Społeczna Szkoła Podstawowa w Stalowej Woli wśród czternastu najlepszych na Podkarpaciu

Image

Wyjątkowo uroczyście zakończył się rok szkolny 2020/2021 w Społecznej Szkole Podstawowej w Stalowej Woli. Wydarzenie to wiązało się z wizytą przedstawicielki Podkarpackiego Kuratora Oświaty, pani Barbary Obary, która przyjechała, aby wręczyć nagrodę absolwentowi szkoły, Adamowi Mazurowi, oraz placówce przyznać zaszczytny tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Otrzymało go zaledwie 14 szkół województwa podkarpackiego za systematyczną i efektywną pracę z uczniami, której wymiernym efektem są laury w bardzo wymagających, prestiżowych konkursach organizowanych przez kuratora oświaty.

W bieżącym roku szkolnym trzech uczniów SSP uzyskało tytuł laureata tych konkursów. Adam Mazur, uczeń klasy 8, otrzymał tytuł laureata konkursu matematycznego oraz finalisty konkursu z fizyki. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Adam zajął drugie miejsce w województwie w konkursie matematycznym, co jest naprawdę wybitnym osiągnięciem. Z tego właśnie powodu przedstawicielka Podkarpackiego Kuratora Oświaty przywiozła także list gratulacyjny nauczycielce Adama, pani Edycie Cetnarskiej. Kolejnym uczniem, który może poszczycić się wielkimi osiągnięciami, jest Mikołaj Burak, uczeń klasy 7 – laureat dwóch konkursów KO: z historii oraz Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. Jeszcze młodszy jest Alex Takmadżan, uczeń klasy 6, który zdobył tytuł laureata konkursu z historii. Osiagnięcia tych uczniów są dużą zasługą ich nauczycielki historii, pani Jolanty Topólskiej.

Laury w tak poważnych konkursach są sumą pasji, pracowitości, ciekawości świata, odporności psychicznej, zdolności koncentracji uczniów. Wiele z tych zdolności i umiejętności jest wrodzonych, ale muszą one być zauważone i rozwijane przez nauczycieli, a właśnie to zostało wśród nauczycieli Społecznej Szkoły Podstawowej docenione w tym roku przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. O bardzo wysokim poziomie szkoły świadczą również tegoroczne wyniki uczniów z egzaminu ósmoklasisty o wiele wyższe niż w powiecie, województwie i kraju.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dixie

Na stronach kuratorium można policzyć która szkoła ma najwięcej laureatow. W Stalowej to PSP 9. Społeczna nawet na pudło się nie załapała.

~Artek

To na pewno dobra szkoła. Ale przy mało licznych klasach i rodzicach którym naprawdę zależy, i wspomagają szkołę to i łatwiej o sukces. Gratulacje dla dzieciaków, nie tylko ze społecznej.

art2deco

To jest wyjątkowo pozytywna sytuacja, może jaskółka dla całego miasta?

~Ola

Tytuł artykułu ewidentnie wprowadza w błąd! Szkoła przyjazna nie oznacza najlepsza. Gdzie ranking, który pokazuje, że jedna z czternastu najlepszych?

~fc kolo kolo

do aaa, jakie wyniki egzamiu 8 klasisty osiągnęła SP nr3?

~Kaja

Gratulacje, to duży sukces. Ale trzeba uczciwie zaznaczyć, że laureaci i finaliści są też w innych szkołach i to często w podobnych ilościach. I takie wyróżnienie jest przyznawane także innym placówkom. Po prostu tutaj chęć pochwalenia się oczywistym sukcesem, jest także reklamą szkoły, co także jest zrozumiałe. Jeszcze raz gratuluję wszystkim laureatom i finalistom ze wszystkich szkół stalowowolskich oraz ich opiekunom.

~hero

Gratuluję, ale...
Fajnie pracuje się z dziećmi które chcą, w małych klasach...
Życzmy sobie tego w szkołach państwowych.

~Ruda

Wspaniała szkoła i wyjątkowo zaangażowani w pracę z dziećmi nauczyciele. Moje dzieci chodzą do szkoły z radością i bez stresu, nie muszę im pomagać podczas odrabiania zadań domowych, nie posyłam na korepetycje z żadnych przedmiotów. Społeczna to najlepsza decyzją w moim życiu!

~aaa

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Stalowej Woli również otrzymała Certyfikat " Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom" i to nie pierwszy raz. Pozostałe szkoły publiczne w Stalowej Woli również mogą pochwalić się laureatami w konkursach i wysokim osiągnięciami, a dla nauczycieli również słowa uznania się należą.

~rodzice

Brawo, brawo i jeszcze raz BRAWO!
Posłanie dziecka do tej szkoły to była najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. To były najlepiej wydane pieniążki i żałujemy jedynie tego, że wcześniej nie przenieśliśmy dziecka do tej szkoły. Mimo, że był to króciutki czas i to w dobie pandemii to będziemy szkołę wspominać bardzo dobrze i zawsze każdemu polecać.
Szkoła błyskawicznie dostosowała się do pracy zdalnej tak by uczniowie nie ucierpieli. Mimo pandemii wyniki dzieci są na najwyższym poziomie. Gratulacje dla nauczycieli bo wykonali naprawdę dobrą robotę. Metodyka nauczania, podejście do ucznia a głównie do drugiego człowieka powinno być stawiane za wzór szkołom publicznym w Stalowej Woli. Brawo i dziękujemy za możliwość nauki naszego dziecka w tej szkole.

~XYZ

Brawo!