Pęknięta droga, hałas, nadmierna prędkość

Image

Oto codzienność mieszkańców ostatniego przed mostem na rzece San bloku przy ulicy Czarnieckiego.

W tej sprawie złożyli oni wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ten ostatecznie trafił do starostwa powiatowego. Chodziło na naprawę pęknięć poprzecznych na drodze numer 1024 należącej do powiatu, a nie GDDKiA.

Ruch na tej ulicy jest ogromny i nieustanny. I ta droga nie należy do wyjątku, bo kierowcy pędzą jak na złamanie karku nic sobie nie robiąc z ograniczenia prędkości do 40 km/h. Podążają nią mieszkańcy domów za mostem, ale też działkowcy z Hutnika II, Sanu, Mostostalu, jak również mieszkający w Pysznicy czy Kłyżowa.

Skarga jaka wpłynęła do GDDKiA nie była przez dyrekcję rozpatrzona, bo adresatem powinien być powiat jako zarządca drogi. Starostwo pęknięcia ostatecznie naprawiło, bo jak mówili mieszkańcy, stukot kół jadących przez nie, był już nie do zniesienia, a szkody pojawiły się w latach 2011- 2012 przy okazji remontu ulicy, czyli bardzo dawno temu.

- 22 czerwca 2021 r. wykruszenia nawierzchni ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli przy pęknięciach poprzecznych zostały uzupełnione i zlikwidowane, a następnie 30 czerwca 2021 r. pęknięcia te zostały dodatkowo uszczelnione lepiszczem bitumicznym na gorąco. Mając na uwadze powyższe, skarga w zakresie braku naprawy uszkodzeń, stała się bezprzedmiotowa- czytamy w uchwale Rady Powiatu.

Pozostała jeszcze sprawa przekraczania prędkości na tym odcinku, na którą jak widać nie ma mocnych. Mimo, że tuż przed mostem często stoi policja dokonująca pomiaru prędkości, amatorów szaleńczej jazdy nie brakuje. Brak wyobraźni i wypadki śmiertelne do jakich dochodzi ostatnio w całej Polsce zbyt często, a które spowodowane są szybką jazdą, nie działają na wyobraźnię co poniektórych.

- Cały czas aktualna jest sprawa, żeby zrobić w tym miejscu radar, przed tym blokiem, żeby ludzi postraszyć tym radarem i żeby nie było rozwijania prędkości. Co do radaru złożyliśmy pismo do Inspekcji Transportu. Już nie pierwszy raz. Zawsze była negatywna opinia- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Póki co na głupotę ludzką nie wymyślono lekarstwa. Radary pomagają w ukróceniu łamania przepisów drogowych, ale to sami ludzie muszą je jeszcze przestrzegać i mieć świadomość tego, że przyciskając zbyt mocno nogą pedał gazu, świadomie dążą do tragedii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~andrzej

cieszcie się że nie macie tam zakrętu na tej drodze bo już by dawno ktoś wam w ten blok wjechał. mało jest takich wypadków?

~Antydupa

"Mimo, że tuż przed mostem często stoi policja " ostatni raz widziałem tam policję przed 2 laty przed przebudową na zatoczce przed mostem. W ogóle radiowóz to bardzo rzadki widok w naszym mieście - czy tylko mi się wydaje.

~Gonzo

Po pierwsze nie stoi tam policjia bo rondo a po drugie nie prawda że jeżdżą szybko bo się nie da duży ruch i krutki odcinek do ronda bzdury kompletne piszą abt pisać na al.J.Pawła tak chwilami 100-120 to norma a władzy nie ma bo po co

~Lonia

A może coś o zastanych trawnikach przez kundle stalowowolskie !
Nawet były starosta T nie sprząta po swoim kundu pod naszymi oknami.
Powinno się nosy właścicieli w te kupcie wsadzać !miejskie brudasy i zasrance

drobny81

Artykuł to chyba jakiś odgrzany kotlet sprzed kilku lat umiech

~ubek

jak zwykle czarnieckiego 22 z problemami!!!!!!!!!!!
pod blokiem płynie żyła wodna,oni są inni!!!!!!!!!

