Gdzie dochodzi do śmiertelnych wypadków? Policja przygotowała specjalną mapę.

Image
To już 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021.

Aby wejść w mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2021 r., kliknik w rysunek poniżej.

Obrazek


- Wszystkie wypadki [68]
- Ostatnia doba [9]
- Od początku wakacji [54]
- Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [5]

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

BRD KGP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~vvoytek

Gdzie dochodzi do groznych wypadków? Fajne pytanie. Odpowiedz brzmi: w głowach niezrównoważonych psychicznie kierowców. Styl jazdy, zachowanie na drodze wobec innych kierowców i uczestników ruchu drogowego dają jasną i jednoznaczną odpowiedz. Przyszli kierowcy jak i ci którzy już posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami powinni co jakiś czas być kierowani na badania specjalistyczne min. psychiatra, psycholog aby stwierdzić ewentualne odchyłki w zachowaniu kierowcy. Coś a la jak badania na bron palną. W końcu nie zdiagnozowany szaleniec, alkoholik, ćpun etc. za kółkiem to to samo co wariat z załadowanym ganem w centrum handlowym....

~bloki

Szanowny Panie, do prezydenta należy część dróg miejskich, ale reszta do np. STAROSTY albo do WOJEWODY, niektóre należą do GDAKI! Prosze do nich pisać, nie zawracać nos prezydentowi.

~Lisa Minelli

Poniatowski 23 z parkingu wyjazd niebezpieczny, policja się dziś męczy i co, zawnioskuje o przebudowę?

~Jeff

Zamiast mapy, wnioskujcie o przebudowę ulic i wiaduktów.

~DO PREZYDENTA

SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE. CZAS ZROBIĆ ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI W ADMINISTRACYJNEJ CZĘŚCI POWIATU STALOWOWOLSKIEGO OD STALOWEJ NA JAMNICE. CO ROKU MAMY TAM MNÓSTWO WYPADKÓW I NIESTETY RÓWNIEŻ WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH... GDZIEŚ WIEŚNIAKI Z RACJI BRAKU DOSTĘPU DO DROGI SZYBKIEGO RUCHU MUSZĄ ROZBUJAĆ SWOJE AUDI I BMW POWYŻEJ 1.9....

~cst

do cst. Jeśli to pozwoli uniknąć takiego wypadku jak ten z 03.07 to zawsze lepsze to niż nic, nieprawdaż? Póki co obywatel ma dość małe pole manewru, żeby cokolwiek robić na własną rękę. Bo wiadomo, że na policję raczej liczyć nie ma co - chyba, że się ma szczęście albo "chody".

~do cst

Tylko że takie CB to służy najczęściej do ostrzegania się przed patrolem policji żeby taki nachlany typek jak ten z soboty mógł uniknąć kontroli trzeźwości lub zdążył na chwilkę zdjąć nogę z gazu .

~cst

Kolejne markowane działanie. Zrobić czarny punkt, wrzucić wszystkich kierowców do jednego wora z powodu kilku idiotów, postawić fotoradar (który sam w sobie nie jest zły, ale tu jest Polska - tu się januszuje) i trzepać kasiorę w myśl zasady "kontrola ma dawać dochód". Myślę, że na policję nie ma co liczyć. Lepiej samemu podjąć działania zapobiegawcze: kupić cb radio i/lub kamerkę i od razu jak ktoś zobaczy debila na drodze informować o tym pozostałych kierowców, podając nr rejestracyjny jeśli to możliwe. W ten sposób kierowcy sami napiętnują idiotów skoro instytucje państwowe wolą robić "byznes" zamiast należycie wykonywać swoje obowiązki.

~RST

Policja to powinna zabrać się za robotę i kontrolować te wszystkie słynne złomowe składane z dwóch Audi i BMW oraz ich pseudo kierowców a nie przygotowywać mapy.