W Nisku przywrócono odwiedziny w szpitalu, ale…

Image

W niżańskim szpitalu przywrócono możliwość odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach. Cieszy to chorych i ich rodziny. Ale są pewne ograniczenia. Wciąż trzeba być czujnym, zwłaszcza przed kolejną falą koronawirusa.

Z uwagi na nadal utrzymujące się obostrzenia epidemiologiczne związane z Covid-19, zostały określone szczegółowe zasady odwiedzin. Jakie to zasady?

1. Odwiedziny pacjentów mogą odbywać się w godzinach 11:00 – 19:00.

2. Uprawnione do odwiedzin pacjentów są osoby, które przedstawią dowód zaszczepienia się przeciw Covid-19 lub negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2 (antygenowy lub PCR) wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed okazaniem.

3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą Kierownika oddziału lub lekarza dyżurnego, odwiedziny mogą odbyć osoby nie spełniające powyższych warunków.

4. Zaleca się ograniczenie liczby osób odwiedzających oraz czasu odwiedzin do niezbędnego minimum 30 min. Przy pacjencie będzie mogła przebywać jedna osoba odwiedzająca.

5. W sali chorych, oprócz pacjentów, będą mogły przebywać jednoczasowo max. dwie osoby odwiedzające z zaleceniem zachowania dystansu od innych min. 1,5 m.

6. Każda osoba wchodząca na teren szpitala powinna mieć założoną maseczkę ochronną, przeprowadzić dezynfekcję rąk.

7. Artykuły i rzeczy osobiste dostarczane pacjentowi należy ograniczyć do niezbędnego minimum.

8. Powyższe zasady nie obowiązują w sytuacjach nagłych np. pogorszenie stanu zdrowia, stan terminalny pacjenta.

9. Odwiedziny w innych godzinach niż ustalone w pkt. 1 tj.:

- małoletnich lub gdy obecność opiekuna jest konieczna ze względów terapeutycznych,

- w stanie terminalnym,

- z niepełnosprawnością lub z dużym deficytem samoopieki będą możliwe po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym, który jest zobowiązany do przekazania tej informacji zespołowi dyżurnemu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ken

Do maszynisty.Jesli uwazasz ze szczepienia nic nie daja to zycze zebys tego twojego kataru nabyl to moze wtedy glupot bys nie pisal.

maszynista

Główne objawy COVID-19 u osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki, to: katar (u 74 proc. badanych), ból głowy (72 proc.), kichanie (62 proc.), ból gardła (59 proc.) i utrata węchu (50 proc.). Szepieni tez zarazaja sie Covidem.Szczepionka nie uchroni nikogo przed ponownym zarazeniem.

~lipianka

Terror psychiczny pod pretekstem walki z wyimaginowaną pandemią. Trupów na ulicach brak, polskojęzyczny antypolski rząd szarogęsi się na całego i robi co chce - marionetki na usługach elit, którym ludzie przeszkadzają. Niech się chrzanią niestety większość polskiego społeczeństwa ciemnota ślepo wierząca kurwizji mainstreamowej.

~bogcek

Najpierw eksperci mówili że trzeba się szczepić bo jak się zaszczepimy to nie będziemy przenosić wirusa i będziemy w 100% bezpieczni.Później okazało się że zaszczepieni jednak przenoszą wirusa,ale nie zachorują bo szczepionka jest skuteczna w 98 %.Pożniej okazało się ze zaszczepieni mogą jednak zachorować .Później okazało się ze zaszczepieni tak samo mogą zachorować ale będą przechodzić łagodnie Później okazało się że będzie mniejsza umieralność wśród zaszczepionych.Póżniej okazuje się że będą łagodniej umierać.Teraz okazuje się ze w krajach zaszczepionych praktycznie całej populacji wirus szaleje i bije rekordy.Czy oni ludzi maja za debili

jabar

maszynista

słyszałeś kto che zabrać te 500+? Może kup sobie aparat słuchowy i mocniejsze okulary.

maszynista

Rząd podajacy sie za nasz juz obmysla zeby wszyscy sie zaszczepili ,bo jak nie to zabiorą 500 plus na dzieci..A czwartą fale zrobia bo za malo osob sie zaszczepilo .Ludzie przestraszą się i pojda sie szczepić.Rzad troszczy sie o nasze zdrowie ,ale pozamykali szpitale i przychodnie ,bo tylko covid byl najwazniejszy.

