Sąd wyznaczył tymczasowych opiekunów trójki dzieci z Przędzela. Premier Mateusz Morawiecki przyznał dzieciom rentę specjalną.

Image

Sąd Rejonowy w Nisku wydał tymczasowe zabezpieczenie o ustanowieniu rodziny zastępczej nad trójką osieroconych w sobotnim wypadku drogowym dzieci. Opieka została przyznana bratu tragicznie zmarłej 37- letniej matki chłopców, który zajmie się chłopcami wraz ze swoją żoną.

Przypomnijmy: do wypadku doszło 3 lipca około godz. 14:30 na Drodze Wojewódzkiej 871 relacji Stalowa Wola- Jamnica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37- letni Grzegorz G. poruszający się Audi S7, podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej, zderzył się z jadącym z naprzeciwka Audi A4. Mężczyzna w chwili wypadku miał 1,6 promila alkoholu w organizmie i jechał z prędkością co najmniej 120 km/h. W wypadku zginęło małżeństwo z Przędzela (powiat niżański): 37- latka i 39- latek. Osierocili trójkę dzieci, 2,5- letniego Sebastiana, który jechał z nimi w samochodzie (chłopczyk w dalszym ciągu przebywa w szpitalu), jak również jego starszych braci: 9-letniego Norberta i 10- letniego Artura.

Sprawca zdarzenia, 37- letni Grzegorz G. w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Jest pod nadzorem policji. W wypadku doznał obrażeń obszaru jamy brzusznej. 5 lipca mężczyzna usłyszał zarzuty (spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz osobny zarzut, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości). Grzegorz G. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Odmówił także składania wyjaśnień w tej sprawie.

6 lipca br., około godz. 12:00, prezes Sądu Rejonowego w Nisku Anna Lipiarz wydała decyzję, aby tymczasową opiekę nad trójką dzieci sprawował brat tragicznie zmarłej matki dzieci. Wniosek do sądu składali również dziadkowie chłopców, rodzice zmarłej 37- latki, jednak został on przez nich wycofany. Zanim zostanie przydzielona opieka na stałe rodzinie zmarłego małżeństwa, przeprowadzone ma być postępowanie dowodowe. Decyzji w sprawie stałej opieki nad chłopcami możemy się spodziewać za kilka tygodni.

Dobrą wiadomością jest to, że premier Mateusz Morawiecki chce, by przyznawano renty dzieciom, których rodzice zginęli w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców.

- W temacie wypadku spowodowanego przez osobę pod wpływem alkoholu, dzisiaj rano zakończyłem proces przyznawania rent dla osieroconych dzieci. Przystąpimy bardzo szybko do prac legislacyjnych, które będą bardzo jasno określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. To nie będzie tylko odpowiedzialność karna, ale to będzie odpowiedzialność polegająca na tym, że takie osoby będą zobowiązane do płacenia alimentów osobom, które pozostały przy życiu, osobom z rodziny, osobom poszkodowanym- mówił podczas wtorkowego briefingu prasowego Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Zapewnił też, że renty specjalne otrzymają Sebastian, Norbert i Artur. Decyzja w tej sprawie zapadła dziś rano.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasio

bo taka je sprawiedliwisc i prawo ze jak mowia o wypadku w tv to przyzna jak samolot nie trafi w lotnisko to przyzna a jak je mala pojedyncza tragedia to je i tyle

~jasio

i czy to sprawiedliwe ze zinnych wypadkow pokrzywdzonym nic nie przyznal a tutaj duza i glosna tragedia to sie reklamuje

~jasio

jak przyznal rentwspecjalna to napiszta ile wynosi chyba ze przyzna sie skont ma miliomy na kredyt we frankach za mieeszkanie kturen niby wziena jego zona

~@@andrzej

Andrzeju, ale dlaczego mam się nie napić jak najdzie mnie ochota? Wszystko jest dla ludzi. Jest zakaz prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Czego jeszcze oczekujesz? Jak ktoś chce złamać prawo to je złamie. Raczej ciężko tego uniknąć. Trzeźwi też powodują wypadki. Na głupotę jeszcze lekarstwa nie wymyślono. Podnoszenie cen alkoholu nic nie zmieni. Papierosy w ciągu ostatnich 10 lat podrożały dwukrotnie (a może i więcej) a palaczy wciąż dużo.

~EDI

CZAS SIĘ OBUDZIĆ I WRESZCIE ZROBIĆ PORZĄDEK Z ĆPUNAMI ALKOHOLAMI I DEWIANTAMI , I NADZWYCZAJNĄ KASTĄ WYMIARU NIESPRAWIEDLIWOŚCI ,KTÓRA NISZCZY NAS PODATNIKÓW ZA NASZE WŁASNE PIENIĄDZE BASTA KASTA!!! LUDZIOM SPRAWIEDLIWOŚĆ I ODSZKODOWANIA NIE DŁUGIE RĘCE DO BRANIA A KRÓTKIE DO DAWANIA !!! NAJLEPIEJ RZĄDZI SIĘ PIENIĘDZMI CUDZYMI DLA SIEBIE WTEDY JEST DOBRZE JAK W NIEBIE!!!

~obserwator

P.S. Dla kontrastu, obejrzyjcie ponownie film "Kiler", tam są istotne sceny, jak i cała fabuła. Generalnie jesteśmy tak dymani zmyślonymi "faktami" od lat. Zachęcam ponownie do przebudzenia.

~obserwator

Ten wypadek to mystyfikacja, jak Smoleńsk, zajumanie prezydenta Gdańska. Obudźcie się !!!

~Gienek

Pinokio nos ci rośnie... Projekt jest od zeszłego roku i wyście go nie poparli.... Karierowicze...

~Ssss

Gdzie moj komet

~cst

Tu nie ma co analizować i podchodzić emocjonalnie. Bankster robi sobie reklamę na czyjejś tragedii. Rekompensata się oczywiście należy, ale prawdziwi bohaterowie to cisi bohaterowie. Inna sprawa, że dofinansowanie będzie nie z kieszeni bankstera, a podatników. W tym przypadku to nic złego - gorzej, że w większości innych już tak.

~fsdde

Renta socjalna powinna być z kary finansowej nałożonej na tego mordercę.

~Sara Sobow

Widzieli Panstwo artykul
Smiertelny wypadek w Stalowej Woli Wazne informacje
Ciekawa wypowiedz
Bedzie podobnie jak z wypadkiem na Energetykow co w kiosk wjechał..
Współczucie dla rodziny

~andrzej

no właśnie ,napiłby się durczok ,najsztub , żewłakow i hajto , ale nie napiłoby się wielu innych i o to tu chodzi ,zmniejszyć pijactwo.

~andrzej

do @@ andrzej ,wiesz każdy kto ma problem z alkoholem nie widzi tego problemu. od tego są właśnie specjalne odwyki AA , i ten kierowca co zabił pójdzie do więzienia ,ale nie oszukujmy się , to dla niego będzie taki odwyk od alkoholu ,a nie żadna kara , sam zobacz on się nie przyznaje do winy ,czyli co według ciebie powinniśmy słuchać takich jak on ,że to nie on jest winny i takich jak ty który twierdzisz ,że to nie alkohol jest winny . wiesz ten sam człowiek jak wsiada trzeźwy to ryzyko spowodowania takiego wypadku jest dużo mniejsze. ale tu nie chodzi o to ,żeby kłócić się co do tej jednej sprawy. bo takich wypadków jest w polsce dużo więcej i nie podejmuje się takich decyzji na podstawie jednej sprawy tylko wielu ,a my mamy ich już wiele i od wielu lat .więc nie pisz bzdur , bo nikt sobie nie życzy żeby ktoś robił sobie loterię z jego życia ,na zasadzie jak się uchla pijak i wsiądzie do auta to albo mu się uda dojechać do celu ,albo nie ,bo to oznacza dla drugiego człowieka ,że albo mu się uda przeżyć albo nie. wiesz jak by ci ludzie mieli choćby cień podejrzenia ,że na tej drodze może dojść do takiego dramatu ,to pewnie by się nie odważyli jechać w owym czasie. ale jakby dostęp do alkoholu był trudniejszy to też by było mniejsze ryzyko spotkania na drodze pijaka. pewnie wyeliminowanie takich pijaków całkowicie byłoby nie możliwe ,ale gdyby udało się zejść z tymi niechlubnymi statystykami o połowę w dół to myślę ,że byłby to pewien sukces. a taki budżet na cele ofiar tragedii jest potrzebny ,a nie że trzeba czekać na przyjazd premiera i może przyzna rentę a może nie.

~Wypad

Xyz. Ty jesteś zwyczajne bydle.

~XYZ

Przecież była już zrzutka, zaraz milionerami zostaną

~Gienek

Do GRILLKA OBOWIĄZKOWO JEST OTWIERANY CZTEROPAK I JAKOŚ NIC SIĘ NIE DZIEJE ŻADNEGO WYPADKU.

~Góral

Cytom syćkie informacje od początku i kaj nogle sie podzioły 2 promile. Nojpirw było 3,6 a tero się zrobiło 1,6. Gdzie tu prowda?.

~@@andrzej

Tak tak, koleżki z S7 pewnie nie było by stać żeby się na**bać jak by ceny alkoholu podskoczyły.... tak samo durczoka, hajto, żewłakowa czy najsztuba.... nie kompromituj się, jak mawiał klasyk "pić to trza umić"....

~Getty

Morderca powinien dostać dorzywocie a majątek jego na pocztę poszkodowanych dzieci

Saturn

Panie premierze trzeba zacząć od podniesienia kary pozbawienia wolności od 30 lat w górę Oóoo ale zapomniałem że posłowie też jeżdżę po pijaku

~Cyryl

Było większe zdjęcie pienokia dać.

~@andrzej

To nie alkohol jest problemem, to idioci którzy go piją. Gdyby było tak jak mówisz to co dzień były by takie wypadki. Ceny alkoholu ani mnie ziębia ani grzeją, bo pije go tyle co nic, piwo które kupiłem w styczniu nadal leżakuje w lodówce. Ale może faktycznie zamiast podnosić ceny napoi słodzonych trzeba bylo podnieść cenę wódy żeby szybciej się kasa rządu wypełniła? Ale tego nie zrobią, ci mocno pijacy to ich elektorat.

~Fuj....

Ludzie nie dajcie sobie robić wody z mózgu.Poczytajcie ile problemów robił ten pan z przyznawaniem rent specjalnych Wykorzystaç taka sytuację do robienia sobie reklamy i mówieniu o Stalowej Woli Niedobrze mi się zrobiło

~marcin

Odcinkowy pomiar prędkości!!! zakończyło to by nie jeden wypadek

~mama

już politycy sie odzywają. rente powinna placic rodzina sprawcy wypadku

~Kinga

Ciężki pracę więzienia przez 15 lat idozywotnia renta dla dzieciaków od sprawcy

~andrzej

tak czytam te wasze wypociny ,i widzę ,że nikt nie widzi problemu , nikt nie zauważa przyczyny tego wypadku, którym jest alkohol , zbyt tani alkohol , jak wejdziecie do sklepu np. do biedry to te wińska to poniżej 10 zł są i promocja i jeszcze taniej i na czerwono cena przyciągająca pijaka, no szatan świętuje dziś swój sukces ,a rząd mu tylko przyklaskuje. tak rząd bo on ma z tego największe dochody. alkohol powinien zawierać dodatkowy podatek na cele właśnie odszkodowawcze dla ofiar wypadków. a nie tak jak to ma miejsce do tej pory ,że myli się wolność słowa z wolnością napicia się i poruszania się samochodem i pozbawienia życia innych ludzi. więc rząd w tym przypadku gra wariata, udaje że jest nic winny w tej sprawie. ludzie którzy przyjeżdżają do polski z krajów bliskiego wschodu ,to reagują tak w tych marketach jak widzą te nasze alkohole " jezu tańsze od wody". ale nasz rząd twierdzi ,że e tam nam wystarczy przecież. niech ludzie chleją ,bo takimi pijanymi poj...mi to łatwiej się steruje. jak wam kolejny polityk będzie mówił ,że jest mu przykro z powodu tego wypadku ,to pomyślcie o tej podwójnej moralności i odpowiedzialności podatkowej.

~Stalowiak

Ludzie słuchajcie jazda od sezamu zajezdni prosto na maj nice jest hardkorowa jedzie się przez las jedziesz 60-70 na h jedzie Burak ww rejestracja za tobą ciśnie spieszno mu ok mogą z gazu jadę dalej wolno trąbi fakersa wystawia jak cię wymija co mu to da 2 minuty szybciej będzie bo jedzie na czas ludzie ci co mają prawko auto czy jak zdawałeś egzamin jechałeś 140 czy 40.50 w zabudowanym czym się chcesz pochwalić fura nowa czy swoją bezmyślnością ilu joz ludzi w tym lesie pochowanych zrozumcie to a ten zwyrodnialec powinien zdechnąć tal ludzi do grobu wpędzić którzy spokojnie wracali z dziecka rodzina w domu czekała

~Margo

Do Sssss - Rentę to im powinien płacić mądry tatuś faceta z Audi 7. Może szybciej z szoku wyjdzie i przestanie gadać głupoty, skoro taki wyrozumiały dla synusia.