Znalezionymi kartami płatniczymi zapłacił za paliwo i zakupy

Image
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu sandomierskiego, który podejrzany jest o przywłaszczenie portfela. Mężczyzna zamiast zwrócić go właścicielowi, przywłaszczył karty płatnicze, którymi zapłacił za paliwo i zakupy. Podejrzany już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

W środę po godz. 19:00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z dokumentami i kartami płatniczymi. Pokrzywdzonym okazał się 62-letni mężczyzna, który poinformował mundurowych, że najprawdopodobniej portfel zgubił podczas wsiadania do swojego samochodu, którym odjechał z ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu w kierunku Mielca.

Gdy dojechał do Mielca zorientował się, że nie ma portfela. Wrócił na miejsce, jednak, ani na parkingu, ani na poboczu drogi nie znalazł swojej zguby. Pokrzywdzony twierdził, że w portfelu były jego dokumenty i dwie karty płatnicze. 62-latek zadzwonił do banku i zablokował karty, jednak gdy sprawdził swój rachunek bankowy okazało się, że złodziej, który odnalazł portfel, 8 razy posłużył się jedną z kart. Sprawą natychmiast zajęli się tarnobrzescy policjanci.

Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne, na podstawie zapisu monitoringu szybko ustalili złodzieja. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna znalazł portfel na poboczu drogi. Zamiast zgłosić ten fakt Policji lub oddać do biura rzeczy znalezionych, zabrał portfel ze sobą.

Jeszcze tego samego dnia, 32-latek pojechał na stację paliw, zatankował swój samochód, płacąc dwukrotnie znalezioną kartą. Zaraz po tym wybrał się na zakupy. Będąc w sklepie budowlanym i markecie spożywczym płacił za zakupy, używając zbliżeniowej karty płatniczej 62-latka.

Policjanci następnego dnia zapukali do domu złodzieja i odnaleźli portfel z dokumentami. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili 32–latkowi 8 zarzutów popełnienia przestępstw, do których się przyznał. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego - kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jabar

ooo, masz pustą głowę, 10 procent należy się d znalezionej gotówki i dopiero po spisaniu protokołu. A od tych 10-ciu procent należy uiścić podatek. Kumasz?

jabar

okok, jak zgubisz karty bankowe i oczyszczą ci konto to inaczej będziesz śpiewał, tak samo niejaki
jfk
Jak nazwać sytuację jak ktoś ci kradnie pieniądze bez twojej wiedzy jak nie włamanie.
Zastanówcie się. Wprawdzie pod budką z piwem uważacie że co znalezione to wasze ale zgodnie z prawem tak nie jest na szczęście.

~okok

Ale prawo jest prawem. Nie można tutaj przyklepać rozboju, bo za co? Nie można też przyklepać włamania. Bo jakie włamanie? Gdzie? Niby do portfela? Jak nie łomem to scyzorkiem może? Jeśli taki paragraf chciałbyś orzec, to pierwszy lepszy adwokat uniewinniłby za taki czyn. Ponadto nie można też dwa razy skazać za to samo, a skoro wadliwie dokonałeś klasyfikacji czynu (włamanie do portfela!), a oskarżony został uniewinniony... to za co teraz chcesz go oskarżyć? Będziesz oskarżał go w nieskończoność? Włamanie nie przeszło... zrobimy oskarżenie o rozbój! Przecież dokonał rozboju zabierając porzucony portfel.
I znów będzie niewinny w świetle prawa. Może będziesz chcial wytaczać mu nowe pozwy do skutku? To pachnie innym ustrojem niż konstytucyjna republika demokratyczna.
Sa natomiast widełki kary (np. od 6 miesięcy do 3 lat), do tego sędzia ma swój rozum i powinien też orzec wyrok według swojego rozumu. Isnieje też w prawie coś takiego jak szczególna szkodliwa społeczność czynu - inaczej karało się będzie oszukanie/napaść na 20 latka, inaczej oszukanie/napaść na 80 letniego staruszka. Najważniejsza jest litera prawa i jego sprawiedliwe wykonanie! To wystarczy. Karać, ale zgodnie z literą prawa!

e2rds

~jfk, ~ooo, bardzo bym chciał by was to kiedyś spotkało jak tego 62 latka, tylko by sprawca nie został zidentyfikowany i tymi 10 % wyczyścił wam konto, może nabrali byście rozumu wtedy. Jest co innego znaleźć parę banknotów podkreślam parę, bez możliwości identyfikacji czyje, a znaleźć identyfikalne dokumenty z kartami i nimi się posługiwać i w tym jest różnica.

~ooo

Jakie włamanie?Znalazł to wziął sobie z karty 10% znaleźnego z rachunki.Należało mu się

~jfk

jabar jesteś idiotą

~sdjkl

Jak za zabójstwo po pijanemu bez prawa jazdy w ogóle i jeszcze za zniesławienie może? Od razu dowalić też ustawę antyterrorystyczną.

jabar

złomiarz, a jak znalazł to miał prawo korzystać? Powinni karać surowo jak za napad.

~złomiarz

Kto kradnie z włamaniem, to nie ze znalezieniem na parkingu :-/