Ochronka zbiera pieniądze na remont dachu

Image

Dom dla Dzieci i Młodzieży im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli musi uzbierać około 80 tys. zł na remont dachu placówki.

Część środków udało się już zebrać. Z pomocą przyszła Huta Stalowa Wola, która przekazała na ten cel 20 tys. zł.

- Szykuje nam się remont dachu, który jest już stary. Trochę nas wspomógł urząd miasta, pan prezydent. Szukamy też jeszcze sponsorów. Może ktoś się do nas odezwie, bo jeszcze potrzebujemy środków- mówi Anna Miller, dyrektor Domu Dzieci i Młodzieży im. Św. Brata Alberta.

Obecnie w „Ochronce”, która mieści się przy ul. Wałowej w Stalowej Woli przebywa 28 dzieci. Najmłodszy mieszkaniec ma zaledwie 4,5 roku. Wychowankowie przebywają w placówce do chwili zakończenia nauki.

Gdyby ktoś chciał pomóc i udzielić wsparcia finansowego bądź rzeczowego na rzecz dzieciaków, numer konta wraz z adresem i telefonem kontaktowym znajdzie na stronie www.ochronka.stalowawola.pl.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~zbyszek

ludzie jaka zbiurka pieniedzy, nadberezny wam da cala potrzebna kase na wymiane poszycia dachu co to dla niego pare tysiecy zlotych napiszcie list i sprawa zalatwiona przeciez dla niego to nic trudnego nie takie pieniadze wydawal

~Rydzyk

Na pewno obrońcy Życia z duchownymi będą ten dach robic

~yeti

Droga Pani "emerytko" odpowiadam na postawione pytanie, do państwa, tego państwa co słabszych ma w dalekim poważaniu ale szeroko się reklamuje jako byt doskonały. Widzi pani, jak przecinać wstążkę na dachu po jego remoncie? Stąd nie ma kasy bo to jest kula u nogi a nie coś co można pokazać. Tak jest z wszystkim albowiem dysponentami naszych pieniędzy są indolenci a nie samorządowcy. Tu mamy do czynienia z przymierzem rządowym z samorządem + KK. Czy trzeba jeszcze coś wytłumaczyć?

~emerytka

Proszę o informację do kogo należy budynek ochronki. Do miasta, do powiatu a może do kościoła. Bo to przecież właściciel ma utrzymywać budynek w należytym stanie.

~toto

Pyszałkowaci faceci z legitymacjami partyjnymi uważają każdego kto ma inne zdanie od nich za zdrajcę, fetysza, trolla, hejtera i wieloma innymi inwektywami. Ich przyziemne sprawy nie interesują takie jak proza życia dzieci i młodzieży z rozbitych rodzin. Proste, żaden Adamczyk tu nie przyjedzie nie mówiąc o zatrzymaniu się rodzimego dygnitarza na podaniem ręki będącym w potrzebie dzieciom. Przecież nie ma co przecinać a pieniądze płyną wartkim strumieniem na różne fanaberie np. z funduszu sprawiedliwości pan Ziobro i jego spółka kupują samochody strażackie bo wówczas strażacy zrobią przyjęcie i znajdą się flesze aparatów, będą okrągłe słowa pochlebstw i radość z zakupu sprzętu. W przypadku ochronki to miejsce jest sierotą a jak wiadomo sierota jest sama, nie ma ojca ani wielu ojców. Ogromnie wrazliwym człowiekiem jest p. Janusz Z. On może wszystko, z tych 5 mln co dostał w grudniu wystarczy na dach na "ochronce" i jeszcze dla szpitala skapnie.

~Aqq

Tyle drzew wyciętych w Stalowej Woli więc na krokwie, łaty itp. nie trzeba kasy tylko na blachę potrzebna kasa więc aż 80tys. nie potrzeba umiech

~Mieszkaniec

Podlega pod Starostwo, więc niech powiat wyłoży pieniadze a nie jak zwykle żebrze od wszystkich. Powiaty do likwidacji.

e2rds

Program #PolskieSzwalnie miał dać Polakom dostęp do maseczek chroniących przed COVID-19. Zabrał się za niego były kierowca Kornela Morawieckiego, ojca premiera. Dziś projekt jest w rozsypce. Polskie firmy uszyły aż 178 mln maseczek, jednak gros z nich nadaje się co najwyżej na budowę. Dziesiątki milionów zalegają w magazynach. Niektóre zaangażowane w program firmy zamiast spodziewanych zysków, toną w długach. Szacunkowo podatnik zapłacił za to 258 mln zł.
Może z tą naszą fabryczką jest tak samo. Wynika, że czego Palec i Sznur nie dotkną się to sp..rd.lą.

~Pszczoła

Taka placówka musi prosić o pieniądzę na remont dachu - jak rozumieć dobrobyt tego kraju ? Jak by jakaś wstęgę przeciąć i dać możliwość zrobienia kilku zdjęć... a tak trzeba się prosić.

~Ka-Sandra

Czy budynek ten nie był w dyspozycji Kościoła. Jeśli tak, to niech diecezja wyłoży pieniądze na remont, a nie wszystko za " Bóg zapłać"

~jasio

urzednikuf wyslac na jagody niech dorobiom w jagodowej stolicy swiata a dzieciom dac wolnosc

~vita

Na wszystko jest kasa a na remont dachu by na głowy podopiecznych się lało jej już nie ma. Na tym samym portalu można przeczytać, że pan starosta "dorzucił" się kwotą 50 tys. do zakupu nowego samochodu dla jednej z jednostek OSP. Okazją jest jubileusz istnienia tej jednostki. Można? Można! P.S. Rada dla pani dyrektor, niech pani spróbuje ogłosić "Jubileusz" jednostki którą kieruje albowiem życie dowodzi, że twarde serca decydentów miękną tylko w przypadku każdego jubileuszu. Zbierze pani więcej aniżeli potrzeba. Panie Zarzeczny pan czeka na taką okazję? Wierzymy w pana jak w dekalog.