Licówki - poznaj ich rodzaje

Image

Lśniące, białe zęby uważane są za najlepszą biżuterię kobiety i atrybut każdego mężczyzny. Nic więc dziwnego, że uzębienie może powodować poważne kompleksy. A nie zawsze mamy wpływ na stan naszego uzębienia. Nawet dbając o nie każdego dnia, może się okazać, że predyspozycje genetyczne nie są nam sprzyjające. Nie mamy również wpływu na wypadki, które mogą dotknąć każdego z nas. Także w ich wyniku możemy poważnie uszkodzić strukturę zębów. Całe szczęście stały rozwój branży stomatologicznej pozwala uporać się z kompleksami związanymi z uzębieniem. A jednym ze sposobów na to jest założenie licówek.

Czym są licówki?

O licówkach z pewnością słyszał każdy z nas - a już na pewno osoba borykająca się z nierównymi zębami lub odbarwieniami. To właśnie licówki są w stanie zakryć wszystkie te niedoskonałości w naszym uzębieniu. Licówka nie poradzi sobie jednak z poważnymi uszkodzeniami zębów. Wówczas znacznie lepiej sięgnąć po koronę. Z kolei sama licówka wykorzystywana jest jako forma poprawy uzębienia i jego estetycznego wyglądu. Przyjmuje ona postać cienkiego płatka przyklejonego na powierzchnię naturalnego zęba. W zależności od efektu i trwałości jaką chcemy uzyskać możemy wyróżnić różne rodzaje licówek.

Rodzaje licówek

Główny podział licówek dotyczy materiału, z którego mogą zostać one wykonane. W gabinetach stomatologicznych spotkasz się z licówkami akrylowymi, kompozytowymi, skaleniowymi oraz porcelanowymi. To te ostatnie są najczęstszym wyborem wśród pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne. Porcelanowe licówki swoją popularność zawdzięczają ogromnej trwałości, która jest cechą oczekiwaną przez każdego pacjenta placówki stomatologicznej. Oprócz tego materiał ten jest odporny na uszkodzenia, a także odbarwienia. Miłośnicy kawy lub papierosów powinni koniecznie rozważyć licówki porcelanowe. To właśnie dzięki nim osiągną najlepszy efekt na swoich zębach. Ze względu na doskonałe cechy cena licówek porcelanowych jest nieco wyższa od innych rodzajów

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =