Jak będzie wyglądał w przyszłości Plac Piłsudskiego?

Image

Na to pytanie na razie nikt nam nie odpowie, bo nie ma nawet koncepcji zagospodarowania tego terenu. Co więc się dzieje w tym temacie?

Przypomnijmy, że w 2017 roku miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli. Projektanci mieli za zadanie stworzyć koncepcję, która obejmie teren od ul. Niezłomnych przez ul. Dmowskiego do torów kolejowych. Spośród 25 prac, które wtedy wpłynęły, sąd konkursowy nagrodził 2 koncepcje. Przyznał także 2 wyróżnienia Ostatecznej koncepcji nie wybrano. Więcej możecie na ten temat przeczytać TUTAJ

W ostatnim czasie miasto otrzymało 16 mln zł z tzw. środków „norweskich” i krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Spodziewano się, że będzie to 40 mln zł. Połowa tej sumy pozwoliłaby na wykonanie rewitalizacji Placu Piłsudskiego. W sytuacji, gdy tych pieniędzy wpłynęło mniej niż się spodziewano, miasto będzie nadal poszukiwać środków na ten cel. Może je otrzymać np. z „Polskiego Ładu”. Wróćmy jednak do samej koncepcji, której opracowanie nie będzie tak kosztowne. Radny SPS Dariusz Przytuła zwrócił się z pytaniem do miasta w kontekście ostatecznej wersji wizualizacji i planów koncepcji Placu Piłsudskiego. Na prośbę mieszkańców przyległych bloków, którzy obawiają się, że przy ich oknach stworzona zostanie betonowa pustynia, spytał również o środowiskową opinię w sprawie wycinki drzew, ale też i nowych nasadzeń.

Jak czytamy w odpowiedzi magistratu Gmina Stalowa Wola nie posiada ostatecznej koncepcji zagospodarowania Placu Piłsudskiego.

Dokumenty, którymi dysponujemy nie obrazują ostatecznych zamierzeń Gminy dla tego zadania. Jednocześnie informuję, że prace projektowe związane z Placem Piłsudskiego wymagają zlecenia opracowania, które uwzględni wytyczne przyszłych konkursów na uzyskanie dofinansowania na rzeczową realizację tej inwestycji. Na dzień dzisiejszy planujemy, że opracowanie ostatecznej dokumentacji zostanie zakończone do końca bieżącego roku. Wówczas będziemy mogli udzielić informacji, o które Pan prosi. Ponadto informuję, że przy zlecaniu prac projektowych na zagospodarowanie Placu Piłsudskiego podstawowym wymogiem, który będzie stawiany wykonawcom, będzie zachowanie w pełni istniejącej zieleni a także zaprojektowanie nowych nasadzeń- czytamy w odpowiedzi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ubek

PAN BANAŚ ZAJMIE SIĘ STALOWĄ WOLĄ,OJ ZAJMIE.

~ekolog

Wszyscy wiedza jak plac bedzie wygladal-bez drzew ,tylko pare patykow posadza .

~abc

Przepraszam ja się pytam a gdzie jest poprzedni projekt z rozmachem ? Przecież w nim było wszystko i o co chodzi. ZA ROBOTĘ I DZIEŁO BĘDZIE EFEKTEM WASZYCH PRZEMYŚLEŃ CO 4 LATA> CO za debilizm wracać wciąż i kręcić się jak na karuzeli.

~hwwd

Amon ty nieuku....ucz sie Historii ciemnioku.

~Aamon

Pewnie pomnik prezesa postawią w jednym bucie męskim i w damskiej szpilce. Taki ojciec i matka narodu w jednym...

~ubek

JAK STALOWA WOLA-CMENTARZYSKO

~wróżka

już wam mówię jak będzie ten plac wyglądał: hektar betonu, parę ławeczek, zero drzew, kilka klombów i patyków które nie będą miały szans urosnąć. ot i cała historyja

~Wizjoner

Zieloni zrobią wielką łąke, pełną tęczowych kwiatów. I będą się na niej pasły kuce.

maszynista

Po co Norwegia daje kase zeby w innym kraju urzedasy mialy za co wycinac drzewa i betonowac?Zadnych darmowych pieniedzy nie chcemy wsadzcie je sobie gdzies.Niech radni popracuja sobie na felgach to wtedy beda sobie wydawac na wycinki drzew.

