Strażacy w Antoniowie działają już od 110 lat

Image
110-lecie istnienia obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie w gminie Radomyśl nad Sanem. Podczas uroczystości strażacy otrzymali nowe auto.

Uroczystość, która odbyła się 18 lipca w Gminnym Centrum Turystyki i Rekreacji w Antoniowie rozpoczęła się mszą św. pod przewodnictwem ks. Marka Mazura z parafii Pniów, który również poświęcił nowy pojazd. Jubileusz był także okazją do przyznania złotych, srebrnych i brązowych odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa, odznaczeń „Wzorowy Strażak”, medali za wysługę lat, medali za wzorową służbę, a także odznak Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W obchodach wzięli udział m.in. Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Kamila Piech – radna sejmiku Województwa Podkarpackiego, Mariusz Sołtys – wicestarosta stalowowolski, Jan Pyrkosz – wójt Gminy Radomyśl nad Sanem oraz st. bryg. Leszek Zieliński – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Jednostka otrzymała nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki Volvo o wartości 850 tys. zł, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 500 tys. zł, Powiatu Stalowowolskiego – 50 tys. zł i pozostałym środkom z budżetu Gminy Radomyśl nad Sanem.

Auto ma napęd na 4 koła, zbiornik wody o pojemności 2 500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, kamerę cofania, działko wodno-pianowe, 6 osobową kabinę, obrotowy maszt oświetleniowy, system szybkiego natarcia.

W OSP Antoniów służy 35 czynnych strażaków, 4 druhów wspierających i 3 honorowych, ponadto działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, w skład której wchodzi 14 dziewcząt. W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 42 akcjach.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~klark

Wieś tańczy i śpiewa. Jak zwykle te same gęby na scenie- medale, ordery, darmowe żarcie, blisko władzy ( może jakiś ochłap spadnie) - niedobrze się robi na widok takich ludzi.

~Kle

A co z szybowcowymi mistrzostwami w Turbii?

~ania

a ta piech sie wszędzie lansuje co ona prezentuje poza pisem a nic

~hitownia

Czy pochwalił się pan Warchoł jakiego dostał łupnia w Rzeszowie i które miejsce zajął w wyścigu do fotela prezydenta? Pytam dlaczego nie był zaproszony na uroczystość pan radny Szlęzak Andrzej? Czy nie zmieściłby się na podeście dla gości? Pani Piech ma tyle wspólnego ze strażami co koń z koniakiem. Słowo do pana Leszka Zielińskiego, jest pan przyzwoitym Człowiekiem. Kropka!

~Teresa Cz.

Te rowery, te czeki na tekturce.. Rządowa, dotowana spółka HSW rozdaje. Ciekawe...

piket

A co tam piechowa robi. Kolejny pisowski aparatczyk. Mierna, bierna ale wierna. Sagatowska ją promuje jak niegdyś lucka? Wszyscy zaczynają od parzenia kawy a potem już droga prosta do kariery.