Wysoka stopa bezrobocia na podkarpaciu

Image

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu br. wyniosła 6%, a liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy pod koniec ubiegłego miesiąca- 994 779 osób (w tym 535 091 kobiet).

Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,5%) oraz śląskim (4,8), a najwyższą w warmińsko- mazurskim (9,2%). Na drugim miejscu od końca plasuje się województwo podkarpackie, gdzie stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu (8,5%).

W stalowowolskim pośredniaku pod koniec czerwca było 2398 osób bezrobotnych, w tym 1333 kobiety. To o 189 mniej niż w maju.

Wśród ogółu osób bezrobotnych 633 (358 kobiet) nie ma kwalifikacji zawodowych, 471 (320 k.) nie posiada doświadczenia zawodowego, 940 (526 k.) zamieszkuje na wsi. 134 bezrobotnych (62 k.) zostało zwolnionych z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Prawo do zasiłku przysługuje 343 (188) bezrobotnym.

Wśród wszystkich zarejestrowanych w stalowowolskim PUP-ie w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostają 2033 osoby, w tym 1157 kobiet. Pracy poszukuje 641 mieszkańców powiatu do 30 roku życia (418 k.). 648 osób bezrobotnych (225 k.) ma więcej niż 50 lat, 1119 (671 k.) jest długotrwale bezrobotnych. Bez pracy pozostaje 196 (75 k.) osób niepełnosprawnych. 560 (482 k.) wychowuje co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia. W szczególnej sytuacji na rynku pracy są także 113 osoby (59 k.) korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1379 bezrobotnych (765 k.), Bojanów: 164 (87 k.), Pysznica: 219 (113 k.), Radomyśl nad Sanem: 154 (91 k.), Zaklików: 222 (132 k.), Zaleszany: 260 (145 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~zyzy

Jarek ps.Kaczor mówił cyt:" do polityki się nie idzie dla pieniędzy". Dzisiaj ONET opublikował artykuł " Lista nepotyzmu. Ponad 350 osób związanych z politykami PiS na państwowych posadach" . Lista jest bardzo wąska. Zapraszam autora do Stalowej Woli. Poszukamy dzieci i pociotków wszelkiej maści w energetyce, bankowości, i wielu wielu innych. Tak wygląda właśnie od spodu państwo towarzyszy made in PiS.

~do Ambasador

Tumanem jesteś ty,nie chcieli u ciebie pracować za 2800 brutto i mieli rację.
Jak nie potrafisz zapłacić pracownikowi to pracuj sam.

~z internetu

To prawda. PiS to taki chłopiec do bicia. Oni dostają lanie, ale traktują to jak nagrodę. Podkreślam, to nie jest normalne ! PiS dostał po tyłku od TSUE, a propagandowy Morawiecki "jedzie na miejsce podtopień...". PiS chce wydać ponad 23 miliardy złotych na zakup amerykańskich czołgów M1A2 Abrams. Do kogo oni chcą strzelać ? Do kaczek ? Oni nie myślą o zapobieganiu lub zmniejszaniu skutków kataklizmów. Oni myślą tylko o propagandzie i o zachowaniu stołków, dla siebie i dla swoich pociotków, którzy zarabiają po 20-70.000,00zł. miesięcznie

~***** ***

Jarek, niech ci Jojo zawiąże buty i trwaj do dysputy z Tuskiem!

~Do garów

Płakać się chce jak się
słucha i ogląda taką
Witek kompromitacja w Europie i
świecie!

~Brawo!

Tusk wezwał Kaczora do debaty! Jarek nie tchórz tylko dawaj, pokaż jak kwaczesz!!!

~@Żenada

Za to Sebastianem Kaleka bioderkami kręci dla Zbysiasmiech2

~Żenada

A słyszeliście co ta liliputka z Sejmu wczoraj wykrzykiwała? To ta co o Katyniu czytała w „przedwojennych książkach”. Żenada kto nami rządzi. Jeszcze do tego piekarz Figiel czy perukarz Suski. Bo schowali Antosiowi Misiaczkasmiech2

~Żenada

A słyszeliście co ta liliputka z Sejmu wczoraj wykrzykiwała? To ta co o Katyniu czytała w „przedwojennych książkach”. Żenada kto nami rządzi. Jeszcze do tego piekarz Figiel czy perukarz Suski. Bo schowali Antosiowi Misiaczkasmiech2

~Ok oko

A ile osób pracuje na CZARNO !! A ile osób stoi od rana pod sklepem i raczy się tanim alkoholem .