~podatnik

Kiedy wreszcie miasto czy też powiat zabierze się za ulicę Wańkowicza.Po partackim remoncie przed laty ulica ta stała się jakąś eksperymentalną,na bieżąco łatana, dziura na dziurze ,każde opady tworzą z niej jedno rozlewisko,a przy większych opadach staje się rzeką.Po remoncie tym zrobiono prowizorkę,którą to obiecano wkrótce naprawić ,naprawa ta trwa już lata,a za bubel ktoś pieniądze wziął ,i miasto udaje, że nic się nie stało.

Tymcio2708

Jeszcze nie widziałam nigdy żeby stała tam policja dopiero jak ktoś zginie to wtedy coś zrobia

~Dopanpikuss

"Mimo, że tuż przed mostem często stoi policja dokonująca pomiaru prędkości, amatorów szaleńczej jazdy nie brakuje"
Przepraszam nie ma już zatoczki przed mostem jest teraz rondo ,gdzie stoi policja?? Komuś coś od tego ciepła w głowie się po...

~toż to szok

Co to za samochód jeździł dzisiaj w okolicy mostu na Pysznicę przed południem? ? Mieli pomarańczowe słupki, ubrani w robocze ubrania, krzyczeli na przejeżdżających ludzi. Tak zwane "roboty drogowe" ? Wychodzili na środek ulicy nie licząc się z nikim i niczym. Jeden z nich wyszedł zza samochodu z zapalonym żywym ogniem palnikiem. Stwarzając ogromne zagrożenie.

~Nikt

Co jest z tą stalowa wola ruch przez środek miasta Ok. Zrobili obwodnicę hałas teraz wyścigi na ćwierć mili na Poniatowskiego, kupi jeden z drugim działkę na wsi kogut przeszkadza bo rano pieję jak jeden z drugim kupiliście mieszkanie to była wtedy droga czy nie było powinniście się pogodzić z rzeczywistoscia

~Tuzk

Już niedługo mandaty do 5000 PLN więc wszyscy będą jeździć wolno

~Co za Cio

Jaka k... a nadmierna prędkość?
Od kiedy jest tam 2 ronda, to nigdy się nie da jechać więcej jak 40 - 50. Wcześniej koło 100...

~k.j.mać.

Jakie to teraz modne w mediach... Co innego na zdjęciu, co innego w artykule. Poprzeczne, wzdłużne, co za różnica?

~Nikt

Panowie kierowcy powoli na jedynecce tak do 4tys obrotów kolo bloku ,jaką nadmierna prędkość jak od ronda do ronda 800 m

~rokokoko

Przepraszam za mądrowanie się. Ale wprowadziliście się do BLOKU w MIEŚCIE i PRZY DRODZE WYLOTOWEJ. I narzekacie teraz na hałas oraz szybki ruch samochodów za oknami?

To tę drogę powinno się może zaorać i zrobić łąkę kwietną. Na pewno kolejne kilka arów łąki kwietnej przyczyni się do zmniejszenia co2 i spowolnienia globalnego ocieplenia.

Przybędzie też komarów i innych ślepaków, które z rozmiłowaniem będą kąsać wszystkich po d..pie. Ale zniknie tyle innych problemów!

umarly

Niech ktoś z czytających zauważy problem na Poniatowskiego od ronda PCK do ronda ks. Warchoła. Z jakiegoś magicznego powodu od ronda PCK w kierunku Lidla jest ograniczenie tonażowe do 10t ale już od ronda Warchoła w kier. Vivo ograniczenia nie ma. Ciężarówki śmigają tam aż miło w obydwie strony a Policja nic z tym nie robi. Droga która ma 3 lata jest już połatana, to się Polska nazywa.

~Basia

Te pęknięcia wyglądają na wzdłużne a nie poprzeczne.

~jasio

najgorsi sa ci co uciekajom z kujrzowa do stalowej bo tam mecz trwa dotad za kujrzof wygra

~Adam12

A że Slomianej Krzaków czy Jastkowic już nie jeżdżą tamtędy. Nie wspomnie już o mieszkańcach powiatu niżańskiego Zdziary Domostawa, Jarocin itd..