W jaki sposób agencja pracy tymczasowej pomaga znaleźć pracowników?

Image

Agencje pracy tymczasowej cieszyły się dużą popularnością na przełomie XX i XXI wieku. Po 2000 roku zaczęło się ich pojawiać coraz więcej na rynku. Nasi rodacy chętnie korzystali z usług takich agencji. A jak to wygląda w obecnych czasach? Czy popularność agencji nadal jest tak samo duża? Warto się tego dowiedzieć. W jaki sposób agencja pracy tymczasowej pomaga znaleźć pracowników?

Dla pracownika

W obecnych czasach sytuacja ma się podobnie. Nie wszystkie agencje pracy przetrwały od tamtych czasów, ale powstały nowe firmy, które mówiąc dosłownie, pośredniczą w znajdowaniu pracy. Osoby, które chcą znaleźć dla siebie zajęcie, mogą udać się do takiej agencji, wyrażając chęć zapisania się do nich. Uwaga!

Fakt, że ktoś zapisze się do nich na listę, nie oznacza wcale faktu, iż od razu znajdziemy zatrudnienie. Może się bowiem okazać, że akurat nie będą oni mieli nic takiego, co spełniałoby nasze oczekiwania. W takich agencjach znaleźć można ogłoszenia z różnych firm. Aczkolwiek nie oznacza to faktu, że każde przedsiębiorstwo ogłasza się przy pomocy takiej agencji pracy tymczasowej. Tak to mniej więcej wygląda z punktu widzenia pracownika, a jak sprawa ma się w drugą stronę?

Pomoc agencji

W jaki sposób agencja pracy tymczasowej pomaga znaleźć pracowników? Tak, coraz większa ilość przedsiębiorców zwraca się do agencji pracy o pomoc, jeżeli chodzi o zatrudnianie nowych pracowników. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dzięki temu sami nie muszą przejmować się procesem rekrutacyjnym. Pracodawca tylko przedstawia swoje oczekiwania wobec kandydatów, a agencje pracy tymczasowej urządzają za nich proces rekrutacji, przedstawiając finalny wynik.

Oczywiście, pracodawca na bieżąco informowany jest o wszystkim, aby wiedzieć, jak przebiega całościowy proces rekrutacji. W tym czasie, kiedy agencja pracy będzie przeprowadzać proces rekrutacji, sam pracodawca może zająć się innymi obowiązkami, jakie ma na ogół do wypełnienia. Zagraniczni pracodawcy podejmują współpracę, chociażby dlatego, że nie władają dobrze językiem polskim, dlatego zdają się na taką współpracę.

Zalety współpracy z agencją

Współpraca z agencją pracy tymczasowej nie należy do darmowych, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że jest opłacalna. Dzięki temu można m.in. oszczędzić dużo czasu. Do tego agencja dba o dopełnienie wszystkich formalności. Pracownicy — nawet jeżeli pochodzą zza granicy — są zatrudnieni w pełni legalnie. Jeżeli będzie trzeba, to pilnują oni tego, aby wszystkie formalności zostały w odpowiedni sposób dopełnione.

Warto więc pomyśleć o tym, jeżeli ktoś myśli o tym, aby zatrudnić pracowników (w szczególności, jeżeli chodzi o ich większą ilość), dzięki czemu nie będzie trzeba przejmować się procesem rekrutacyjnym. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, żeby przekazać szczegółowo wytyczne, jakie oczekujemy wobec przyszłych pracowników, aby nie doszło do jakichkolwiek niejasności.

Tylko dzięki temu będziemy mieli pewność, że trafią do nas osoby nastawione na wykonywanie codziennych, powierzonych im obowiązków.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/blog/czym-jest-i-w-czym-moze-pomoc-agencja-pracy-tymczasowej

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =