Ta droga połączy dwie ulice

Image

Ruszyła od dawna wyczekiwana inwestycja. Czekano na nią od dawna…

W Nisku ruszyła właśnie budowa drogi, która połączy ulicę Głowackiego z ul. Reymonta. Poprawi to komfort życia mieszkańców, nie tylko tych zmotoryzowanych, ale także pieszych.

Kwota dofinansowania zadania z Funduszu Rozwoju Dróg, które kosztować będzie 1,7 mln zł, wynosi 1 mln 27 tys. zł. Stanowi to około 60% inwestycji. To bardzo dużo.

W zakres prac dotyczących tej inwestycji wchodzi budowa: drogi z pełnymi warstwami konstrukcyjnymi o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodnika jednostronnego, zjazdów na działki sąsiadujące z drogą, oświetlenia ulicznego oraz przebudowa istniejących sieci instalacyjnych elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych, kolidujących z planowanym zadaniem.

Wszystkie prace związane z połączeniem ul. Głowackiego z ul. Reymonta powinny potrwać 4 miesiące od czasu podpisania umowy z wykonawcą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bubu

a czemu nic o Jeżowem?

~StW

~Abc ta informacja jak najbardziej łączy się ze Stalową Wolą. Już niedługo przeczytasz, że autobus ZMKS Stalowa Wola jeździ nowo powstałą drogą łącząca ulice Głowackiego i Reymonta.

~Abc

A to Niskio nie ma swojej strony internetowej?