.

W akcji brały udział:

- KSRG OSP Kotowa Wola GBA Star-Man

- KSRG OSP Turbia Star 266

Zdjęcia: OSP Turbia
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~Mieszkaniec, nie myślałem, że tutaj tego tępaka znajdę. A takim niewolnikiem by palić papierosy to nie jestem i idiotą by to komuś przypisywać też. Pozdrawiam.

e2rds

Wódz vel pseudointeligent, co w tym tygodniu ze swoich "mądrości" wymyślisz, może jakiś nowy nick zamiast "~Erdees", postaraj się, i jak minęła nocka, mogłeś spać, czy znów męczyły cię sny.

e2rds

~Erdees, jeszcze jedno, czy znudziły ci się nicki Men, He he, Twój Men Boy, Darek, kochanek, Babcia, Heniek, że tego nowego wymyśliłeś "krzywy niemyty kikuci łbie"

e2rds

~Erdees, hahaha, nie wiedziałem, że jeszcze takie durnie żyją co do tego się przyznają, oj ~Erdees,~Erdees, czemuś ty taki głupi, co prawda wolno ci takim być, ale czemu się z tym obnosisz.

~Erdees

Ja się boje wyjść do ludzi bo jestem tylko kozakiem zza komputera .Nie mam swojego życia a więc siedzę cały czas w domu. Po za tym bardzo lubię chłopów i od tylca.

~Mieszkaniec

To erdeesik siedzi w tych krzewach i pali papierosy

krysz

palenie papierosa w lesie to patologia, taki człowiek nie powinien mieć prawa tam wchodzić

~Lokomotiv

Pierw podpalają później gaszą i kasa jest

~jasio

nie lepiej zalozyc jakies łormo lop łodziały sygnalistuf

wyborca

Zwiększyć grzywnę x10 i więcej kamer.