~Jola

Każdy zaszczepiony odwiedzający ciężko chorego w szpitalu powinien mieć tą świadomość ze przychodząc do ciężko chorej osoby w szpitalu może mieć jej życie na sumieniu, gdyż jako zaszczepiony nie widać po nim objawów - chroni siebie, natomiast chory pozbawiony odporności może to przypłacić zyciem.

~Ja lady

A gdzie mamy swój spryt? Nikt nie ma obowiązku pokazywać swoich badań nikomu to niby jak to zweryfikują kto ma prawo wejść a kto nie? Ja nie mam ochoty pokazywać nikomu swoich badań na nic i co mi kto zrobi? Niech spierzają, nie będę im płacić haraczu i dawać sobie dłubać w nosie. Jak wirus jest taki wściekły to niech robią badania ze śliny a nie będą mi pchać 15 cm patyka w nos, spier.dalać konowaly

~jeszcze raz

jakiś ciemnogród ogarnął ludzi, internet, komóreczki wypruły mózgi i sposób racjonalnego myślenia. Ludzie idą teraz za tłuszczą, nie wiadomo po co i na co, ale idą. Szczepimy się? tak bo tak trąbią w TV. Cóż głupota ludzka nie zna granic.

~Joa

Ale jazda! !!!! zaszczepiony pozaraża wszystkich pacjentów w pi.....du, bo po nim choroby nie widać. gdzie nie zaszczepiony - zaśpikany , kaszlący i z tmp, po którym od razu widać że zdycha ma większą szansę być wypatrzony i wyproszony z szpitala. Ale tu logika, hahahahahah. Tym sposobem życzę zdrowia hihihi. Biedni ci zaszczepieni, współczuję.

~Asdas

Szczepienie nie chroni przed nosicielstwem wirusa. Szczepienie ogranicza możliwość zachorowania, łagodzi objawy itp. Dlaczego zatem w odwiedziny mogą przynosić wirusa tylko zaszczepieni? Przecież zaszczepiony i nieszczepiony chyba w takim samym stopniu mogą być nosicielami. Chyba, że szczepionka tworzy na ciele i ubraniach niewidzialną warstwę antywirusową, to ok.

~Adam

Która fała was ludzie obudzi?

~Jeje

Szczepienie nie obowiązkowe. A jednak wymagają dokumentu czipowania. Więc ładna segregacja ludzi. Nie jesteś zaczipowany, to nie wejdziesz. Inaczej dyskryminacja innej osoby.

~Jddbf

Piękna segregacja.bto szaleństwo zgubi cały świat. Ale cielec złoty rośnie w siłę

~Oerlikon

"Sz-czepienie czyni wolnym"
Historia zatoczyła koło!

~Mhm

Dzielenie społeczeństwa czas start
A potem w sklepach i wszędzie wydzierają się dziadki babki bo ktoś bez maski i policję wzywa masakra

~Indeks

Kogo dotyczy punkt 3? Pisowcow z ich rodzinami?

maszynista

Ile rzad nam zaplaci odszkodowania za straty i wprowadzenie w blad falszywa pandemia covid19 .Ten wirus nie istnieje ,sciema zeby ludzie chodzili sie szczepic.Testy na covid tez kosztuja .Uprawnione do odwiedzin pacjentów są osoby, które przedstawią dowód zaszczepienia się przeciw Covid-19 lub negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2 (antygenowy lub PCR) wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed okazaniem.

TylkoZKS

Czy w Tarnobrzegu kij do okna przychodni został już wymieniony? Wszyscy zaszczepieni, a ukryci w gabinetach. Ale spokojnie, od 150 zł za wizytę koronawirusa już nie ma. A polskie robactwo niech płaci składki i zdycha, tak zdecydowały lekarzyny i pisowski rząd.

TylkoZKS

Lekarzyny się zaszczepiły, a koronawirusa się boją. Trzeba utrzymywać pozory "pandemii", bo na dodatkach covidowych i teleporadach jest potężna kasa! Dobrze im Hrynkiewicz powiedziała: niech jadą! Po co nam takie lekarzyny, jak nie chcą leczyć?

zlopec

niby szczepienia nie sa obowiazkowe a zmusza nas bo nic nie bedziemy mogli zrobic nigdzie pojsc ... zalatwic ....

~Obserwator

Punkt numer 3.
No to teraz zaczna sie koperty.