Znowu zalało niektóre ulice miasta

Image

Sobotnia ulewa znów przyniosła nam lokalne potopienia. W kilku miejscach Stalowej Woli zalane zostały ulice. Kanalizacja nie wyrabiała.

Intensywnie padający przez około 20 minut deszcz utrudnił przemieszczanie się niektórymi ulicami miasta. Opady były tak duże, że studzienki kanalizacyjne miały problem z odprowadzaniem wody, przez co na jezdni zalegała woda.

W Stalowej Woli jest kilka takich miejsc gdzie po intensywnych opadach deszczu konieczna jest interwencja straży pożarnej. Dzieje się tak m.in. na ul.: Okulickiego, Handlowej, KEN, Niezłomnych.

Problem przynajmniej przy ul. Okulickiego ma rozwiązać prowadzona przez miasto inwestycja, w ramach której powstaną zbiorniki retencyjne, które będą zbierać nadmiar wody gromadzącej się po deszczach. Zostaną one ulokowane na wysokości administracji spółdzielni mieszkaniowej i punktu weterynarii. Więcej na temat tego zadania przeczytasz TUTAJ

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jabar

Porucznik, ty taki porucznik jak z koziej żopy saksofon

~oSzczep

Każdy, kto ma pretensje do władzy, nie powinien się szczepić.

~Porucznik

Prawdę pisze, ale co taki pisowiec z betonem w głowie może z tego pojąć.

jabar

ola, co ty wypisujesz?

~ola

Co w tym temacie zrobił pyszałkowaty gość przez czas urzędowania czyli od 2014 roku? Odpowiedź, NIC! To bardzo wygodna figura bowiem raz jest źle ale za trochę samoczynnie robi się już lepiej. Fatalny narcyz uwielbiający siebie ponad wszystko. Dla niego to miasto jest skrojone w sam raz bo wystarczy prosty bajer a lud ma igrzyska jakie tylko chce. On potrafi bawić, mamić i wywijać rózne piruety a gawiedź otwiera gęby by się nasycić.

jabar

Lucek, Lucek,

opamiętaj się a przede wszystkim przeczytaj swoje wypociny zanim puścisz w eter

~Lucek

Proponuję powołać panie prezydencie powołać straż miejska cleem powstrzymania zalewaniu miasta przez deszcz i element przestępczy

~Lucek

Proponuję powołać panie prezydencie powołać straż miejska cleem powstrzymania zalewaniu miasta przez deszcz i element przestępczy

~Lucek

Proponuję powołać panie prezydencie powołać straż miejska cleem powstrzymania zalewaniu miasta przez deszcz i element przestępczy

jabar

e2rds, twoją wiedzę powinni przyswoić włodarze większości miast. Ale niestety, większość nie posiada elementarnej wiedzy na temat ekologii oprócz liczenia własnych i rodziny zarobków na ciepłych posadkach. Pewien włodarz po wycięciu drzew pod chodnik został ostro skrytykowany mediach. Jego odpowiedź był taka że wycięte drzewa to sytuacja tymczasowa, przejściowa.
Co o takim człowieku sądzić?

e2rds

bzk, nie wiem ile masz lat, ale ja mam dużo i pamiętam Stalową Wolę od lat 60- siątych. Piszesz, że plac przed MDK, to nie tak. Zabudowany i wybetonowany został cały teren leśny gdzie TESCO i Majster, Mrówka, cały kompleks między Niezłomnych a Handlową, cały kompleks leśny między Ofiar Katynia a KEN, między bazą PKS, tam gdzie Kaufland, stacja obsługi i sprzedaży WW, Citroena, stacja MZK, a to też był teren leśny i co najważniejsze, w niektórych miejscach nie ma ani jednego drzewka. Teraz chce się w niektórych miejscach wyciętych drzew sadzić krzewy i parę pojedynczych drzew. Już nad Stalową Wolą stworzył się komin ciepła i chmury zachowują się tak jak obecnie, ale może przyjść taki dzień, że Stalowa spłynie bo nie ma drożnej kanalizacji burzowej na takie ulewy jak obecnie trafiają się, oczywiście, tego nie można przewidzieć. Ale drzewa, tereny zielone obniżają temperaturę otoczenia i nie tworzy się taki domin ciepła powodując zakłócenie naturalnej cyrkulacji i tworzenie ekstremalnych warunków pogodowych, albo bardzo gorąca i wyniesieniem chmur bardzo wysoko, albo załamaniem się tego komina i bardzo obfitego opadu deszczu lub gradu jak to ostatnio miało miejsce.

~Tobołek

Ci co w głowie mają to co masz w nicku to tak najczęściej mają

~Cccp

Kur..a jak ja nienawidzę ludzi którzy na wszystko narzekają.

~ajaja

do lifehack ,a po co mi paszport ,prawdziwy patriota nie wyjeżdża za żadną granicę tylko siedzi w swoim kraju i pilnuje żony ,żeby mu sąsiad nie zerżnął umiech))

bzk

e2rds

Więc nie wiem o co chodzi z Twoim pierwszym wpisem skierowanym do mnie.
Napisałem że w Stalowej zieleni nie brakuje. Jedyne miejsce które jest w jakiś sposób zabetonowane to tylko teren przed MDK. Choć i tam jest trochę zieleni. Wiadomo że są drogi, chodniki. One muszą być betonowe czy asfaltowe. Taki urok miasta. Ale w każdym wolnym miejscu są tereny zielone. Nie jest na siłę wszystko kostkowane

~andrzej

no szkoda ,że nic nie padało dziś , a przydałoby się taki totalny rozdziel , tak żeby tak ro.....o urząd miasta ,urząd stanu cywilnego , urząd skarbowy , zus , k....a zus miał być na pierwszym miejscu sorry.

e2rds

bzk, miało być: "Jest wszystko OK".

e2rds

bzk, a czy ja gdziekolwiek pisałem że brakuje, ja tylko napisałem Ci na część wypowiedzi, cyt: " Byliście kiedykolwiek po za Stalowa Wolą.?". Tylko tyle, bo to pytanie było do wszystkich adwersarzy. Jest wszystko KO.

~lifehack

Nie musicie się szczepić. Paszporty covidowe można kupić na allegro, a jak chcecie w pełni legalne z wpisem do systemu, to wystarczy poszukać / ogłosić się na Facebooku na odpowiedniej grupie i lekarz was zaszczepi zdalnie.

A może w tym roku wakacje w Polsce? Co wy na to?

bzk

e2rds

A gdzie w Stalowej brakuje zieleni?

krysz

ktoś tu wietrzył armagedon dziś w Stalowej Woli a nawet kropla deszczu nie spadła, na szczęście nie trafił

~Motorniczy

Czymże jest 400 tysięcy wobec 130 milionów smiech2 Było jeszcze wspomnieć o ośmiorniczkach i zegarku smiech2 smiech2

e2rds

bzk, cyt:"A co złego napisałem?", cyt: " Byliście kiedykolwiek po za Stalowa Wolą.?", byliśmy i widzieliśmy, znacznie i to znacznie więcej zieleni w nie tylko takich małych miastach, ale znacznie większych. Są miasta które mają tej zieleni mniej, ale z reguły są to miasta które mają po kilka stuleci i nie mają jej z reguły w starych zabytkowych zabudowach.

~oczko

Motorniczy ty chyba milioner kolega Sławomira N. Jeśli 400.000złotych z budżetu miasta wydane przez szreka na bzdety uważasz za drobnostki.

~oczko

Park muszę cię zasmucić faktura opiewała koszt 7 sztuk ławek. Jedna warta 14.286złotych. Szrek chciał kupić 10 sztuk ale hajsu mu zabrakło.

~Riviva

Co się stało???? Przecież PiS rządzi cudownie. To pewnie sabotaż totalnej opozycji!!!!

~Zenon

Zamiast krabów budujmy kanalizację i toalety.

~Motorniczy

@oczko ty głupi trolu, było wspomnieć wali mnie to smiech2 . Jak już się drobnostkami obrzucamy , to napisz ile ta kiczowata ławeczka z ledami kosztowała i co płezydęt dla miasta zrobił poza obciachem i długami? smiech2

~rst.

Pół godziny deszczu i już podtopienia.
A co będzie gdy burza z mocnym opatem potrwa ze 4 godziny? (pytanie bez odpowiedzi).