~jasio

GŁODNYCH TRZEBA PODNIESC NA DUCHU

~hwwd

analfabeto z histori...doczytałeś sie kto wywołał powstanie warszawskie i co nam Niemcy zrobili w czasie drugiej wojny światowej....to do ciebie...Amonie ciemnioku.

~ he he..

Amon ...ty tumanie ...ucz sie Historii.... Tumoku jeden

~Massimo

Popatrz Aamon jaki jazgot, jak się proletariat rzucił do ujadania aż czerwony kurz się wkoło unosi smiech2

TylkoZKS

Władza się tym nie zajmie, bo nie ma tam drzew do wycinania, a i betonu sporo. Jakby było odwrotnie, tj. dużo drzew i mało betonu, to prezydent stanąłby na głowie, żeby wyciąć drzewa i zabetonować teren.

~mądry

Do aamon, oszołomie znowu idiotycznie gęgasz bo towarzysze są tylko w PO. Żebym ci nie przypomniał, że człowiekiem Putina w Polsce jest Tusek. Z twojej głupoty śmieje się całe miasto i wszyscy mieszkańcy mają wielki ubaw. To dzięki takim idiotom jak ty lewica i liberały znikną z mapy politycznej na całym świecie.

~mądry

Do aamon, oszołomie znowu idiotycznie gęgasz bo towarzysze są tylko w PO. Żebym ci nie przypomniał, że człowiekiem Putina w Polsce jest Tusek. Z twojej głupoty śmieje się całe miasto i wszyscy mieszkańcy mają wielki ubaw. To dzięki takim idiotom jak ty lewica i liberały znikną z mapy politycznej na całym świecie.

~Grzanie

Gdy posłuchałem dwóch przemówień Donka i porownuje to do ostatniej nagonki na wszystko co robi PiS dla mieszkańców w Stalowej zrozumiałeś że oni żerują na prowokowaniu tanich emocji zamiast używać umysłu. Gadające lenie i bumelanci.

~Gurr

Proponuję opozycji protest w tej sprawie pod sądem. Tradycyjnie w 8 osób i z kartonikami.

~Podatnik

Za 258 mln zł. Można by sporo zrobić dlaczego władza nie odpowiada za marnotrawstwo??

~Szok

Otwieram rano lodówkę a tam Stowarzyszenie z Darkiem dla Donka.

~Zenek

Czemu HSW wyłącza komentarze? Cenzura państwowej firmy?!?

~wiesci

słyszałem ze pod wiaduktem przy rynku zmarła już druga osoba bezdomna w tym miesiącu? nikt, nic czy temat nieciekawy?

~Aamonzbok

Wicie towarzysze i towarufki, trza nam przenieść ten dom kultóry na plac koło torów,a tyn PO nim zaorać i posadzić np. len, lenina i przenice.
A gagarina tośmy nie PO to wyszczelili w kosmos coby tutaj wracał! Haj!

~Przemo RST

Niech wróci dawna nazwa na Płac Gagarina , żyją jeszcze Czerwone Pająki

~Aamon

Po pierwsze trzeba towarzysze pisowcy, tak po komsomolsku i proletariacku przywrócić mu starą nazwę - Plac im. Jurija Gagarina, bo ten czort Piłsudski to może temu waszemu Putinowi się nie podobać.

jusek

Nie wiem jaki projekt wygra,ale tam raczej betonu,kostki brukowej czy asfaltu, nie da się więcej upchać...

~przybysz46

-wiechu- calkowicie sie z Toba zgadzam bardzo sensowny wpis nie na co wogole robic cokolwiek wokol MDK i Placu zostawiajac perszing w takim stanie jak jest lacznie z byla Arkadia to powinno przejac miasto i ewentualnie szukac kupca z przeznaczeniem tych obiektow na hotel restauracje i dopiero jakiekolwiek prace i odnowienie Placu mialoby sens.

~Iskra

Oby nie powstałby tam jedynie wybetonowany czy wykostkowany plac z ławkami w pełnym słońcu , jak to niektore miasta robią!!! Ostatnio Janow Podlaski - piękna fontanna a wokół pustka bo żar z nieba.

~wiechu

W pierwszej kolejności należy odnowić "pershing",bo to wstyd by obok Domu Kultury,hotelu stał budynek z takim wyglądem i reputacją.

~nick

Lucek ze swoja swita juz nic nie zrobi postawi bilbordy i na tym sie skonczy