HSW S.A. wsparła finansowo „Ochronkę” im. św. brata Alberta. Dzieci otrzymały 5 nowych rowerów

Image

Dzieci wraz z opiekunami z Domu dla Dzieci i Młodzieży im. św. Brata Alberta ze Stalowej Woli gościli w środę w Hucie Stalowa Wola. Zakład i produkcja zrobiły na nich duże wrażenie. Zwieńczeniem wizyty było przekazanie 5 nowiutkich rowerów, jak również czeku na sumę 20 tys. zł. Poprzez zabawę, dzieciaki mogły zobaczyć zakład od podszewki, od strony pracownika, który właśnie zatrudnia się w Hucie. „Przyszli pracownicy” przeszli więc poszczególne szczeble rekrutacji.

- Początek naszej trasy zaczął się od tego, że chcieliśmy ich wdrożyć, jako „nowych pracowników”, do naszej firmy. Przygotowaliśmy dla nich szkolenie BHP. Pokazaliśmy im naszą ofertę produktów, m.in. „Raki”, „Kraby”. Po zakończeniu szkolenia zabraliśmy dzieci na dół do recepcji, ubraliśmy je w odzież ochronną. Poinformowaliśmy jak mają się zachowywać i zabraliśmy je na halę produkcyjną. Na hali produkcyjnej dzieci zwiedziły praktycznie wszystkie działy, zaczynając od spawalni, potem przechodząc na lufownię, a kończąc na montażu. Dzieciom najbardziej podobał się montaż, bo to już gotowe produkty. Były pod wrażeniem tego, jak wyglądają z zewnątrz, ale również, wewnątrz, bo mieliśmy okazję im pokazać również środek wozów bojowych- mówi Adriana Maziarz z HSW S.A.

Była więc to wycieczka pasjonująca i niecodzienna. Dzieciaki były wręcz zachwycone tym, co zobaczyły i co przeżyły. Może kiedyś w przyszłości same będą tworzyć podobne wspaniałe maszyny? Kto wie Na końcu czekały jeszcze na nie nowoczesne rowery.

Jak podkreśla dyrektor „Ochronki” Anna Miller, rowery to wspaniały prezent. Te, którymi dysponuje placówka, mają już swój wiek, często trzeba więc je naprawiać.

- Bardzo się cieszymy z tych rowerów, bo dzieci jeżdżą do szkoły, organizujemy różne wycieczki, więc się naprawdę bardzo przydadzą. Te, które otrzymaliśmy będziemy między dzieci wypożyczać, żeby było sprawiedliwie, podzielimy je na 2 placówki. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu prezesowi i wszystkim pracownikom za hojność. Dostaliśmy również 20 tys. zł na cele statutowe. Dziękujemy bardzo- mówi Anna Miller, dyrektor Domu Dzieci i Młodzieży im. Św. Brata Alberta.

Jak podkreślił prezes zarządu HSW Bartłomiej Zając rowery miały być prezydentem dla dzieci z okazji dnia dziecka, jednak z różnych względów przekazanie ich zostało przesunięte na 19 lipca. Przypomnijmy, że 5 nowych rowerów ofiarował już Zarząd Huty Stalowa Wola S.A. wychowankom Domu Dziecka w Stalowej Woli z ul. Podleśnej. Jest to więc kolejna, piękna inicjatywa tego stalowowolskiego zakładu pracy. A HSW odnosi sporo sukcesów, nie zapomina więc o dzieleniu się z innymi.

- Sukces Huty Stalowa Wola, sukces lokalnej społeczności w postaci tych wyrobów, które produkujemy, w postaci tego modelu, który udało się przywrócić w Stalowej Woli, to jest wielkie osiągnięcie całego miasta i całej społeczności regionu. Tym sukcesem Huta Stalowa Wola chce się dzielić, bo też naszą misją jest pomagać, pomagać lokalnej społeczności i przede wszystkim dzieciom sprawiać radość- mówi Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu.

Podarunek wywołał wiele radości. Jednoślady od razu zostały wypróbowane. Prezes HSW S.A. Bartłomiej Zając osobiście otrzymał podziękowania od wychowanków Ochronki. Dzieci przygotowały także okazjonalne wiersze.

Czy inne firmy pójdą w ślady Huty Stalowa Wola? Mamy nadzieję, że tak.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona