Jak wybrać odpowiedni hełm do piaskowania?

Image

Odpowiedź na pytanie "Jak wybrać odpowiedni hełm do piaskowania?", to rzecz jasna odpowiedź po części dość złożona, bo w tym konkretnym przypadku masa też ma kluczowe znaczenie. Jednym słowem coś zbyt masywnego to też i większy wysiłek podczas trwania tej trudnej pracy, która polega na systematycznym usuwaniu lakieru z blachy lub z elementów ze znacznie grubszej stali.

Wizjer

Hełm do piaskowania posiada wizjer i to właśnie dzięki niemu osoba piaskująca doskonale widzi efekty własnej pracy. Mowa tu dokładnie o tym, że wizjer ten jest jednym z kluczowych elementów, dzięki niemu dokładnie widać co się robi i co równie istotne chroni on oczy, czyli operatora piaskarki przed kalectwem. Wiele znaczy też i to, że taki hełm posiada też specjalne i dość grube elementy gumowe chroniące szyję przed odchylonym strumieniem korundowego piasku.

Tego typu detale są bardzo ważnymi, bo w stu procentach chronią nas przed oszpeceniem, ale sam wizjer nie może zostać poddanym działaniu piasku zbyt często. Nawarstwiające się te drobne uszkodzenia obniżają jego przejrzystość i to znacząco i dlatego też warto go chronić, bo tego typu markowy hełm jest opcją dość drogą i chyba ważniejszą od całej reszty stroju ochronnego.

Wygoda użytkowania

Jeśli chodzi o hełm do piaskowania, to wygoda użytkowania jest bardzo ważnym parametrem, bo te masywne i spore nie są najlepszymi. Kluczowe znaczenie ma tu także ta wielkość wizjera, czyli musi być on dostatecznie rozległym i na dokładkę przejrzystym. Parametry te niestety musi spełniać i co równie istotne nie może on utrudniać pracy.

Problem tkwi w tym, że sama łatwość pracy nie zawsze przekłada się na tę wzorową ochronę, o tym trzeba pamiętać i o samej piaskarce także. Istnieją różne ich typy, czyli są te małe w gabarytach przypominające niewielką betoniarkę zasilaną z typowej domowej instalacji elektrycznej i wielkie jak cały garaż samochodowy na kilka aut.

Każdą taką piaskarkę zasila kompresor i to ten odpowiednio dobrany do typu danej piaskarki. Często są to sprzęty dość drogie i co równie istotne nie łatwo się takowe zastępuje nowymi. Dlatego też trzeba przestrzegać instrukcji dotyczącą ich eksploatacji, bo to bardzo ważna sprawa.

Wykonanie hełmu do piaskowania

Nie zadziwiające jest to, że hełmy do piaskowania w czasach obecnych wytwarza się na wielkich liniach produkcyjnych z tych powszechnie dostępnych tworzyw sztucznych, choćby takich jak guma. Z wielkiej rolki takiej gumy maszyny wycinają odpowiednie kształty i to tak by tych odpadów było, jak najmniej. Podobnie jest z innymi elementami z tworzywa.

Na taki hełm składa się ich kilka i najczęściej w czasach obecnych te gotowe hełmy składają ludzie, czyli to ludzie przykręcają wizjer do całej reszty i to tylko dlatego, że robotom brakuje jeszcze zręczności. Cena takiego hełmu zależy od producenta i od tego jakie materiały w jego produkcji zastosowano. Ważnym jest też i to, że jest on raczej opcją na wiele lat, czyli nie kupuje się takowego tylko na ten jeden sezon letni, bo może on się nie zużyć nawet przez ponad dekadę.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.contracor.com.pl/helmy-comfort.php

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =