„Zieleniak”- bubel czy obiekt, którego potencjału jeszcze nie wykorzystano?

Image

Na początku stycznia 2020 roku została oddana do użytku hala warzywno- owocowa „Zieleniak”. Z chwilą otwarcia sprzedawało tam niewielu kupców. W późniejszym czasie z handlującymi bywało różnie.

Temat „Zieleniaka” wywołał podczas obrad Rady Miejskiej radny Damian Marczak.

- Hala owocowo- warzywna miała cywilizować handel, a okazuje się, że handlu jest pozbawiona, bo stoi, niestety, pusta- mówił radny Damian Marczak.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny nie do końca się z tym zgodził. Zaapelował, aby nie uderzać w dobro przedsiębiorców. Podkreślił, że są przecież osoby, które opłacają stanowiska kupieckie.

- Są tam na bieżąco dokonywane opłaty. Są rolnicy, którzy na bieżąco płacą za zajęte stanowiska, więc jakim prawem mówi pan o pustej hali? To, że jest 29 stopni, to dziwi się pan, że te osoby wychodzą na zewnątrz, bo chcą konkurować z innymi? My tą halę tak projektowaliśmy wspólnie z tymi osobami, że każdy przy stanowisku ma drzwi. Wie pan po co? Żeby w lecie hala była pusta, bo wyprowadza na zewnątrz handel warzywami i owocami. Pan oczywiście może wejść teraz do hali, zrobić zdjęcie i pokazać, że hala jest pusta- mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

Odpowiadając na słowa włodarza miasta radny Marczak poprosił o ksero dokumentów, bądź wniosku, które potwierdzają to, że „Zieleniak” był budowany po to, by w lecie handlować na zewnątrz.

- Jest po prostu taka sytuacja, że ludzie w tym momencie nie chcą wchodzić do tej hali, dlatego handel jest wyprowadzony na zewnątrz. Jest to pomyłka, która kosztowała grube miliony- mówił Damian Marczak.

To nie była pierwsza dyskusja dotycząca działalności „Zieleniaka”. W styczniu br. temat ten był już poruszany podczas obrad Rady Miejskiej. Artykuł można przeczytać TUTAJ.

Przypomnijmy, w hali warzywno- owocowej znajduje się 21 miejsc handlowych (w tym 17 otwartych powierzchni handlowo- usługowych oraz 4 zamknięte). Hala ma 15 metrów szerokości i 47 metrów długości. Jej budowa kosztowała 3,5 mln zł, z czego około 1,1 mln zł stanowiło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Vuelta

Z jego terenu mogą pochodzić ci słynni inwestorzy których tak Lucjusz skutecznie do miasta ściąga. smiech2 Grube ryby wynajmują u niego stoły i cebulą handlują . Nie to co za Szlęzaka jakieś fabryki i inne drobnostki jak rozwój miasta. Teraz w mieście to się dzieje na kredyt, wata cukrowa, festyny, huśtawki i czwartoligowa kopanina smiech2

~niewiedzący

A co ma Gardy to zieleniaka?

~realista

Może i Gardy i Nadbereżny i Zarzeczny przechodzili szkolenie gdzie wykładowcą był śp. minister Szyszko a szkolenie pod nadzorem uczelni Rydzyka.

~taxi

Do piszącego o nicku "Fąfel", widzę, że nie znasz mozliwości naszego wójta Gardego. On chyba jest lepszy w rżnięciu drzew niż Nadbereżny i Zarzeczny. Wyobraź sobie, że zaczęła go uwierać zabytkowa aleja orzecha czarnego wpisana do rejestru zabytków jako całość "zespoł podworski" w Zbydniowie. Było tych drzew 18 sztuk, piękne okazałe, nieliczne miały małe ubytki po prostu pomniki przyrody. W piątek 18 grudnia 2018 roku, po południu zjawili się drwale i aleję powalili na ziemię, dosłownie wszystkie drzewa. Po to w piatek był poczatek,? zeby w poniedziałek nie było sladu po klocach drzew. Trzeba trafu, że na drzewo był już kupiec aż z pod Janowa Lubelskiego. Mieszkańcy Zbydniowa do dzisiaj zachodzą w głowę dlaczego oni sami nie mogli sobie kupić tego drzewa na meble tylko jakiś obcy to "zagospodarował". Woęc widzisz jaki to obrotny rębacz z tego wójta jest, lepszy od Nadbereżnego. Wspólną ich klasą jest przynależność do pis-u. Teraz rozumiesz dlaczego chce burzyć GOK? Z drzewami zrobił już porządek to co ma innego robić?

~bajkopisarz

Ola: nie bądź zdziwiona. Czasem i wilk w owczą skórę wejdzie ...................

~prawda

Nawet po 15 tys. zł specjalnych premii dostali pracownicy kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego - wynika z kolejnego maila wykradzionego z poczty ministra Michała Dworczyka.

~Fąfel

Weźcie sobie Lucjusza, nie tylko wam Gok zburzy, ale i drzewa wytnie, spożywczy po remoncie otworzy i kredytów nabierze.

~look

U nas w Turbi na to co było obiecane a nie zrobione mówi się, że to słomiany zapał... u głowy się zapali a u d... zgaśnie! W Turbi ok 70 gospodarstw czeka na dokończenie kanalizacji ale wójt ma inny plan będzie burzył GOK by postawić coś nowego wg jego wielkości. Skąd on weźmie 11 mln złotych na całe zadanie? .Otrzymane w grudniu 4 mln od p. Webera Rafała to akurat na wyburzenie starczy ale na postawienie nowego nie ma skąd? Widać gmina bogata tylko brak dbałości o sprawy zaczęte by zaczynać nowe.

e2rds

Pseudointeligencie z pod ponad "60 nicków", naczelny hejterze i trollu stalowowolskiego Palca i Sznura, a przy tym wazeliniarzu i klakierze (innych przymiotów nie będę wymieniał, jeszcze przyjdzie na to czas nie raz), w sobotę wracam to zobaczę tą twoją wychwalaną czteropasmówkę z drogami serwisowymi i będzie ubaw, oj będzie.

~Naskar

Przebrać w spodenki, dać do ręki lizaka i na kolonie wysłać a nie do rządzenia miastem. Czy wyście betonowi na głowy upadli żeby takiego z klucza partyjnego na prezydenta wybierać?

~ola

Poziom odpowiedzi na słuszną krytykę jednego z przybocznych jest porażający. Sprowadzanie ludzi nie klaszczących w dłonie na sam widok jego pryncypała do pozycji zwierząt świadczy bardzo źle o samym bronionym tj . prezydencie. To jemu powinno zależeć tym by nie lżyć innych, nie sprowadzać ich do roli psów a wsłuchiwać się w głosy mieszkańców. Zapomniał,, że to m. innymi z pieniędzy tych :"szczekających" jest utrzymywany on i jego ferajna? Obiecywał na początku kadencji w 2014 roku, że będzie "sługą wyborców"? Co się z tego "sługi" zrobiło przez te ostatnie 6 lat pobierania z naszych podatków sowitych apanaży? Wyrosło nam wielkie panisko, facet otaczający się plutonem giermków walących na oślep po głowach każdego kto powie cokolwiek złego? To tak ma wyglądać funkcja służebna względem każdego wyborcy? Wstyd, wstyd, wstyd...! Panie Nadbereżny pan jest niegodzien bycia tym czym pragnął być

~wacław

A może by tę halę przerobić na hangar dla szybowców albo coś koło tego.

~@manekin

A 2 lata temu był sylwester w Stalowej Woli?
Pisałeś że nie było, a ludzie świetnie się bawili...

~Hhd

Opozycyjne pieski ujadają, oni niczego by nie chcieli w Stalowej Woli, żeby było.

~nonsens

Czy wielką trudnością byłoby dla tej rzeszy urzedników na czele z lubującym się w brylowaniu LN, POJECHAĆ I ZOBACZYĆ JAK TO W MNIEJSZYCH GMINACH "UCYWILIZOWANA" ZOSTAŁA działalność handlowa? Wystarczy podjechać do Bojanowa(skala mini), nieco większy teren, miasto i gmina Połaniec - w Połańcu tuż przy drodze do Krakowa. Przecież mamy terenu na takie urządzenie miejsca dla handlu pod dostatkiem, dlaczego tego nie wykorzystać tak jak to zrobili inni? Pakowanie pieniędzy w jakieś hale, które okazują się psu na budę jest niegospodarnością ze strony dysponenta naszych podatków i opłat. Czy musi być mądrymi po szkodzie?

~ubek

walki kobiet w kisielu w soboty zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manukun

Obrońcom Nadbereżnemu brakło wymówek i usprawiedliwień, więc zostało ujadanie o opozycji. Jakiej opozycji?

~Tort1

I wlasnie w taki sposob wyprowadzają kase ,duza inwestycja jest z czego brać.
Zrobiliby zadaszone stoly jak kiedys i byloby ok.
A tu ludzi nie stac na najem miejsa

~doda

Z nowoczesnością u Nadbereżnego jest na bakier. Weźmy taki okrzyczany przystanek PKP w Charzewicach, miał być ósmym cudem świata a faktycznie oprócz władowanych pieniędzy na rondo i drogi dojazdowej przez miasto przystanek jest niepotrzebny bowiem nic się tam nie zatrzymuje. Teraz niewypałem okazała się hala targowa, wcześniej oczko w głowie prezydenta(za dużo było ohów, ahów by było to dobre!). Chyba trzy lata temu pamiętamy jak dumnie niczym pawie po podwórku paradowali po płycie lotniska w Turbi "trzej muszkieterowie" - Nadbereżny, Ortyl i Gardy. Co oni tam nie naobiecywali, czego to nie zrobią, jak szerokie będzie to okno na świat dla miasta, gminy i marszałka... Skończyło się na włożeniu - chyba zbytecznie - ok. 200 tys. złotych z budżetu miasta w remont jednego z... hangarów. Na tym inicjatywa się skończyła a z wirtualnego okna to nawet nie są ramy. W dalszym ciągu budynek portu lotniczego nie doczekał się remontu, nie wykonano zakładanego betonowego pasa startowego nie wspominając już o przyłączeniu portu do kanalizacji sanitarnej gminy Zaleszany. Ironią w tym miejscu jest okoliczność, że Aeroklub dokonał wpłaty 1,5 tys, zł przed 10 laty i nie doczekał się podłączenia. Zastanawiać może także okoliczność dlaczego miejscowy wójt nie opodatkowuje działalności stowarzyszenia prowadzącego działalność gospodarczą? Może ktoś to wyjaśnić?

~BLI

do MIESZKANIEC===100% racji jesteśmy narodem roszczeniowym a jeśli chodzi o Halę to kto pozwala handlować na chodniku przy torach tylko po to aby zebrać pieniądze na utrzymanie Gwiazdorów -kopaczy? gdyby opłaty w Hali były normalne a nie z sufitu to handlowcy pracowali by w godnych warunkach

~Sałatka

Ileż to już razy ten płezydęcina się zbłaźnił . Na tle prawdziwego włodarza Andrzeja Szlęzaka jawi się jako nikt. Taka kosztowna pomyłka. Ten koleszka nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem. Wstyd, obciach i przepieprzane miliony.

e2rds

Widzę, że bardzo denerwuje trolli pisowskich umniejszanie naszemu geniuszowi "wybitnych inwestycji" przynoszących same straty dla miasta i usilnie próbują dyskredytować piszących prawdę. Widzicie, nic wam nie pomoże wasze szczekanie i skamlenie, fakty mówią same za siebie. Piaskownice i place zabaw są potrzebne, ale jeszcze bardziej miejsca pracy by to utrzymać z podatków, a chłopczyki o tym nie wiedzą i pozostanie tylko ujadanie.
A tak myślę, że to ujada w gruncie rzeczy jeden troll tego Palca i Sznura, tylko co trochę pod innym nickiem by robić szum, że ich jest więcej, prawda pseudointeligencie, myślisz, że tyle wazeliny pokryje te buble i nie będzie widać.

~patol

a moze by tak kryty plac zabaw i siłkę tam zrobić? bombelki by tam miały fajnie jak deszcz pada

~Acc

Kioski mają klimatyzację a w takim dużym obiekcie brak.Wstyd!!!

~Gin

Ta hala jest jak fabryka maseczek, wielka i pusta. Albo za gorąco albo za zimno. To nich geniusze zainstalują klimatyzacje i ludzie chętnie będą chcieli w niej robić zakupy aby się przy okazji ochłodzić. To takie trudne? Nie! Wymaga tylko myślenia. Ale pan/pani urzędnik „inwestor”, który wydaje publiczne pieniądze skąd ma o tym wiedzieć.

~Hhd

Opozycyjne pieski ujadają, oni niczego by nie chcieli w Stalowej Woli, żeby było.

~RST

Kilka miesięcy temu wyliczono, że hala wraz z infrastrukturą i odszkodowaniem dla właściciela szkieletora kosztowała około 10 mln złotych.
Mylę się?
Wyliczono również, że hala okazała się kolejną miejską nierentowną inwestycją generującą comiesięczne koszty przewyższające wpływy. Nie zarabia nawet na odsetki od kredytu, który na nią zaciągnięto.
Jakie mamy korzyści z takich inwestycji i dlaczego planujemy kolejne mokradła i bagienka?

e2rds

~Tak, gamoniu, ja nie biegam po bankomatach, mnie na konto przysyłają, ty może i biegasz, ja nie muszę.

~Prb

Komentarze hejterów opozycyjnych to rynsztok zwykły.
A niby tacy inteligentni i wykształceni

~Guci

A kim jest ten marczak pet z po haha co on zrobił dla naszego miasta ? Chce na na cytryne hAha