„Trzeźwy poranek” w powiecie stalowowolskim

Image

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, na terenie powiatu stalowowolskiego, przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem priorytetowym tego rodzaju działań jest eliminowanie z naszych dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość 300 kierujących poruszających się po drogach naszego powiatu. Wśród skontrolowanych nie było żadnych osób, które zdecydowałyby sie wsiąść za kierownicę bedąc pod działaniem alkoholu. W celu ograniczenia zagrożenia, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, prowadzone są i będą w przyszłości cykliczne działania, aby wyeliminować z naszych dróg takie osoby.

Przypominamy, że alkohol i substancje działające podobnie są jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy do wszystkich osób o stanowczą reakcję w momencie, gdy widzą, że nietrzeźwa osoba usiłuje kierować pojazdem. Warto pamiętać, że według obowiązujących przepisów, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego podobnie działającego środka, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

~ Gienek gratuluję toku myślenia...

~ggdf

Teraz się policja obudziła, po wypadku. A na codzień ich nie ma.

~Gienek

Zdecydowanie proszę o trzeźwe popołudnie i wieczór, bo wtedy na bombie jadą przestępcy.... Z rana to tylko "wczorajszych" łapią, a to o wiele mniejsze zagrożenie, niż pijani zabójcy prosto po spożyciu...

~Lisa Minelli

Kiedy będzie normalniej, czyli 0,6 promila?

~Lisa Minelli

Kiedy będzie normalniej, czyli 0,6 promila?

~Leon 2

Leon, powinni Cię wywalić też z pracy. Apel do kierownictwa ZZN, zróbcie akcję

koraa2

Poranek?Dlaczego akurat poranek?Wtedy akurat najwięcej jest ludzi po spożyciu? Wątpię.
Odnośnie drogi na Jamnicę, nigdy,podkreślam nigdy nie widuję tam policji a oszołomy nadal robią tam tor wyścigowy.Bez komentarza

~Obywstel

Ta ciekawe a jak był artykuł o tym że ktoś zabrał kluczyki kierowcy albo ze ktoś nakablowal ze ktoś jedzie po pijaku to wyzywaliscie cie ich od konfidentów.

~Ssss

W życiu nie widziałem policji na tej drodze na jamnicę, a oni robią taką inicjatywę , to jest kpina . Wiele by pisać ale szkoda gadać. Gorzej niz na ukrainie.

Saturn

Codzienne tak powinno być a nie raz na ruski rok

~Kaczitix

A kiedy trzeźwe weekendy wtedy najwięcej się tego bydła tłucze po pijaku i na wioski zapraszamy

~tak myślę

musztarda po obiedzie(żeby nie urazić osób bliskich ofiar wypadku)a wystarczyłoby podawanie do publicznej wiadomości danych osób które są pozbawiane prawa jazdy.tym bardziej gdy jest to wyrok sądowy.

~aga

Policja zaczęła sprawdzać trzeźwość pierwszy raz od niepamiętnych czasów. Potrzebna była tragedia żeby Policja zabrała się w końcu za pracę?

~132 olo

Co wy wiecie banda oderwanych od rzeczywistości komputerowych hien

~RYDZ

DOZYWOCIE ZA JAZDE PO PIJAKU TO BY ODRAZU WYTRZEŹWIELI

~toż to szok

Morderca jedzie nawalony jak meserszmit po piętnastej. Zabija. A oni robią trzeźwe poranki, żeby złapać takiego co ma 0,2. Brawo milicja.

~ojleon

życie zzn zaczyna sie własnie na 2 zmianie,,,,czyż nie?????

~Angol

No to niecj teraz sprobuja sie przyje... o maseczki . 300 kierowcow w pare badyli dmuchneło , kropelkowo ....
Ciekawe czy policjanci przeżyją?

~Leon

W czym problem jak ostrożnie jadę po piwie na drugą zmianę do ZZN?

~Jeff

Lepiej łapać trzeżwych piratów niż spoko jadący podchmielonych, nie?

~wrr

Jk widać musi się coś stać żebyście panowie ruszyli z akcją trzeźwy poranek. Takie akcje powinny być co dzień a nie od święta, chowacie się za covidem i nie robicie tego co na prawdę jest potrzebne. Kiedy ostatnio była taka akcja? nagle natchnienie przyszło, że trzeba taką akcję zrobić jak pijaczyna zabił ludzi. Jesteście współodpowiedzialni za pijanych kierowców - morderców, jakby kontrole były na bieżąco to nie jeden pijak nie zdążył by spowodować wypadku i nie zginęli by ludzie. Łatwiej dawać mandaty za brak maseczki a trudniej zadbać o bezpieczeństwo na drodze.....