Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

Image

Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące w areszcie, spędzą dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o rozbój. Sprawcy, w założonych na głowach kominiarkach, wdarli się na prywatną posesję, zaatakowali domowników i zabrali 230 złotych. Policjanci zatrzymali sprawców. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

W niedzielę w nocy, tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mieszkańców Grębowa i kradzieży pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni, wykorzystując uchylone okno, weszli do domu jednorodzinnego i zaatakowali śpiącego w łóżku mężczyznę. Hałas i krzyki napadniętego 21 - latka, usłyszała jego matka i próbowała pomóc synowi. Jeden z napastników odepchnął kobietę, a ta upadła na podłogę.

Podczas szarpaniny, 56-latka i jej syn zerwali mężczyznom założone kominiarki. Zdemaskowani i zaskoczeni przestępcy, uciekli z domu zabierając pokrzywdzonym 230 złotych. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani policjanci i służby medyczne. Kobieta i jej syn trafili do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli ślady, ustalili rysopisy napastników i rozpoczęli ich poszukiwania. Po dwóch godzinach sprawcy rozboju zostali zatrzymani.

Okazali się nimi mieszkańcy Grębowa w wieku 21 lat. Policjanci przesłuchali sprawców i przedstawili im zarzuty popełnienia przestępstwa. Jeden z 21-latków był już w przeszłości notowany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kominiarki.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora, i stosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje:

art. 280§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Komentator

5 minut "roboty", a potem spokojne życie 5-12 lat na koszt podatników. A ućciwy człek 40-50 lat tyra na głodową emeryturę. Pozdrawiam podatników. Przywrócić obozy pracy.

~mad-dog

był taki film " gang który nie umiał strzelać" polecam !, byli tam przestępcy tego samego pokroju

~Rydzyk

Zgrzeszyli no zgrzeszyli a kto nie ma pokus niech się pokaże

~Allo

Gang Olsena w akcji

~nick

Tak to jest pracowac sie nie chce tylko latwizna w glowie dzieki Bogu nikogo nie zabili dzicz i patologia

~Nosze

Dokładnie mama i tata, w obu przypadkach powinna być czapa

~Johnny

Nie wyżywajcie sie oni sa chorzy co naoadli na schizofrebie

~Mama I tata

Aha do 12 lat wiezienia? Za napad. Za wypadek ktory ostatnio mial miejsce w jamnicy gdzie zginelo mlode malzenstwo tez grozi do 12 lat. Chyba cos jest nie tak

~QuQu

edek durniu nie podszywaj się pod jabara. On też jest z pisu i orłem nie jest tak samo jak ty, ale na swój jabarzy sposób smiech2

~No Tak

jabar ma rację ale już nie długo skończy się dojenie

~KIWI

Nie wiem czy państwo wiecie ale Polska przoduje w niechlubnym stosowaniu "aresztów", wyprzedzamy zdecydowanie wszystkie kraje Unii. Może to dowodzić słabości organów ścigania i w związku z tym stosowany jest nagminnie środek zapobiegawczy w tej postaci. Może to także świadczyć, że mentalnie zbliżamy się do panstw Wschodnich, tuż za granicą i dalej. No cóż tak mają państwa i narody rządzone totalitarnie a nie demokratycznie. Czy zatem są uwagi w którą stronę zmierza ten dumny naród?

jabar

QuQu,, ty pajacu, wyborcy PiS to śpią na pieniądzach a po 2 stówki to na tacę rzucają więc twoje wywody psu na budę

~QuQu

Wyborcy pisu? Bo jacyś na bakier z myśleniem smiech2

~Marcin

Ale pajace skusić się dla 230 zł a potem minimum 5 lat Puchy hehehe