Sprawca wypadku pod Jamicą już na Montelupich. Sprawca zostaje w areszcie!

Image

Grzegorz G. 3 lipca br. spowodował wypadek, w którym śmierć ponieśli rodzice trójki małych chłopców. 2,5- letni Sebastian, który podróżował z mamą i tatą przeżył. Teraz prawnik 37- latka domaga się, by jego klient wyszedł z aresztu.

Grzegorz G. podczas wypadku doznał obrażeń w obrębie jamy brzusznej i przeszedł zabieg chirurgiczny. Jego stan zdrowia był na tyle dobry, że zdecydowano się na przewiezienie go do Krakowa do Aresztu Śledczego przy ul. Montelupich. Miało to miejsce wieczorem we wtorek. Sprawca wypadku został aresztowany na 3 miesiące. Zarzuty usłyszał 5 lipca, jeszcze w stalowowolskim szpitalu. Prokuratura oskarżyła go o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że Grzegorz G. nie przyznał się do winy i odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Prokuratura chciałaby „dorzucić” kolejny zarzut: spowodowanie obrażeń ciała małego Sebastianka.

Obrońca 37- latka złożył już zażalenie od postanowienia Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu i domaga się wypuszczenia swojego klienta na wolność. Decyzja o ewentualnym przyjęciu lub odrzuceniu zażalenia zostanie podjęta 22 lipca przez sąd w Tarnobrzegu.

Przypomnijmy: 37- letni Grzegorz G. poruszający się Audi S7, podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej, zderzył się z jadącym z naprzeciwka Audi A4. Mężczyzna w chwili wypadku był pijany (miał około 1,5 promila w wydychanym powietrzu) i jechał z prędkością co najmniej 120 km/h. W wypadku zginęło małżeństwo z Przędzela (powiat niżański): 37- letnia Marzena K. i 39- letni Mariusz K. Osierocili trójkę dzieci: 2,5- letniego Sebastiana, który jechał z nimi w samochodzie, jak również jego starszych braci: 9- letniego Norberta i 10- letniego Artura.

Przestępstwo z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Aktualizacja 22.07.2021: Sąd podtrzymał decyzję. Sprawca pozostaje w areszcie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Roko

Czy to prawda ze mamusia pracuje w sądzie w Tarnobrzegu? Ponoć sędzina

~rstsr

przywrocic kare stryczka dla takich jeszcze bedzie sie karmil za moje

~Pinki

Dla takich zabójców to maksymalny wymiar kary ciasna cela chleb i woda tylko

~Wert

Za rok dwa będzie na wolności, zobaczycie

daniell

Pod jaką Jamnicą - przecież ten wypadek miał miejsce na terenie Stalowej Woli / na zakręcie przy wysypisku śmieci / do Jamnicy od tego miejsca jest około 10 km.

~2x25

Widzę, że adwokat poinformował rodzinkę oskarżonego pijaka, by nie nie wypisywała w necie obraźliwych dla ofiar tekstów. Nikt nie jest anonimowy w necie. Alkoholik powinien dostać przepadek mienia i wyrok za zabójstwo z zamiarem ewentualnym jak chce mój ulubieniec Minister Ziobro

~Gość

A co z uprawnieniami pisali ze nie miał a teraz już cisza ??

~Do Allah

Głupcze, za nim ten morderca który zabił dwie niewinne osoby powinien wisieć na szubienicy, powinni powiesić ciebie za nadzwyczajną głupotę!!!

~Allah

Dla obrońcy kula i dla niego prosto w łeb głupi

~Allah

Jak wyjdzie to powinien ktoś to sprzątać osobiście i wydać wyrok jak sad zmieni zdanie a myślę że wcześniej czy później dojdzie do tego

~Allah

Po co dla takiego ciecia wogole przysługuje obrabca tu jedynie sąd potrzebny żeby dac wyrok 25 lat a nie zabójcy jeszcze adwokat przysługuje temu obrońcy wybić całą rodzinę koz2 zrozumie wtedy

~a3wo

obrońca robi to za co mu ten bydlak płaci. Nie ma opcji zeby wyszedł. Wypadek śmiertelny + pijak za kółkiem

~Ola

Jeżeli teraz go wypuszcza to tylko po to aby opuścił Polskę

daniell

Jeszcze raz piszę jak to będzie się działo - dlaczego na Montelupich? Nie myślcie sobie że jest w więzieniu i siedzi w celi - jest w szpitalu więziennym i czeka na komisję lekarską, która podejmie decyzję o dalszym leczeniu w warunkach wolnościowych - powinni zamknąć go, za to co zrobił, w najcięższym więzieniu w Polsce, w celi z pedofilami aby mu dupę przekalibrowali ????