~jasio

a gdyby tak obciac kawal tel falszywej stopy to prawdziwa bylaby nizsza

~Aamon

@oczko Myślę, że to co mówił nadprezes wszystkich Polaków ( za 20 lat dogonimy Niemcy) to też fake news, ale te słowa z jego otworu gębowego jednak wyszły. Pożyjemy, zobaczymy... Nie wiadomo jaką decyzję podejmie Putin.

~miska ryżu

Jasne galopująca inflacja, niektóre materiały budowlane 100% w górę w tvp mówią że to wszystko fake news

~oczko

Aamon 8zł za paliwo to fake news ale twój ściśnięty (nie mylić ze ścisłym) umysł tego nie ogarnia łykasz wszystkie ścieki jak pelikan.

~@Ambasador

,,Tumany'' mają wyjeb..ne na takiego jełopa jak ty

~Czarus

Według najnowszego sondażu odsetek debili w Polsce to 32 procent

~Ambasador

Przecież to bezrobocie to fikcja. Jak chciałem zatrudnic pracownika to zaczęli mi wysyłać tumanów, którzy prosili o wpisanie braku kwalifikacji ponieważ: pracuja na czarno i nie podejmą pracy że względu na fundusz alimentacyjny, który wypłacą państwo i mają ubezpieczenie zdrowotne.

~Yupik

Tanio już było. Teraz będziemy płacić za te wygłupy mądrych inaczej komuszych ekonomów rozdających kasę i żyjących na kredyt!!

~Aamon

A paliwo po 8 ze ta. Ale bekę musiał mieć Morawiecki , jak prezes mówił o najniższej krajowej. W przyszłym roku 4 tyś, a chleb po 30. Tak to jest jak debile mają prawo głosu i jeszcze się im wmówi, że są mądrzy.

~***** ***

Od sierpnia PiS podnosi ceny gazu o 12% a prądu o 20%.
Barany zadowolone?smiech2

~Lipa

A jak do pracy tylko zaszczepieni, to pół miasta przyjdzie się do bezrobocia zapisać umiech

~Renia

V rozbiór. PiS straci władze a obywatelom będzie lepiej.

~Renia

V rozbiór. PiS straci władze a obywatelom będzie lepiej.

~Historyk Emil

V rozbior Polski wkrótce. I to jest dobra wiadomość.

~SYGNALISTA

Pisdoopkom polecam artykuły 90 i 91 Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r. które szczegółowo poniższe kwestie regulują.
-Niezrozumiałe jest zatem "sianie popeliny" i "świrowanie pawiana" w tym obszarze przez rządzących i Trybunał Konstytucyjny, wystawiające Polskę na pośmiewisko całego świata. ????

~taka prawda

Zmusiłem się by oglądać niejakiego ministra Wójcika. Pączuś coraz bardziej tyje. Panie Wójcik, właśnie głosowaliśmy za przystąpieniem do Unii żeby zabezpieczyć Polskę przed rządami oszołomów, którzy Konstytucję Polski mają za szmatę bo stworzyli sobie Trybunał Przyłębskiej, który orzeka tak jak chcecie, a nie jak stanowi Konstytucja.
Fakt, że wygraliście wybory głosami 7 mln waszych zwolenników, na 30 mln uprawnionych nie daje wam żadnych praw ponad te które określa Konstytucja. Całe szczęście, że Unia ma TSUE, który takich oszołomów może zatrzymać na przykład poprzez kary finansowe. Komisja zaś w imieniu pozostałych krajów Unii pozbawi nas tych 700 mld zł na Polski Ład bo niby dlaczego ma nas a właściwie WAS wspomagać?

~Aamon

@Marian Żeby tylko przeludnienie jakieś tu nie nastąpiło, bo jak raz cię wyrejestrowali żebyś nie psuł statystyk i się zgodziłeś to mogą znów cię poprosić.

~Aamon

@ krysz Właśnie napisałem tępaku. Co zrobię, że tak jest? To nie ja jestem winny twojej i innych głupocie i braku inteligencji. Co bezrobotny jesteś? Przyjmij się jako młotek do wypożyczalni narzędzi albo czopek wielokrotnego użytku w klinice leczenia chorych na zatwardzenie jak nie masz pracy.

~Mop

Najwięcej chce sprzątać bądź portierować. Spokojna, bezpieczna praca, po paru latach pracy to oni chcą rządzić firmą, bo wiedzą o niej „najwięcej”.

krysz

Aamon, ty kiedyś coś napiszesz nie wtrącając polityki? Trolu poko.