Tomasz Korczyński codziennie rozmawia z mordercami

Image

Gość StalowegoMiasta, stalowowolanin Tomasz Korczyński, jest psychologiem. Pracuje w najnowocześniejszym Zakładzie Karnym w Polsce w Opolu Lubelskim i codziennie styka się z przestępcami, którzy popełnili szokujące zbrodnie i stara się im pomóc tak, by poukładali swoje życie od nowa i zmienili swoje postrzeganie świata, a po opuszczeniu więzienia, wrócili na łono społeczeństwa jako pełnowartościowi, dobrzy obywatele.

Ale czy to rzeczywiście jest możliwe? Czy pobyt w odosobnieniu jest w stanie wpłynąć na ukaranego, sprawić, że się zresocjalizuje?

Skoro nasz Gość w swoim gabinecie spotyka się face to face m.in. z mordercami, to czy nie boi się, że w pewnym momencie więzień może stracić panowanie nad sobą, zaatakować go, pobić, a nawet pozbawić życia? Jak wygląda praca psychologa więziennego? Czym od innych więzień różni się to najnowocześniejsze w Polsce, gdzie pracuje nasz Gość? Pana Tomasza pytamy także o temat, który coraz częściej jest komentowany w Polsce, zwłaszcza po głośnych zabójstwach: czy należy przywrócić karę śmierci i czy skazani za najcięższe przestępstwa, zamiast grać na konsolach i wylegiwać się w celi przed telewizorem, żyć za pieniądze podatnika, nie powinni pracować w ciężkich warunkach, przy budowie dróg i w ten sposób choćby w części odkupić swoje winy?

Jak się okazuje nasz Gość jest również bohaterem zabawnego filmiku, fragmentu jednego z odcinków serialu dokumentalnego o zakładzie karnym. Jeden z osadzonych poucza w nim psychologa na temat wspaniałych właściwości alkoholu i oferuje mu swoją pomoc… Filmik ma już kilka lat, ale do dziś krąży w Internecie. Jak całą sytuację wspomina pan Tomasz?

Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~cenzura

Pozdrawiam Pana.

termin

nie kaźdy ma stalowe nerwy i trzeźwy umysł zeby w kazdej chwili sprostać zmieniajacej sie sytuacji

~joj

oglądałem kolesia dzisiaj w polsatowskim Więżieniu niesamowite opanowanie dla takich świrów i bująjących się pajaców

~Ocu lo

Kolejny ciekawy gość i ciekawa rozmowa. Warto pokazywać takich ludzi.

~lobo

Wielki szacunek dla pana kapitana za wkładany trud resocjalizacji przestępców każdego dnia. Uważam, że to jest misja której nie każdy może się podjąć, nie każdy ma tyle siły by jej sprostać. Misja obarczona niebezpieczeństwem ze strony osadzonego. Ktoś jednak musi to robić. Tym większy, NALEŻNY szacunek dla Pana!

~Z.B

Takich ludzi potrzeba coraz więcej.

jabar

rozumiem że zbrodnia w afekcie jest przypadkowa ale zaplanowana zbrodnia na przykład w 2001 roku w banku w Warszawie? Jak można zresocjalizować takich ludzi jak oni życie człowieka traktują jak życie muchy?

~Jaśmin

Szacunek za to że się Panu chce użerać z tą patologią.