~ErEsTe

Jak można w ogóle bronić tego zwyrodnialca ! Co za cham podjął się tego !

~Eric

Osadzeni będą wiedzieć co zrobić z tym śmieciem ludzkim...

~kappa

Emocje,emocje. Pomyślcie tylko jaki sędzia podjąłby decyzję o wypuszczeniu na wolność sprawcy? wniosek obrońcy? Taktyczna zagrywka z wiadomym od początku wynikiem. Tak ci ludzie kroją klientów z kasy. Gwintowanie sprawcy w ZK to chyba ktoś kto to pisze ostatnio oglądał bajki z mchu i paproci. Nie ma najmniejszych szans,żeby tu coś załatwić. Sprawa jest oczywista, brakuje tylko sądu w stylu amerykańskim,szybka rozprawa i pomnożenie wyroków za czyny tak by gość nie wyszedł już na wolność.

~Mój login

Ta sprawa to egzamin dla polskiego wymiaru sprawiedliwości .

krysz

daniell, a co ma do tego dobry adwokat, sąd jest od tego

krysz

Pepsi, mam kolegę adwokata i powiedział że on nie podjąłby się obrony za żadne pieniądze. Niech sobie bierze z urzędu.

daniell

Wiecie po co został aresztowany i wysłany na Montelupich do Krakowa? Bo tam jest szpital więzienny - posiedzi kilka dni - stanie na komisję lekarską, która stwierdzi że nie może przebywać w warunkach więziennych i musi być leczony na wolności i wyjdzie na wolność - ze względu na stan zdrowia, sprawa będzie się ciągnęła w nieskończoność - ma dobrego obrońcę, wie co robi

~Come back

No to grzesiaczek będzie gwintowany 3 razy w nocy ????

~Ana

Dzieci ,wielkość tak wielka ze nie niezrozumiana dla dorosłych , uczmy się od nich ....czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał...pochylmy się posluchajmy swoich dzieci w nich jest nasza przyszłość...bezinteresownosc, dobroć, otwartość i bezwzgledna miłość...potępiać ale i tłumaczyć, chwalić A za razem motywować., kto pierwszy ten lepszy kto drugi tego Bozia lubi ... wspólnota buduje jednostka rujnuje ..

~Ana

Kto zawinił? rodzice mordercy , wychowanie to główna przyczyna tragedii, przyzolenie na wszystko , zero empatii, brak miłości , rozmowy , praca i praca ..Ten dramat zostanie w mojej głowie do końca moich dni , Mam 3 dzieci które wmawiają setki razy w ciagu dnia słowo Mama Tata ...co wieczor idąc spać myślę o tych osieroconych dzieciach..... łkam....gdzie zasady ? Gdzie honor ? Gdzie ? Człowieczeństwo ? Nie ...wirus ? Więc co ? Bo w sprawiedliwość już wątpię...

Pepsi

Co Wam obrońca zawinił? Każdy ma prawo do obrońcy nawet największy zwyrodnialec i to chyba oczywiste, że obrońca występuje w interesie oskarżonego.

~Tbg

Pierdo... y obronca zabójcy

~Poręby

Do Korki
Poszlo więcej malpek
Bo z Zamojskiego zoo jeszcze pozyczali haha ????????
Znając zycie to sie będą odwolywac..
Tylko czego sie nie przyznaje do winy ?? skoro wszystko na niego wskazuje ??
Pewnie adwokacik tak kazal jemu gadać..
25 lub dożywocie i potężne odszkodowanie dla dzieci oraz opiekunow dzieci To wyrok bylby w miare.. Choc wiadomo Zycia nie wrócą

~OTUŁA

Nasze sądy to stan umysłu, jak masz kasę to wszystko da się załatwić. Sprawiedliwość jest dla bogatych, a zwykły szary człowiek w sądzie się nie liczy. Mam nadzieję że PIS nie cofnie się w reformie sądownictwa.

~Wwwwwwww

Temida jest niewidoma wiec I wyroki takie, szkoda ze oni tylko zgineli a pijak zostal!!!!!
Powinien té dzieci teraz dostac na wychowanie z rygorem na juz czy chory czy nie!! Niech Co dziennie patrzy na té dzieci I sie meczy do bolú!!!!

REPUBLIKABANASI

do mamy i taty ......
P Tusk, kmiotki