Co warto wiedzieć o Glicynii?

Image

Już od pewnego czasu Glicynia pojawia się w ofercie sklepów ogrodniczych, a mimo to wielu z nas nadal nie, z czym dokładnie mamy do czynienia. Ty również masz wątpliwości? W takim razie zajrzyj do naszego tekstu, gdyż może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji!

Glicynia – co to takiego?

Glicynia, inaczej wisteria lub słodlin, to dekoracyjne pnącze o efektownym kwitnieniu. Należy do rodziny bobowatych. Glicynia charakteryzuje się długimi, błękitno-fioletowymi, niebieskimi lub białymi kwiatami umieszczonymi na zdrewniałych łodyżkach. Pnącze rośnie silnie, czego efekty możemy podziwiać od kwietnia do września, bo wtedy właśnie przypada okres kwitnienia.

Dorosłe okazy są w stanie osiągnąć nawet długość od kilkunastu nawet do 30 metrów. Oczywiście nie jest to wolne od wad, ponieważ musimy zadbać o odpowiednią podporę, ale nie tylko, ponieważ utrzymanie jej wyjątkowego wyglądu wymaga sporego nakładu pracy, w tym na przykład poziomego prowadzenia pędów.

Glicynia – wymagania i pielęgnacja

Jak każda roślina, tak i Glicynia ma swoje wymagania. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim należy zadbać o wybór odpowiedniego miejsca, ponieważ Wisteria najlepiej czuje się w miejscu nasłonecznionym. Nie bez znaczenia pozostaje również to, kiedy zdecydujemy się na jej sadzenie, ponieważ takie zabiegi najlepiej przeprowadzać w okresie od marca do maja, a także od września do listopada. Pnącze Glicynii rośnie szybko, więc na groniaste kwiatostany nie trzeba będzie czekać długo, ale to wcale nie oznacza, że nasza praca dobiega końca. Równie ważne jest to, aby od maleńkości dbać o solidne podparcie pieńka oraz pędów.

Wszystko dlatego, że mamy do czynienia z rośliną, która jest w stanie osiągnąć bardzo wysoki wzrost, więc bez odpowiednich działań może się po prostu uszkodzić, a tego byśmy na pewno nie chcieli. Na przełomie lipca i sierpnia należy również pomyśleć o przycięciu pnączy i nie mówimy tutaj tylko o usunięciu zbędnych, czy uszkodzonych pędów, ale również o cięciu korygującym. Po każdym takim zabiegu należy również pędy pomalować specjalnym środkiem bakteriobójczym oraz grzybobójczym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =